Як отримати максимум користі від gamedev-конференцій. Частина І
1,005 views

Як отримати максимум користі від gamedev-конференцій. Частина І

У вас вже є чудова, динамічна гра з непередбачуваним сюжетом, все працює навіть краще, ніж ви могли собі уявити і в снах на вас сиплеться золотий дощ. Тепер пора подумати про монетизацію вашого шедевру. Як правильно представити свій проект потенційним видавцям? Як привернути до себе увагу відвідувачів конференції і отримати максимум користі від івенту? Розповість Валерія Маллаєва, організатор конференції для розробників ігор DevGAMM.

Є величезна кількість різних заходів: виставки для користувачів, фестивалі, b2b-заходи, конференції для розробників, зустрічі, мітапи і томуі. Деякі з них організовуються в спеціалізованих експо-центрах з повноцінною забудовою, інші – в готелях або конференц-центрах з простішою виставковою частиною. При підготовці це завжди потрібно враховувати.

Деякі заходи надають можливість показати гру безкоштовно (наприклад: GAMM: Play, Indie Prize), проте більшість заходів вимагає плату за показ гри. Ми поговоримо про участь у конференції інді-розробника або невеликої команди, які хочуть продемонструвати свою гру на маленькому, безкоштовному стенді, але зрештою ці ідеї можна використовувати і для більш великих стендів.

Отож, у вас є готова гра або робочий прототип. Для чого її показувати на виставці або конференції? 

 • плейтест на реальних гравцях: ви отримаєте погляд з іншої сторони екрану, який допоможе відразу визначити більшість проблемних місць в геймплеї і UI;
 • зворотний зв’язок від гравців і людей з індустрії: можливо, ви і почуєте багато очевидних порад, але якщо щось повторюється кілька разів – на це варто звернути увагу і поміняти або додати;
 • пошук нових ідей для гри: ви не повірите, скільки команд після виставки впроваджували щось нове в гру;
 • база ваших перших гравців: збирайте email-ли і ви отримаєте ваших перших гравців, яких можна використовувати для бета-тестів і формування спільноти навколо гри;
 • PR і знайомство з пресою;
 • пошук видавця;
 • розширення мережі контактів в ігровій індустрії.

Якщо вам пропонують показати гру на конференції безкоштовно, погоджуйтеся навіть не замислюючись.

Основні страхи розробників

 • мою ідею вкрадуть;
 • я нікого не знаю;
 • гра ще достатня сира.

Насправді краще не боятися, а пробувати свої сили.

Які питання слід задавати організаторам?

Ура! Вас запросили брати участь у заході або прийняли вашу заявку. Якщо це сталося вперше, потрібно задавати правильні питання, щоб отримати загальне уявлення про те, що вас чекає:

 1. Чи потрібно щось оплачувати? (участь, місце і так далі)
 2. Скільки пропусків/квитків вам дають організатори?
 3. Дні і час показу?
 4. Попросіть загальний план або карту заходу із зазначенням, де буде розташовуватися ваш стенд. Запитайте, як будуть рухатися відвідувачі (щоб правильно позиціонувати монітори).
 5. Дізнайтеся, хто ваші сусіди, якщо це вже відомо.
 6. Яка інформація потрібна від вас? Анотація до гри, лого, скріншоти та інше.
 7. Де ці матеріали будуть використовуватися? Сайт, друковані матеріали?
 8. Що являє собою стенд (стіл чи просто місце)? Попросіть фото з минулих заходів.
 9. Чи планується якийсь брендінг? (Таблички на столах з лого вашої гри або банери)
 10. Які габарити столу (якщо це стіл) – довжина, ширина, висота?
 11. Скільки місця можна зайняти навколо? (Наприклад, щоб поставити ролл-ап)
 12. Чи можна ставити свій ролл-ап, прес-волл або щось інше?
 13. Чи можна оформити місце на свій смак? (Наприклад, застелити скатертину, принести свій стілець і тому подібне)
 14. Чи надається якесь обладнання? (Наприклад, монітор або плазма).
 15. Чи можна замовити і встановити своє обладнання?
 16. Коли буде проходити забудова майданчику?
 17. Якщо в планах великогабаритне устаткування, як повинен відбуватися процес ввезення на майданчик?
 18. Чи буде безкоштовний Wi-Fi і яка його швидкість?
 19. Чи можна організувати виділену лінію? (Наприклад, якщо у вас онлайн-гра)
 20. Чи плануються якісь додаткові заходи для експонентів?

Швидше за все, відповіді на ці питання викличуть додаткові запитання. Але в цьому немає нічого страшного, головне – уявити загальну картинку. Ніколи нічого не додумуйте, завжди запитуйте. 

Отже, ви дізналися який саме стенд (стіл або місце) надається вам для показу проекту. Кожен варіант індивідуальний, тому сприймайте нижченаведені поради через призму конкретної ситуації.

Облаштування місця

Визначте з якого пристрою ви будете показувати гру – ноутбук або планшет. Подбайте про заряджену батарею або про те, щоб ваші дроти не плуталися під ногами учасників.

Якщо у вас кілька пристроїв показу, а ви сам-самісінький і боїтеся, що пристрої можуть привласнити – можете придбати спеціальні чохли для планшетів або смартфонів з замком. Різні моделі легко шукаються за запитом «Ipad блокування».

Монітори

Важливо, щоб вашу гру бачили не тільки гравці, але і люди, які просто проходять повз. Знадобиться окремий монітор (екран або плазма), розміщений десь на підвищенні і підключений до вашого пристрою.

Важливо! Навіть якщо в якийсь момент ніхто не грає у вашу гру, необхідно, щоб на екрані постійно крутився геймплей.

Якщо є можливість – ставте два. На другому можна крутити ролик геймплею, щоб привертати увагу до гри.

Білд для показу

Зверніть увагу, що краще завжди готувати окремий білд для конференцій або експо. Наприклад, з можливістю легко почати гру з початку. Також пропрацюйте туторіал, щоб не пояснювати кожному, як грати в гру.

Гарна ідея зробити self-played build  – тобто якщо ніхто не грає в гру, вона ведеться автоматично, показуючи базовий геймплей. Відкрийте всі рівні, і якщо хтось хоче подивитися головного боса, – дайте їм таку можливість. Середній час, який витрачають люди на гру – 1-3 хвилини. Тому постарайтеся все найкраще вмістити саме в ці кілька хвилини.

Якщо потрібно збирати дані гравців, добре працює наступна річ: після проходження декількох рівнів з’являється вікно: «Подобається гра? Залиште свою адресу електронної пошти, ми будемо тримати вас у курсі оновлень »або« Підпишіться на розсилку і отримаєте одну з наших ігор в подарунок ».

Не надійтесь на Wi-Fi. Збирайте базу локально. І пам’ятайте, що білд ні в якому разі не повинен залежати від Wi-Fi. Повірте, хороший інтернет на великих конференціях – щось з розряду міфів.

Меблі

Можливий такий варіант, коли не надається нічого, крім місця, – навіть столу і стільця. Як бути в такій ситуації? Тут рекомендації дуже прості: або купувати, або брати напрокат. Досвід показує, що простіше купити, причому іноді дешевше і практичніше щось вживане і краще розкладне. ІКЕА також може бути прекрасним і простим рішенням ваших проблем.

Якщо вам видається стіл, краще попросити заздалегідь габарити і фото. Можливо, треба буде замовити скатертину – для створення презентабельного вигляду.

Брендінг

Вас має бути добре видно або легко знайти. Про залучення аудиторії поговоримо далі.

Подбайте про мінімум (якщо організатори не надають взагалі нічого) – хоча б табличку А4 з роздрукованим логотипом гри та інформацією, де її знайти (QR-код або посилання), а також ваші контакти.

Якщо дозволяє можливість і місце, використовуйте:

 • бренд-волл або прес-волл, краще з підсвічуванням;
 • роллапи – вони легко транспортуються, можна використовувати на будь-якому заході;
 • фігури ваших персонажів в повний ріст;
 • скатертину, банер або наклейку на стіл;
 • чохли з брендінгом на стільці;
 • на столі обов’язково повинні бути листівки або візитівки з інформацією про гру (докладніше про це нижче).

Організатори забороняють ставити щось поруч, тільки на стіл? Можна використати «вертикальні рішення» проблеми як виділитися, щоб вас було видно здалека:

 • прапор;
 • табличка-вказівник на високій ніжці;
 • гелієві кульки з логотипом гри або найпростіші надувні кульки для залучення уваги;
 • світло, особливо кольорове (але навіть високий торшер або підлоговий світильник з діодною лампочкою, яка змінює колір буде виглядати виграшно);
 • різдвяні гірлянди (бюджетно і ефективно);
 • будь висока рослина в горщику.

Другу частину чекайте найближчим часом :)

About the author

Admin


What are your thoughts?