Євген Вершинін, коуч Softjourn-Ukraine: “Техніки аналізу задач та проектів”
1,279 views

Євген Вершинін, коуч Softjourn-Ukraine: “Техніки аналізу задач та проектів”

У розробці проектів завжди потрібно уявляти кінцеву мету та результат. Особливо важливо, щоб кінцевий результат був зрозумілий всій команді. Щоб забезпечити розуміння мети, керівники мають підтримувати та покращувати процес становлення та розробки результатів роботи всіх підрозділів. Євген Вершинін – коуч відділу розробки компанії Softjourn-Ukraine розповідає про загальні та конкретні техніки, які можна та необхідно використовувати при аналізі задач та проектуванні кінцевого результату.

Протилежність аналізу – це метод спроб та помилок, які необхідно робити, щоб створити інноваційний продукт чи рішення. Дві протилежності, між якими треба балансувати та використовувати їх в залежності від обставин та вимог ринку.

Поговоримо сьогодні про три техніки і три інструменти для аналізу та прийняття рішень.lviv-pmday-2015-s-2-638Отже “Метод Уолта Діснея” – методика проводиться у формі рольової гри в якій учасники розглядають поставлене завдання з трьох різних позицій: мрійника, реаліста і критика. Ідея в тому, щоб не змішувати ці три точки зору, а проводити їх послідовно. Також цю методику можна розширити і додати позицію спостерігача після кожної з основних для аналізу якості роботи кожної з них. Ця методика дозволяє нам абстрагуватися від власних почуттів і зайняти чітку позицію.

Техніка “Плюс мінус цікаво” – дозволяє прийняти рішення по проблемі, яку потрібно вирішити негайно. На вигляд це табличка на три колонки, де в першій ми записуємо факти і думки, які можуть відповісти на питання “Що в цьому доброго?”, в другій – “Що в цьому поганого?” і в третій факти і думки “Що в цьому цікавого?”. Розширення цієї методики – виставлення балів по кожному пункту, які дозволить вирішити куди нам потрібно рухатись. Дуже просто, швидко і вимагає тільки ручки і клаптика паперу :)

Техніка шести капелюхів дозволяє структурувати і зробити набагато ефективнішою будь-яку розумову діяльність (як особисту, так і колективну). Особливо ефективна для прийняття рішень та розв’язання проблем. Насправді її можна назвати розширеною технікою Уолта Діснея. Кожен капелюх відповідає за різну нішу: білий – за інформацію, жовтий – за логічні дослідження, чорний – за критику, червоний – за інтуїцію, зелений – за креативність і синій за управління процесом розподілу капелюхів.

Ідея в тому, що команда по черзі одягає капелюх відповідного кольору і працює в заданому напрямку. Не важливо яку посаду ти займаєш в команді – людина відходить від своїх обов’язків і створює щось нове.

Як варіант можна використати наступний розподіл капелюхівlviv-pmday-2015-s-7-638Інструменти аналізу та візуалізації

Інтелект карта – діаграма, що має деревовидну структуру і показує зв’язки між фрагментами інформації, дозволяє її структурувати. Коли є якась нова ідея – цей метод прекрасно справляється з поставленими задачами.

Метод ТОТЕ – спочатку аналізуємо те, чого ми хочемо досягти, потім визначаємо критерії оцінки за якими ми дізнаємось, що ми цього досягнули, далі оцінка перешкод і визначення дій, які потрібно зробити.

Прототипування. Його метою є перевірка придатності пропонованих до застосування концепцій, архітектурних та технологічних рішень, а також для презентації проекту замовнику на ранніх стадіях розробки. Зазвичай буває двох видів – швидке і еволюційне. Прототип дозволяє отримати зворотній зв’язок від майбутніх користувачів.

About the author

Admin


What are your thoughts?