5 причин створювати невеликий бізнес, а не стартап
1,149 views

5 причин створювати невеликий бізнес, а не стартап

Кожен, хто стає на слизьку стежину підприємництва прагне стати як мінімум другим Стівом Джобсом чи Елоном Маском, а як максимум неповторним, казково багатим і потрапити на золоті скрижалі історії в одиничному екземплярі. Всі хочуть займатися чимось важливим і значимим. Зараз навтіь модно мати власний стартап і працювати над якимось проектом.

А от австралійський блогер і підприємець Джон Вестенберг упевнений: тихіше їдеш – далі будеш. У своїй колонці на Medium він назвав п’ять причин, чому краще створити малий бізнес, ніж померти під час гонки «проривних стартапів».

Кожен з нас хоче створювати важливі речі. Ми хочемо працювати з важливими проектами, у важливих компаніях і вирішувати завдання, які змінюють світ. Я спостерігаю це явище серед молодих IT-підприємців більше, ніж серед кого б то не було. Єдине питання, яке ми задаємо, коли чуємо про нову бізнес-ідею, чи це альтернативне джерело енергії, черговий месенджер або чортове колесо для хом’ячків:

Це масштабується?

Якщо з’ясовується, що ні, що ідея не зможе залучити мільйони користувачів і стати компанією на мільярд доларів, ми її відкидаємо. Іноді навіть сміємося над нею. І коли ми так робимо, ми стаємо м*даками. Великими м*даками. Тому що створення чогось великого, гламурного і технологічного – це не для всіх. Якщо хтось обирає для себе інший шлях, це не робить його ідіотом автоматично.

Більш того, це робить його в тисячі разів щасливішим, здоровішим, багатшим і мудріший, чорт візьми. Ви можете віддати перевагу онлайн-магазину, а не стартапу-єдинорогу. Яка між ними різниця?


Стартап-єдиноріг хоче рости швидко і багато, поглинати інвестиції і домінувати на ринку.

Малий онлайн-бізнес хоче зростати поступово і в рамках розумного, стати прибутковим і допомагати своїм клієнтам.


 

chto-my-hotim_8482318_orig_

Можливо, звучить нелогічно: прагнути до чогось невеликого і незначного. Але у такого вибору є кілька переваг, в які я вірю.

Фокус на простроті

Ви в буквальному сенсі будуєте щось маленьке в рамках своїх можливостей і розумних меж. На вас не тиснуть, щоб ви додавали все нові і нові функції. Ви можете фокусуватися на вже існуючих функціях, щоб робити їх кращими, тим самим вдосконалюючи свій сервіс для ваших клієнтів. Створення продукту, який зберігає початкову простоту – величезний виклик для більшості великих і зростаючих компаній. У малого бізнесу з цим проблем немає.

Люди важливіші за все

Якщо ви залишаєтеся маленькими, ви можете проводити більше часу з людьми, які багато значать для вашого бізнесу. Якщо у вас один або п’ять співробітників, вони будуть залишатися в більшому пріоритеті, ніж якби ваша компанія перебувала в постійному пошуку нових робочих одиниць, намагаючись приборкати власний зріст. У малому бізнесі люди – важливіше за все.

Простіше все контролювати самому

Я люблю бачити свій особистий вплив в кожному продукті і компанії. Це неможливо, коли ти б’єшся головою об стінку намагаючись створити Гігантську Неймовірну Нафіг Компанію LLC. Але це більш ніж можливо, коли будуєш щось маленьке. У тебе є час і сили, щоб переконатися, що кожен співробітник творить магію у вашій спільній справі і що кожен ваш клієнт отримує все найкраще.

Маленький не значить бідний

Створювати маленький продукт і маленьку компанію – не означає закінчити життя під мостом в коробці з-під холодильника. Зрозуміло, заробите ви менше. Але у вас набагато більше шансів побудувати мільйонну компанію, ніж якби ви спочатку будували мільярдну. Маленька компанія – маленькі витрати, маленькі інвестиції, маленька швидкість спалювання грошей – і великий шанс зберегти весь прибуток у власній кишені і на рахунках своєї компанії.

Ви не повинні завжди залишатись маленькими

Якщо ви захочете рости, вам буде набагато простіше зробити це з позиції малого бізнесу, який міцно стоїть на ногах. Коли у вас вже є запущений продукт і обіг коштів, вам простіше залучити інвесторів. Але можна цього взагалі не робити і фінансувати зростання з власної кишені. Не кажучи вже про те, що у вас за плечима до цього моменту буде досвід і знання, які допоможуть бізнесу зростати легше і швидше.

Все вищесказане деякі люди називають «бутстреппінг», але я не впевнений, що це поняття повністю відображає суть. По-моєму, бутстрепінг означає просто інвестування в компанію власних коштів. А побудова малого бізнесу передбачає інвестування, визначення меж, розуміння свого продукту або сервісу і того, які потреби він повинен закривати, роботу за планом аж до досягнення цих меж.

Якщо ви будете робити бізнес потихеньку, мільярдером ви не станете. Але ви можете стати дуже щасливим мільйонером. І, по-моєму, це досить непогано.

За матеріалами medium.com

About the author

Admin


What are your thoughts?