5 ідей, як дешево розкрутити ваш стартап
1,439 views

5 ідей, як дешево розкрутити ваш стартап

Якщо ідея вашого продукту, програми або рішення для бізнесу настільки хороша, що ви вирішили залишити основну роботу і створити стартап – новий мобільний додаток, сайт з унікальним алгоритмом для аналізу фото або соцмережу для котів – вам необхідно презентувати його світу, що може бути вкрай проблематично при нестачі коштів.

На відміну від інших гравців вашої галузі, у вас немає відділу маркетингу (або він обмежується співзасновником і декількома розробниками). Бюджет мізерний, а вам потрібно конкурувати з відомими та успішними компаніями з ніші, яку потрібно в буквальному сенсі завоювати. Відповідь досить проста, але на практиці потребує певних зусиль і попереднього тестування. Суть цього підходу в тому, щоб використовувати ажіотаж навколо ідеї за допомогою безкоштовних або недорогих платформ.

Якщо вам вдасться створити спільноту лояльних передплатників, ви зможете охопити набагато більшу аудиторію, ніж при вкладенні тих же засобів в рекламу. Використовуйте наступні п’ять порад, щоб здійснити цей процес.

Створюємо ажіотаж

Завжди пам’ятайте про те, що компанії, які ви маєте намір витіснити, мають значно більший бюджет, більше досвіду в області маркетингу і вже налагоджені відносини з клієнтами і покупцями. У вас же в запасі один козир: ідея і ажіотаж, який вона може викликати.

Думайте над презентацією ідеї довго і наполегливо: ви повинні розповісти людям, наскільки ваш продукт або послуга гарні, як це поліпшить їхнє життя, заощадить їхні гроші, принесе їм радість і допоможе вдосконалити їхні навички. Стиль просування ідеї і презентації бренду потрібно визначити з самого початку. Якщо ви не приділите цьому належної уваги, то, швидше за все, отримаєте універсальний стиль, який ніяк не виділить вас серед конкурентів.

Якщо ви працюєте над додатком для знайомств для смарт-годинників, які використовують Bluetooth, щоб знаходити тільки тих, хто знаходиться в 20 кроках від вас – підійде веселий і трохи зухвалий тон. У роботі над fintech-додатком, який дозволить людям позичати один в одного кошти для покупки сонячних батарей з поверненням зайвих коштів по закінченню угоди, вам слід використовувати серйозний тон і зробити акцент на «зелених» технологіях.

Як побудувати стратегію для вашої ідеї в соцмережах

Розробка стратегії для соціальних медіа є чудовою відправною точкою для будь-якого стартапу.

План: Перш ніж почати працювати з будь-яким каналом, обов’язково прочитайте про те, що працює, а що – ні. Також приділіть увагу технікам, які найбільше підходять для вашої галузі. Створіть плани для кожної соцмережі, а потім заведіть акаунти тільки на тих майданчиках, які ви дійсно будете використовувати. Краще починати з великих платформ (Facebook і Twitter), а потім, в залежності від типу стартапу, облаштовуватись і на інших. Якщо це – стильний і візуально привабливий продукт, що асоціюється з певним способом життя, перепост зображень за допомогою Instagram або Pinterest зіграє вам на руку. Якщо продукт пов’язаний з аудіоконтентом, варто подумати про профіль в Soundcloud.

Управління: Не треба заводити аккаунти на всіх соціальних платформах. Зазвичай такий запал закінчується так: ви усвідомлюєте, що у вас немає стільки часу для управління всіма цими сторінками, але також достатньої кількості контенту для публікації на них. В результаті, ви просто закидаєте такі аккаунти. Це не просто виглядає непрофесійно, це може закінчитися втратою клієнтів, які будуть намагатися зв’язатися з вами за допомогою «покинутих» платформ. Якщо ви заводите аккаунт, переконайтеся в тому, що будете регулярно публікувати там контент і відповідати на питання клієнтів.

Оптимізація: Намагайтеся регулярно публікувати якісний контент і взаємодіяти з іншими людьми і сторінками компаній. Зокрема, в Twitter можна підвищити вашу впізнаваність і за допомогою ріплаїв і твітів. Проаналізуйте, що «заходить» для вашої аудиторії найкраще і пам’ятайте: соцмедіа не панацея, тому не варто очікувати миттєвого результату.The_Grumpy

Регулярна розсилка і безкоштовні пропозиції

Не варто покладатися тільки на соцмережі. Email – той канал, який забезпечує кращу рентабельність інвестицій в піар на постійній основі (але тільки в тому випадку, якщо все зроблено правильно). Деякі бренди проводять email-маркетингові кампанії з значними бюджетами для маркетологів. Така щедрість не безпідставна: в обмін на це бренди отримують доступ до баз даних адрес електронної пошти, після чого починається розсилка величезної кількості листів. Але ці листи без таргетингу можуть мати низькі показники CTR і open rates (показник відкриття листів). У цій тактиці немає нічого погано, особливо якщо вона працює. Але ваш стартап обмежений в коштах, що не дозволить оплачувати розсилку по великій базі.

Почніть із звичайної інформаційної розсилки, щоб розповісти людям про поточні розробки продукту (про зміну дизайну або додавання нових функцій). Лояльні передплатники захочуть про це дізнатися. Якщо ви обмежені в часі, оптимальним варіантом стане щомісячна розсилка. Якщо ж в запасі є час для регулярного створення контенту, щотижнева розсилка (або розсилка 2 рази в тиждень) також буде ефективною. Розкажіть фоловерам про цю розсилку за допомогою своїх каналів і сайту, а потім спонукайте їх підписатися, пообіцявши, що вони не будуть отримувати спам. Тримайте своє слово: не спамте аудиторію продажами і не продавайте email-базу третім сторонам.

Збільшуйте охоплення на хвилі ажіотажу

Повертаючись до першого пункту: використовуючи силу вашої ідеї, можна збільшити охоплення настільки, наскільки було б неможливо при такому обмеженому бюджеті. Розкажіть журналістам про те, яке місце ваш продукт займе у своїй ніші і що зміниться на краще; поставте під сумнів авторитет конкурента або просто змусьте людей посміхнутися. Підвищена увага преси до стартапу з будь-якої сфери – найбільш ефективний спосіб для отримання величезного охоплення без витрачання значних сум на рекламу.

Попрацюйте над пітчем: він повинен бути коротким, живим і цікавим. А потім починайте спілкуватися з журналістами. Вийде не з першого разу, і не з першого контакту. Але якщо ви таки потрапите на сторінки журналу або новинний сайт, то отримаєте ту увагу, яка вам потрібна.

Дякуйте лояльним передплатникам, щоб збільшувати залучення

Після того, як стартап запустив свій продукт або послугу і почав їх продавати, слід подякувати вашим фоловерам або email-передплатників за допомогою спеціальних пропозицій. Крім цього слід показати свою вдячність за те, що ці люди пройшли разом з вами тернистий шлях від молодого стартапу до процвітаючої компанії. І це – не просто прояв ввічливості в знак подяки клієнтам. Такий крок допоможе зберегти ядро ​​ваших лояльних передплатників і адвокатів бренду, які значно збільшать охоплення і конверсію. «Сарафанне радіо» складно оцінити і порівняти з іншими інструментами, проте воно як і раніше залишається дуже ефективним: позитивні відгуки мають великий вплив на рішення про покупку.

Звичайно, цих порад буде недостатньо, але вони стануть хорошою і надійною підмогою. Будьте гнучкими, шукайте і завжди досліджуйте ґрунт перед початком роботи. У вас немає часу і коштів на непотрібні і неправильні кроки.

За матеріалами smartinsights.com

About the author

Admin


What are your thoughts?