Хіт-парад помилок, які можуть зашкодити вашому стартапу (частина 2)
1,361 views

Хіт-парад помилок, які можуть зашкодити вашому стартапу (частина 2)

Продовжуємо наш огляд, чого робити не слід.

6. Наймати поганих програмістів

Це зрозуміло і без коментарів. Якщо ви програміст, то можете переробити те, що погано зробив ваш колега. А ось якщо ви не програміст — треба буде шукати нового. Щоправда, є одне цікаве питання — як не програмісту найняти хорошого програміста, якщо він нічого в цьому не розуміє?

7. Зволікати з запуском

Не робіть цього!

Не робіть цього!

Завжди здається, що є що доробляти, навіть якщо об’єктивно все вже зроблено. Ваш стартап — результат ваших старань, і ви завжди знайдете вади, проблеми і можливості для поліпшень. Але навчіться відокремлювати справді важливі причини для зволікання від надуманих, інакше хтось встигне раніше за вас.
До того ж повністю оцінити всі плюси і мінуси продукту можна тільки після запуску.

8. Поспішати з запуском

А це інша небезпечна крайність, яка може істотно зашкодити бізнесу. Так цілком можна зруйнувати свою репутацію. Ви запускаєте продукт, користувачі його пробують, він їм не подобається, вони від нього відмовляються і нових користувачів більше не буде. Адже ті вже встигли розповісти всім, що у вас поганий стартап.
Потрібно відразу визначити, яким буде ваш продукт. Порада для обох випадків (і для зволікання, і для поспіху): визначте мету, етапи її досягнення і яким повинен бути готовий результат, і дотримуйтесь цього плану.

9. Не розуміти, хто ваша цільова аудиторія

Стартап створюється для певних користувачів. Купувати ваші товари або послуги, або завантажувати ваші програми буде не абстрактний “хтось”, а цілком конкретна людина, і треба розуміти, що це за людина, які в нього вимоги і очікування.
Визначення і вивчення цільової аудиторії — найважливіше завдання і не таке просте, як здається, особливо якщо розробники належать до іншої категорії людей, ніж цільова аудиторія.

Далі буде…

За матеріалами видання fundersandfounders.com

About the author

Admin


What are your thoughts?