Фріланс в Україні – тенденція чи феномен?
1,436 views

Фріланс в Україні – тенденція чи феномен?

Чому українці – четверті в світі по заробітках фрілансерів і чому замовники обирають українських фахівців? Можливість найму і виконання роботи в режимі онлайн прискорила зростання глобального ринку фрілансу. Незалежні фахівці з усіх куточків земної кулі заробляють понад $ 1 трлн. на рік.

У США, наприклад, частка фрілансерів становить до 34% від загальної кількості робочої сили. Тільки на біржі Upwork фрілансери сумарно заробляють більше $ 1 млрд на рік. Кількість людей, які відмовляються ставати офісним планктоном і віддають перевагу вільному плаванню, помітно збільшувалася протягом останніх двох років. Сьогодні працюють мільйони фрілансерів по всьому світу.Україна – найпривабливіший європейський ринок для найму талановитих фрілансерів і четвертий ринок в світі за обсягами їх заробітку.Сьогодні на Upwork зареєстровано 123 000 українських фрілансерів. Тільки в 2014 році на платформі «прописалися» 31 000 нових фахівців з України, що на 29% більше, ніж роком раніше. Більшість з них зайняті в сферах, що мають відношення до IТ, зокрема – в категоріях веб-розробки і розробки мобільних додатків. Серед найбільш затребуваних навичок – володіння PHP, JavaScript, HTML5, знання Android і IOS. Українських фрілансерів наймають клієнти з усього світу, включаючи США, Великобританію, Австралію, Канаду, ОАЕ і т.д.

Найціннішими фахівцями на даний момент є кваліфіковані розробники мобільних додатків і розробники інтерфейсів для користувача. Цікаво зауважити, що фрілансерів наймають не тільки великі компанії, які шукають кваліфікованих технічних фахівців, а й перспективні стартап-компанії, які хочуть поповнити ряди своїх розробників новими кадрами.

У середньому українські розробники отримують від 20 до 30 $/год, однак можуть заробляти і набагато більше. Українські фрілансери відомі якістю своєї роботи, високим рівнем відповідальності і бажанням працювати з цікавими проектами. Саме тому погодинні ставки найкваліфікованіших українських фахівців можуть змагатися зі світовими.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України заявляє, що країна прагне збільшити обсяг експорту послуг фрілансу в структурі українського експорту з 17% до 22% як мінімум. Однак складні процедури отримання зароблених грошей в Україні ніяк не стимулювали фрілансерів дотримуватися «лабіринтів» законодавчих рамок. Протягом багатьох років формалізація і спрощення вимог валютного контролю були основною проблемою для фріланс-спільноти.

З моменту запуску Upwork в Україні ініціативна група з числа українських фрілансерів, включаючи представників Upwork, уживає заходів щодо формалізації доходу українських фрілансерів, який вони отримують з-за кордону. 8 липня Нацбанк опублікував роз’яснювального листа щодо вимог валютного контролю, що застосовуються до експорту послуг через інтернет. Воно скасовує вимогу наявності двомовного договору про надання послуг та документи про погодження щодо експорту послуг, що надаються фрілансерами, програмістами, копирайтерами і т. д. Проте, незважаючи на офіційну позицію НБУ, перешкоди на шляху реалізації цих нововведень українськими податковими органами і комерційними банками все ще існують.

Після публікації листа НБУ були проведені переговори з найпопулярнішими серед фрілансерів комерційними банками (ПриватБанк, ОТП, УкрСиббанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль), щоб почути від банкірів, чи готові вони дотримуватися рекомендацій НБУ. У той же час ініціативна група направила запит на надання інформації державним податковим органам, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів і Національному банку України, для того щоб розробити єдиний шаблон інвойсу, який був би прийнятний для всіх регулюючих органів.

За допомогою платформ для IТ-фахівців клієнти можуть знайти розробників світового рівня і працювати з ними. Для залучення кращих фрілансерів необхідно знати, які аспекти знаходяться в перших рядках списку очікувань і переваг топ-фрілансерів.

Проведене дослідження показує, що очолює цей список гнучкість – 83% респондентів на питання про переваги фрілансу перед звичайною офісною роботою саме гнучкість умов поставили на перше місце. Крім того, 70% відзначили цікаві проекти; 61% повідомили, що їхній дохід від фрілансу набагато вищий «офісного», і 12% опитаних відповіли, що фріланс надає більше можливостей.

А ми нагадуємо, що 25 березня у Львові відбудеться конференція Lviv Freelance Forum 2016 (Upwork) де ви отримаєте перевірені знання з управління та розвитку IT-аутсорсингової компанії та на живих прикладах переконаєтесь, що швидке створення динамічної середньої IT-компанії з нуля – реальність

About the author

Admin


What are your thoughts?