$5 млн залучив український стартап від ЄБРР
958 views

$5 млн залучив український стартап від ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і інвестфонд TMT Investments до кінця 2015 року закриють угоду по залученню $ 5 млн. в фотобанк Depositphotos. Угода повинна бути закрита до кінця 2015 року. Про це повідомили в TMT Investments і підтвердив засновник і гендиректор Depositphotos Дмитро Сергєєв. У ЄБРР, який виступив лід-інвестором, від коментарів відмовилися.

TMT Investments уже інвестував у Depositphotos $ 3 млн в 2011 році. Розподіл часток сторони не розкривають, але у Дмитра Сергєєва за підсумками поточного раунду залишиться контрольний пакет.

Цікавий нюанс угоди: за умовами ЄБРР, всі інвестиції мають витрачатися в Україні, незважаючи на те, що основну виручку компанія генерує за межами країни. Основними напрямками для інвестиції стануть набір фахівців (компанія зараз гостро цього потребує), розвиток інфраструктури київського представництва і маркетинг.

Depositphotos являє собою більше, ніж фотобанк, – він розвиває сторонні сервіси і перетворюється на багатофункціональну технологічну компанію. Depositphotos заснований в 2009 році і на даний момент містить 41, 5 млн. професійних фотографій, векторних зображень і відеороликів. У Depositphotos також входить соціальна платформа для продажу мобільних фотографій Clashot та інтернет-журнал про візуальну культуру Bird in Flight.

Screenshot_1

За словами Дмитра Сергєєва, його власні інвестиції в компанію на ранній стадії склали близько $ 1 млн. Компанія заробляє на продажу фотографій, її комісія складає 30-50%. “Оборот Depositphotos за підсумками 2015 року становитимуть приблизно $ 20 млн. Ми декларуємо, що наш основний фокус – це ринки, що розвиваються: Росія, Україна, Туреччина, Бразилія”, – говорить пан Сергєєв.

За матеріалами kommersant.ru

About the author

Admin


What are your thoughts?