8 технологічних трендів майбутнього, які невдовзі стануть реальністю
1,627 views

8 технологічних трендів майбутнього, які невдовзі стануть реальністю

Консалтингова компанія Deloitte випустила аналітичний звіт Tech Trends за 2015 рік, відобразивши в ньому професії, технології та операції, які зовсім скоро стануть буденними, показуючи синтез бізнесу та IT-технологій.

Зокрема, як йдеться у звіті, потужні новітні технології, такі, як штучний інтелект, роботи, квантовий комп’ютер – мають цілком серйозний потенціал застосування у світі бізнесу.

Роберт Хіллард, партнер австралійського офісу Deloitte, говорить про вісім трендів, які можуть повністю змінити методи взаємодії уряду і бізнесу з людьми, способи ведення господарської діяльності, а також вказує на стратегії розвитку ринків і галузей.

За його словами, вперше за багато років тренди викликані промисловими потребами, а не споживчими перевагами. Тому дуже важливо, щоб організації розуміли, що відбудеться в наступні 18 місяців.

Він також підкреслив, що у звіті аналізується вплив технологічних досягнень на бізнес, державні органи і суспільство. Отже, що це будуть за зміни?

1. IT-директор як інтегратор бізнесу

Сьогодні неможливо розглядати стратегію бізнесу поза зв’язком з технологіями. IT-директор відчуває загрозу від постійно виникаючих нових посад – директор по контенту, цифровий директор, адже всі вони зазіхають на частину традиційної сфери його відповідальності. Роль IT-директора повинна змінитися, оскільки технології руйнують існуючі бізнес-моделі і створюють нові. ІТ-директори повинні також бути і головними інтеграторами бізнесу.

У звіті стверджується:
«ІТ-директори повинні використовувати новітні технології, балансуючи майбутні потреби організації з її поточною операційною реальністю. Їм необхідно розглядати свої обов’язки крізь призму всієї організації, допомагаючи убезпечити від ризиків ключові інвестиції регіональних або функціональних підрозділів».

Роль IT-директора повинна змінитися

Роль IT-директора повинна змінитися

Від них потрібен не стільки контроль за тим, що відбувається, скільки бачення цілісної картини, об’єднання всіх елементів воєдино.

2. Економіка інтерфейсів програмування додатків (API)

Інтерфейси API стали широко доступні компаніям і виступають драйверами розвитку їхнього бізнесу. У звіті Deloitte йдеться:

«Ключові активи організації не можуть бути використані повторно, застосовані спільно, а також монетизовані на основі API, що дозволить розширити доступ до існуючих сервісів або отримати додаткові доходи».

Кількість публічних API подвоїлася за останні 18 місяців, станом на сьогодні доступні понад 10 тисяч інтерфейсів.

Компанії на ринку фінансових послуг, які прагнуть зміцнити своє становище, вивчають відкриті банківські платформи, які поділяють платежі, кредитування, інвестиції і програми лояльності. Це дозволить успішно конкурувати з новими гравцями на кшталт PayPal, Billtrust, Tilt, Amazon, які першими застосували сервіси на основі API в галузі платежів.

3. Інтелектуальне середовище (ambient computing)

Ця технологія пов’язана з потенціалом використання вдома і на роботі сенсорів і підключених до мережі пристроїв.
Deloitte пише: «Застосування цих можливостей у бізнесі вимагає концентрації, цілеспрямованої інтеграції, платформи обробки даних, аналітики».

Зокрема, у Австралії при розробці родовищ вже використовується технологія збору даних та запобігання потенційних проблем.

4. Спрямований маркетинг (dimensional marketing)

У нього грандіозний потенціал, вважають фахівці. Уявіть, що будете заходити в магазин, одночасно повідомляючи персоналу, що шукаєте – від одягу до продуктів харчування. Зараз розробляються методи отримання інформації від споживачів, підключених до інтернету.

Маркетингові методи на окремих людях

Маркетингові методи на окремих людях

«Організації все частіше відмовляються від масового маркетингу, вони прагнуть зосередити маркетингові методи на окремих людей і в соціальних мережах. Сам маркетинг рухається від трансляції повідомлень до залучення в діалог, до здатності передбачити і швидко відреагувати на індивідуальні запити і уподобання», – йдеться у звіті.

5. Віртуалізація всього (SDE)

Deloitte стверджує, що серйозно захоплюючись оцифруванням, аналітикою і «хмарними» технологіями, легко випустити нові технології в інфраструктурі і операціях.

«Операційне IT-середовище бізнесу – сервер, сховище даних та мережа сьогодні можуть бути віртуалізовані і автоматизовані. Центр зберігання даних майбутнього володіє потенціалом не тільки зниження витрат, але також і різкого прискорення й полегшення його створення, розгортання та технічної підтримки».

Обробка і зберігання даних будуть максимально наближатися до кінцевого користувача, щоб скоротити час операцій.

6. Ренесанс базових IT-систем (core systems)

Цей пункт стосується базових IT-систем, як набутих, так і самостійно збудованих в організації. Ці активи створюють фундамент майбутнього зростання.
Deloitte вказує:

«Багато організацій модернізують свої IT-системи, змінюють платформні рішення, щоб усунути бар’єри на шляху розвитку та зростання ефективності, розширюють існуючу інфраструктуру для підтримки інноваційних сервісів і пропозицій».

За статистикою Deloitte, в середньому 80% часу, енергії та бюджету витрачається на обслуговування вже існуючої IT-інфраструктури.

7. Доповнюючий інтелект (amplified intelligence)

Наступ машин? Це загрожує робочим місцям, але водночас з’являються нові професії на зміну зникаючим. Штучний інтелект став реальністю, доповнюючи і підвищуючи ефективність людського мислення. Deloitte стверджує, що компанії вже застосовують машинне навчання та прогнозне моделювання для обробки величезних і складних масивів даних.

«Це багатообіцяюче застосування машин насправді не замінює співробітників, а лише доповнює їх здібності», – вважають фахівці.

Штучний інтелект став реальністю

Штучний інтелект став реальністю

Приклад такого застосування – автоматизований аналіз інтернет-трафіку для прогнозування розповсюдження вірусів, оскільки люди шукають в інтернеті симптоми свого захворювання. Також програми тренування солдатів тепер включають використання гарного візуального та звукового супроводу бою, розширення поінформованості про ситуацію в реальному часі в розпалі військової операції, починаючи з карт і закінчуючи розпізнаванням осіб у просунутих системах контролю озброєнь.

8. Працівник сфери IT майбутнього

Де шукати таланти? Deloitte вважає, що колишні кваліфіковані співробітники виходять на пенсію, і компанії відчувають дефіцит кадрів для проривних технологій.

«Щоб справитися з цим викликом, компаніям варто культивувати нове покоління фахівців – IT-працівників майбутнього – з навичками, звичками та ініціативами, які повністю відрізняються від поширених сьогодні».

До 2025 року близько 75% працівників будуть належати до покоління мілленіалів, тобто народжених після 1985 року. Очікується, що до 2020 року вийдуть на пенсію представники покоління бебі-бумерів і звільнять понад 31 млн робочих місць.

За матеріалами видання AIN.UA

About the author

Admin


What are your thoughts?