25 прогнозів на 2016 рік від Business Insider
1,735 views

25 прогнозів на 2016 рік від Business Insider

За останні 10 років майже кожна галузь економіки зазнала змін, пов’язані з розвитком цифрових технологій. Рітейлери мігрують в інтернет, банківські карти перебираються з гаманців в смартфони, видавці відмовляються від паперу, а автоконцерни очікують, що протягом найближчих п’яти років індустрія зміниться сильніше, ніж за попередні 50.

У 2016 році Facebook битиметься з YouTube за ринок мобільного відео, Blockchain перестане сприйматися як примха, Amazon відмовиться від послуг посередників при доставці, а нафтові компанії почнуть впроваджувати технології «інтернету речей» BI Intelligence підготувало доповідь, де міститься 25 прогнозів на 2016 рік. Складаємо прогрози разом :)

«Інтернет речей»

1. Дві третини нових автомобілів в США будуть підключені до інтернету

У 2015 році 35-40% нових машин в Америці були підключені до інтернету. У 2016 році ми очікуємо впевненого зростання цього показника. За нашою оцінкою, дві третини автомобілів, які зійдуть з конвеєра в 2016 році, будуть оснащені підключенням до інтернету. У цьому, в першу чергу, зацікавлені виробники. Вони отримують можливість збирати дані про стан машин і віддалено оновлювати їх програмне забезпечення.

У той же час зростає і попит на підключені до інтернету автомобілі. 37% людей, які нещодавно купили машину в Китаї, США і Німеччини визнають, що вибрали б іншого виробника, якби він був єдиним на ринку, що пропонує автомобілі з доступом в інтернет.

2. У США на федеральному рівні схвалять експлуатацію авто з автопілотом

Автомобілі, які не потребують водія, продовжують удосконалюватися, але для повноцінного використання не вистачає законодавчої бази. Нещодавно каліфорнійський департамент автотранспорту випустив проект документу, який в разі схвалення дозволить жителям штату – першим в країні – їздити по дорогах загального користування на машинах з автопілотом. Ми очікуємо, що в 2016 році федеральний уряд підготує нормативну базу, після чого відповідні закони з’являться на рівні штатів.

3. Розвиток «інтернету речей» збільшить попит на цифрову страхівку

Безпеку в інтернеті до недавніх пір пов’язували з такими речами як крадіжка даних банківських карт і інших персональних даних. Але з розвитком «інтернету речей» виникає нова загроза – загроза злому тих чи інших фізичних пристроїв і отримання зловмисниками контролю над ними.

Ми очікуємо різкого підвищення попиту на страхові поліси, що захищають від хакерських атак. Поки такі послуги пропонують лише кілька страхових компаній, багато в чому через складність оцінки ризиків. Але в міру поширення «інтернету речей» страховим компаніям доведеться адаптовуватись до запитів споживачів.

4. Нафтові компанії будуть використовувати «інтернету речей», щоб вижити

В міру падіння цін на нафту, видобувні компанії будуть впроваджувати технології «інтернету речей», щоб домогтися максимальної ефективності. Вартість палива в 2015 році стабільно скорочувалася через надмірний видобуток і падіння попиту. Малоймовірно, що в 2016 році ситуація зміниться. Навпаки, багато аналітиків очікують, що падіння цін продовжиться аж до рівня вартості видобутку.

5. Страхові компанії інтегрують охорону здоров’я та домашні пристрої для «інтернету речей»

Страховики вже використовують пристрої, що підтримують «інтернет речей», для зниження ризиків і визначення вартості страхівки. У 2015 році гаджети, що працюють за принципом «інтернету речей» використовувалися страховими компаніями в основному для вивчення манери поведінки водіїв.

Ми очікуємо, що в 2016 році багато учасників ринку розширять використання в своїх інтересах пристроїв, що підтримують «інтернет речей». Ця практика пошириться на медичні страхівки і на страхування нерухомості.

Медіа

1. Конкуренція на ринку мобільного відео загостриться

В результаті війни за ринок мобільного відео з’являться переможці і переможені. Їм доведеться закріплювати за собою різні категорії контенту. Завдяки функції автоматичного відтворення і рекомендованого відео, а також великої кількості користувачів мобільного інтернету Facebook, судячи з усього, стане головним майданчиком для коротких відеороликів.

Бренди та медіа будуть активніше публікувати відео прямо в Facebook, і в кінцевому підсумку соцмережа обжене YouTube і за кількістю завантажених роликів, і за результатами пошуку. YouTube при цьому залишиться гігантом ринку, але потрапить в залежність від своїх «зірок», які будуть головним фактором зростання числа переглядів.

2. Виникне дискусія про методи вимірювання показників відео

У 2015 році відео почало розвиватися за принципом «mobile-first». За даними Ericsson, половина мобільного інтернет-трафіку в усьому світі припадає на відеоролики. У той же час до цих пір немає єдиного підходу до оцінки показників мобільного відео. Ми прогнозуємо, що Facebook, YouTube і (меншою мірою) Snapchat і Twitter змушені будуть домовитися один з одним про параметри вимірювання. Зараз Facebook рахує перегляди, а YouTube – сукупний час переглядів.

Виробникам і замовникам контенту буде потрібен якийсь стандарт, щоб краще орієнтуватися у виборі майданчика. Сервісам потокового відео, які працюють за передплатою теж доведеться надавати більше інформації про поведінку користувачів.

3. Бум нативної реклами

Рекламний і видавничий бізнес фокусуються на поліпшенні взаємодії зі споживачами. Одна з причин – у зростанні популярності сервісів, що блокують рекламу. Нативна реклама не викликає такого відторгнення, як традиційна. Тому ми впевнені, що зрушення індустрії в бік нативної реклами дозволить встановити нові правила гри на ринку digital.

4. Кабельні оператори продовжать освоювати потокове відео

Платні телекомпанії продовжать розвивати власні сервіси потокового відео, все більше глядачів переключаються на перегляд контенту в інтернеті. Проте, для великих кабельних каналів має велике значення кількість абонентів. Щоб не втратити в прибутках, кабельним операторам доведеться піднімати вартість передплати.

5. Yahoo виставлять на продаж

Показники Yahoo в 2015 році були посередніми, і ми прогнозуємо, що тенденція збережеться. Хоча корпорація продовжує стверджувати, що вона не продається, ми вважаємо, що це все-таки трапиться, як тільки з’явиться відповідний покупець. На неї можуть претендувати Google і Facebook, але її активи набагато більше стали в нагоді телекомунікаційним гігантам на зразок Verizon. Перспективи гендиректора Yahoo Марісси Майєр – під питанням.

Мобільні технології

1. Злиття великого мобільного оператора з платним телеканалом

У 2016 році великий оператор мобільного зв’язку і телекомпанія, яка виробляє платний контент, об’єднають бізнес. У кабельних каналів – гарне покриття Wi-Fi і це може поліпшити якість зв’язку мобільного оператора всередині будівель. А це означає, що по бездротових мережах можна буде передавати більше даних за меншою ціною.

2. Індонезія стане головним ринком смартфонів

У 2015 році відбувся різкий ріст ринку смартфонів в Індії, а в 2016 році це станеться в Індонезії. До Індії і Китаю їй ще далеко, але в Індонезії зростання числа користувачів смартфонів – одне з найшвидших у світі. У 2016 році 60 мільйонів жителів країни матимуть смартфон.

3. Xiaomi вийде на ринок США

Китайська компанія відома тим, що виробляє високоякісні телефони, які при цьому коштують значно дешевше ніж, наприклад, iPhone. У третьому кварталі 2015 році Xiaomi стала п’ятим за величиною виробником в світі, але на американському ринку вони поки не присутні. Вважаємо, що в 2016 році вона прийде і туди.

Зробити це буде непросто. Компанії доведеться витратитися на маркетинг, підтримку і робочу силу. Також Xiaomi варто приготуватися до позовів від Apple через схожий дизайну. Але у китайської компанії є величезна перевага у вигляді цінової політики. Флагманська модель – Redmi Note – коштує $ 154.

4. У США прискориться цикл поновлення смартфонів

Після неоднозначного 2015 року, який супроводжувався падінням попиту на смартфони з контрактом від оператора, провайдери втратять посередницькі функції, а такого роду контракти взагалі зникнуть. Все більше споживачів купують телефони без контрактів, а оператори полегшують умови викупу контрактів. Типовий життєвий цикл смартфона в США становить два-три роки, але тепер він зменшиться.

5. Бум корпоративних додатків

Проникнення мобільних технологій в корпоративне управління в 2015 році посилилось. Разом з ним збільшувався і попит на бізнес-додатки. У свою чергу Apple, IBM, Google, і Facebook активно інвестували в розробку корпоративних продуктів. У грудні 2015 року Apple і IBM випустили 100 корпоративних додатків для iOS, що охоплюють 14 галузей і 65 професій. У 2016 році ми побачимо розвиток цієї тенденції.

Платіжні системи

1. Банки почнуть використовувати технологію blockchain

Кредитні організації почнуть застосовувати blockchain для проведення міжбанківських операцій. Технологія, яка лежить в основі криптовалюти біткоін, дозволить значно спростити комунікації між банками і знизити пов’язані з ними витрати.

2. Apple, Google і Samsung будуть розвивати свої платіжні системи

У 2015 році ми побачили обриси майбутнього мобільних платежів, коли на ринку з’явилися Android Pay і Samsung Pay, які мають багато спільного з Apple Pay. Але мобільні платежі – це тільки початок. У 2016 році компанії будуть формувати повноцінні екосистеми навколо своїх платіжних сервісів – програми лояльності, картки знижок і так далі.

3. Малий бізнес освоїть додатки для терміналів POS

Використання додатків на зразок ShopKeep, що надають різноманітні аналітичні послуги, стане загальною практикою для малого бізнесу. Додатки, що аналізують продажі, можуть серйозно підняти економічні показники бізнесу. Це слід мати на увазі, як потенційним споживачам таких рішень, так і розробникам.

4. Замовлення в фастфуді перейдуть в додатки

Мобільні сервіси для складання замовлення в мережах швидкого харчування стануть загальною практикою. Середній чек за замовлення, зроблене через додаток, в Taco Bell вже на 20% більший, ніж в залі. Нещодавно аналогічне рішення впровадив Starbucks і, за твердженням компанії, ним користуються дуже активно.

5. Банки почнуть поглинати фінансові стартапи

Класичні кредитні організації в 2016 році дадуть відповідь стартапам-конкурентам найпростішим чином – їх технології візьмуть на озброєння, а окремі компанії куплять. Ми вважаємо, що банки стануть дотримуватися стратегії вибудовування партнерських відносин з новими платіжними сервісами.

E-commerce

1. Amazon відмовиться від компаній-постачальників

У минулому році Amazon доклав зусиль для зменшення своєї залежності від послуг кур’єрських компаній. У 2016 році корпорація розвине цей успіх. Про це свідчать зусилля, які компанія докладає до розвитку доставки дронами. Практика показує, що Amazon більше не може покладатися на FedEx або UPS.

2. Facebook інтегрується в онлайн-торгівлю

Ми думаємо, що в 2016 році Facebook стане відігравати набагато важливішу роль в онлайн-покупках. Компанія рухалася в цю сторону і в 2015 році. Наприклад, покупці отримали можливість дізнаватися статус замовлення через Facebook Messenger. У 2014 році ринок додатків для шопінгу виріс на 174%. Це найбільший приріст щодо інших категорій додатків.

3. Beacon-маяки

Додатки з beacon-маяками стануть проміжним кроком для широкого застосування маркетингових кампаній, націлених на покупців, які знаходяться недалеко від магазинів – зокрема, з використанням beacon-маяків. З їх допомогою магазини можуть надсилати повідомлення про акції та знижки прямо на смартфони користувачів, при цьому пропозиції можуть змінюватися в залежності від того, де знаходиться покупець.

4. Відродження партнерського маркетингу

Відродження партнерського маркетингу. Партнерський маркетинг – система, за якою рекламодавці платять різним партнерам за кожного відвідувача або покупця, залученого через цей канал зв’язку – є одним з найбільш швидко зростаючих джерел виручки для онлайн-рітейлерів. Ми чекаємо, що її зростання збільшиться в 2016 році. Для цього є дві причини: посилення активності видавців ЗМІ, які шукають додаткові джерела доходу, а також розвиток маркетингу, заснованого на впливовості бренду. Основою для цих трендів є перехід до споживання з соцмереж інформації про все – від матеріалів ЗМІ, до інформації про товари в інтернет-магазинах

5. Alibaba спробує освоїти американський ринок

У минулому році ми розраховували, що Alibaba «викупить» собі дорогу на американський ринок, але цього не сталося. Проте, ми все ще вважаємо, що Alibaba має намір зробити стратегічний хід на ринку США. У китайського магазину є тільки один проект на американському ринку, 11Main.com, але його недостатньо для реальних дій.

У Alibaba вже є інфраструктура для доставки товарів з-за кордону, все, що їй потрібно – клієнтська база в США. Ми вважаємо, що Alibaba буде конкурувати з eBay або Etsy, при цьому eBay потрібно переглянути свою стратегію для прискорення росту – особливо після відділення від PayPal.

About the author

Admin


What are your thoughts?