9 недоліків роботи в стартапі про які вам не розкажуть заздалегідь
940 views

9 недоліків роботи в стартапі про які вам не розкажуть заздалегідь

Робота в стартапі може бути дуже прибутковою. Маючи такий досвід ви можете одного разу заснувати наступний Facebook або Google. Але чого не варто чекати від цієї роботи — так це розміреності і стабільності. Тому якщо ви не готові постійно працювати в підвішеному стані, краще навіть не йдіть на співбесіду. Журналісти Business Insider понишпорили Quora і зібрали добірку найбільш неприємних моментів, з якими стикнулись співробітники стартапів і про які на співбесіді їх ніхто не попередив.

1.Дуже багато роботи, яку нікому робити

Арнаба Мітра, директор і партнер p2power.com: «Перше, що я зрозумів — в стартапі дуже багато важливої ​​роботи, але дуже мало людей, які можуть її виконати. Починаючи з ремонту комп’ютерів і закінчуючи підготовкою термінової презентації без будь-якого бекграунду, бо директор з продажу застряг у пробці, а в офісі його чекає ціла команда клієнтської підтримки. Що не менш важливо, скільки б роботи ти не зробив, тобі треба зробити ще більше. Іноді це дуже втомлює і демотивує, але ти підписався на це. Ніяких кордонів, ніяких чітко визначених обов’язків».

2. Брак часу для того, щоб досконало виконати певне завдання.

Анонім: «В стартапі пріоритет часто віддається швидкості запуску, а не якості продукту. У вас просто не буде часу на те, щоб провести попередні дослідження або розвинути власні ідеї. Завжди на порядку денному занадто багато роботи … З іншого боку, у великій IT-компанії у вас, швидше за все, буде трохи вільного часу, який ви зможете витрачати на свої задумки».

3. У 99% випадків ви помиляєтесь.

Пітер Джонсон, підприємець з Оксфорда: «Як воно — працювати в стартапі? Ну, в 99% випадків ви неправі. У підсумку виходить, що насправді ваш продукт важче побудувати, ніж вам здавалося. Виявляється, він подобається меншій кількості людей, і ще менше людей готові за нього платити. Це величезний удар по его. У більшості людей завищена оцінка себе і своїх ідей. А правда ранить».

4. Багато грошей (одразу) ви, швидше за все, не заробите. 

Дживан Бетігері, CEO Fathom Ideaware: «Це важка праця, яка не приносить реальних грошей. Є тисячі способів заробити, але якщо ви в пошуку чогось, що нагадує швидкісну їзду, з прискореним курсом навчання, то стартап — ідеальний варіант для вас».

Девід Грехем, засновник Coder Camps:«40-годинний робочий тиждень — це для білоручок. Понаднормові — не обговорюються. Зарплата зменшується відповідно до зміни вартості/розміру опціонів (як правило)».

5. Робота погано організована, а власник – самодур.

Стефан Кірязов, засновник lexicum.net: «Процеси, начебто, і не існують — робота дуже неорганізована, іноді неефективна. Все залежить від засновника — часто успішний запуск стартапу з хорошим фінансуванням приводить до злету самооцінки до захмарних висот. Ніякі факти і аргументи не допоможуть переконати фаундера і вас можуть виставити за двері або відсторонити від проекту, якщо почнете часто з ним сперечатися».

6. Постійна невизначеність.

Мітхун Мадхусудана, підприємець і бізнес-тренер: «Ви приходите на роботу вранці з чітким наміром виконати частину роботи, яку запланували зі вчора. Але як тільки ви заходите в офіс, команда, ніби змовившись, змінює напрямок розвитку. Ви отримуєте нове завдання, яке потрібно було закінчити вчора. Далеко не кожен може працювати в умовах такої невизначеності. Я вже мовчу про виживання компанії взагалі і про те, чи добре ви подумали, перш ніж іти працювати в стартап».

7. Постійний страх або З Півночі повіяло відсутністю інвестицій

Тоні Каттукаран, CEO Tagalys: «Насолоджуючись процесом побудови своєї мрії, ви іноді забуваєте жити реальністю. Часто ви намагаєтеся переконати своє оточення в тому, що повністю впевнені в майбутньому, а насправді з остарахом запитуєте себе, що ж воно вам готує».

Том Максвелл, розробник :«Коли компанія перестає постачати на офісну кухню свіжий запас содової, значить нас чекають важкі часи».

8. Робота в стартапі – дуже безладна, з неї важко взяти правильний досвід.

Крістіан Тііс, гуру розробки ПЗ:«У вас в голові можуть жити найгеніальніші ідеї, але ви поняття не маєте, як ефективно втілити їх у життя на практиці».

Анонім: «Паперова робота. Юридична і фінансова тяганина. Ніхто не каже вам про те, що вона буде входити у ваші обов’язки, коли ви беретесь реалізовувати свою мрію, але саме на це йде більша частина вашого часу. І це відстій».

8. Стартап – це американські гірки.

Аніл Юзенгі: «Робота в стартапі — це як американські гірки. Вона наповнена злетами і падіннями, і тільки від вас залежить, кричати від жаху чи насолоджуватися поїздкою».

Норма Мирський, брокер з нерухомості: «Якщо ви любите керуватися набором чітких корпоративних правил, стартап — не кращий вибір для вас. У стартапі все дуже умовно, включаючи і стабільність вашого працевлаштування».

Мета цієї статті не відмовити вас від участі у стартапі, ні в якому разі, а звернути увагу на розповсюджені помилки/проблеми, з яким стикаються початківці і уникати їх. Ви ніколи не дізнаєтесь чи будуть у вас такі перешкоди, якщо не спробуєте 😉

 

 

About the author

Admin


What are your thoughts?