Джеймс Алтачер. Просто про складне для тих, хто хоче змінити сферу діяльності, але не знає з чого почати.
447 views

Джеймс Алтачер. Просто про складне для тих, хто хоче змінити сферу діяльності, але не знає з чого почати.

Джеймс Алтачер – програміст, інвестор і підприємець. Людина, яка змінила декілька професій і знає, що таке починати з нуля. “Іноді мінялися мої інтереси. Іноді, тому що всі мости позаду були спалені або я лишався практично без грошей. А інколи тому, що я ненавидів всіх, хто був пов’язаний з моєю колишньою робою або вони ненавиділи мене”

Є різні шляхи знайти справу всього свого життя. Нижче ми пропонуємо правила, які допомогли Джеймсу. Просто про складне для тих, хто хоче змінити сферу діяльності, але не знає з чого почати.

 1. Переосмислення ніколи не зупиняється. Кожного дня ви повинні рухатись вперед. Напрямок руху: вперед чи назад – обираєте тільки ви.
 2. Треба починати з нуля. Жити тим, що було у вас раніше – марнославство. Ви були лікарем? Навчались в престижному університеті? Були мільйонером? Нікому це не цікаво. Ви – нуль. Навіть не намагайтесь казати, що це не так.
 3. Вам потрібен наставник. Інакше ви підете на дно. Вам потрібен хтось, хто навчить вас жити і дихати. Не турбуйтесь про його пошуки (про це згодом)
 4. Не переймайтесь, якшо у вас не має пристрасті до чогось. У вас з бажання бути здоровим. Почніть з цього і йдіть маленькими кроками. Щоб досягти успіху, одержимість не потрібна. Просто робіть те, що ви любите і успіх прийде.
 5. Час, який потрібен на зміну себе – п’ять років. Перші 4 роки будуть присвячені роздумам, спробам щось зробити, розчаруванням і повільним зростанням вгору. В останній рік ви зрозумієте, що розбагатіли. Інколи, перші 4 роки викликають в мене сум і я думаю “Чому все досі не так?” Це нормально. Просто продовжуйте йти далі.
 6. Якщо ви робите це швидше або повільніше, це означає, що щось пішло не так. Хороший приклад цьому – Google.
 7. Справа не в грошах. Але гроші – хороший показник. Коли людина каже “Суть не в грошах” їм треба вибрати інше мірило.
 8. Коли я зможу сказати “Ось це – моя справа!”? Сьогодні. Якщо ви хочете малювати – купіть полотно і фарби, 500 книг з малювання – одна за одною і почніть.
 9. Як я буду заробляти? На третьому році ви будете витрачати на нову справу 5000-7000 годин. Цього достатньо, щоб бути в топ-200 або топ-300, чим би ви не займалися. До четвертого року ви зможете наростити масштаб і заробляти ще більше. На п’ятому році ви потрапите в топ-30 або топ-50 і розбагатієте.
 10. Як дізнатися, чим саме мені потрібно займатися? Будь-яка сфера, де ви відчуваєте, що зможете прочитати 500 книг. Йдіть в книжковий магазин і знайдіть її. Якщо через 3 місяці вам стане нудно – повертайтесь в книжковий магазин. Розчаровуватись – нормально. Успіх важливіший, ніж провал, але ми вчимось саме на помилках. Не поспішайте.
 11. Вибір, який ви робите сьогодні – завтра стане частиною вашої біографії.
 12. А якщо мені подобається щось незвичайне? Наприклад, біблійна археологія або середньовічні війни? Повторіть кроки, описані вище і через п’ять років ви зможете стати багатою людиною. Ми не знаємо як. Не думайте про кінець шляху, знаходячись на початку.
 13. А якщо моя сім’я хоче, щоб я став бухгалтером? Вибирайте свободу, а не сім’ю. Свободу, а не упередження. Свободу, а не задоволення чужих бажань. Тільки тоді ви самі будете задоволені.
 14. Мій наставник хоче, щоб я йшов його шляхом. Це добре. Вивчіть його шлях, а потім йдіть своїм. Ніхто вас ні до чого не зобов’язує.
 15. Моя дружина/чоловік хвилюється – хто подбає про наших дітей? Людина, яка змінює себе ЗАВЖДИ має вільний час. Частина успіху – це вміння знаходити ці моменти.
 16. А якщо мої друзі подумають, що я божевільний? А це точно ваші друзі?
 17. А якщо я хочу бути космонавтом? Це не зміна себе, а професія. Якщо вам подобається космос, там багато можливостей. Річард Бренсон хотів стати космонавтом і створив Virgin Galactic.
 18. А якщо мені подобається тусуватись з друзями? Прочитайте цю статтю через рік.
 19. А якщо я зайнятий? Зраджую своїй дружині/чоловіку? Прочитайте цю статтю через кілька років, коли будете розбиті, на мілині і покинуті всіма.
 20. А якщо в мене немає диплому або він є, але користі з нього немає? А якщо я нічого не вмію? Почніть спочатку.
 21. А якщо мені зараз потрібно виплачувати кредит на будинок чи авто? Людина, яка прийняла рішення змінити себе завжди знайде час.
 22. Чому я постійно відчуваю себе невдахою? Згадайте Альберта Енштейна, він був типовим невдахою. Його б ніколи не взяли на роботу. Кожна людина має чим пишатися.
 23. Я не можу прочитати 500 книг. Що порадите прочитати для натхнення? Нічого, лягайте на підлогу і плачте.
 24. А якщо мій останній партнер мене підставив? Просто викиньте це з голови, половина проблеми була в вас самих.
 25. А якщо мене посадять у в’язницю? Прекрасно. Тепер у вас є достатньо часу для прочитання 500 книг.
 26. А якщо я соромлюся? Перетворюйте свої недоліки в переваги. Ви краще вмієте слухати, краще фокусуєтесь, вас є за що любити.
 27. Як налагодити контакти? Побудуйте коло. Посередині – ви, далі друзі і сім’я, потім соціальні мережі, далекі знайомі, за ними учасники конференцій і ті, хто має авторитет у вибраній галузі, наставники і останнє коло – клієнти.
 28. Що станеться, якщо моє его якимось чином завадить мені? Через півроку-рік ви повернетесь до початкової стадії.
 29. Якщо мені подобаються 2 речі, мені потрібно вибрати щось одне? Поєднайте їх і це буде найкраще, що може бути.
 30. А якщо я настільки захоплений, що хочу вчити інших тому, що вчу сам? Почніть читати лекції на Youtube. Спостерігайте, чи росте ваша аудиторія.
 31. А якщо я хочу заробляти гроші уві сні? На четвертий рік почніть застосовувати аутсорсинг.
 32. Як мені знайти наставників чи авторитетів? Коли ви будете мати достатньо знань (після прочитання 100-200 книг), напишіть 10-20 ідей для 20 потенційних наставників. Ніхто вам не відповість. Напишіть ще 10 ідей для 20 нових наставників. Повторюйте кожного тижня, поки хтось вам не відповість. Ведіть блог про те, чим ви займаєтесь.
 33. А якщо я не можу нічого придумати? Практикуйтесь в генеруванні ідей. Ідеї, як м’язи – здатні до атрофування. Тренуйте їх. Не чекайте, що хороша ідея прийде до вас в перший же день.
 34. А якщо я роблю все, що ви кажете, але нічого не виходить? Вийде. Просто зачекайте. Не намагайтесь побачити кінець шляху, він в тумані. Достатньо бачити наступний крок.
 35. А якщо в мене почнеться депресія? Кожного дня годину просто сидіть в тиші. Якщо вам здається, що це звучить безглуздо, не робіть цього. Депресуйте далі.
 36. А якщо в мене немає часу, щоб сидіти в тиші? Сидіть дві години на день. Це не медитація. Це просто сидіння.
 37. А якщо мені стане страшно? Спіть 8-9 годин на добу і ніколи не пліткуйте. Сон – це ключ до успіху. Він не єдиний, але він №1. А як щодо пліток? Мозок потребує, щоб у нас було 150 друзів. Коли ви зустрічаєтесь з кимось одним, ви можете пліткувати про решту. Якщо у вас немає стільки друзів, то він зимушує вас читати жовту пресу і вигадувати собі тих, кого бракує. Не будьте такими дурнями, як ваш мозок.
 38. А якщо мені здається, що в мене всеодно нічого не вийде? Витратіть хоча б 10 хвилин на день для того, щоб подякувати собі за те, що у вас є. Не піддавайтесь злості. Вона ніколи вас не надихатиме, а вдячність – це міст між вашим світом і світом, де живуть креативні ідеї.
 39. А якщо мені постійно доводиться мати справу з якимось особистими проблемами? Знайдіть нове оточення. Людина, яка змінює себе постійно буде стикатися з людьми, які будуть її пригнічувати. Навчіться казати “ні”.
 40. А якщо я щасливий офісний планктон? Всього найкращого вам.

P.S. Чому я маю Вам вірити? Ви стільки разів терпіли невдачі! Не вірте мені :)

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?