Інтернет-тренди – 2016. Доповідь Мері Мікер
1,290 views

Інтернет-тренди – 2016. Доповідь Мері Мікер

Мері Мікер, одна з партнерів венчурного фонду Kleiner Perkins Caufield & Byers, опублікувала щорічний звіт про статистику і тренди розвитку технологій.

Доповідь Мікер містить інформацію про основні тенденції в ІТ-сфері: від питань фінансування і даних про проникнення смартфонів до статистики по світових лідерах індустрії технологій і ринку передових винаходів.

Мікер зазначає, що кількість користувачів Інтернету в світі виріс на 9% в порівнянні з 2015 роком і досяг 42% світового населення. У порівнянні з даними 2013 року, кількість користувачів зросла з 2,4 млрд до 3 млрд.1

Темпи проникнення смартфонів зменшилися в порівнянні з 2015 роком, зазначено в доповіді. Android-пристрої збільшили свою частку на ринку, незважаючи на падіння середньої ціни продажу смартфонів.

В той же час стрімко зростає аудиторія відеододатків . Лідерами цієї області є месенджер для обміну повідомленнями,які зникають Snapchat і сервіс для відеострімінгу Facebook Live, відзначає Мері Мікер.2

У звіті зазначено, що Facebook і WeChat – лідери ринку месенджерів. Сервіси швидко ростуть, їх функціонал розвивається. У додатках з’явилися стікери, маски і емоджі. Практична спрямованість месенджерів також змінилася: користувачі використовують сервіси не тільки для повсякденного спілкування, тепер месенджери – канал спілкування клієнтів з компаніями і засіб для проведення платежів.3

За даними аналітиків, ринок реклами в США зростає. Google і Facebook контролюють 76% ринку в США і продовжують збільшувати свою частку. Рекламодавці, як і раніше користуються застарілими рекламними майданчиками, хоча аудиторія вже перемістилася на нові. Разом з ринком реклами зростає і популярність програм, які її блокують.

Мері Мікер пророкує бум голосових інтерфейсів – вони прості, швидкі і дешеві, а також дозволяє керувати пристроями без використання рук. Уже зараз кожен п’ятий запит Google на Android – голосовий. Продажі Amazon Echo – динаміка-помічника з голосовим управлінням – швидко зростають.

США може стати лідером ринку автомобільної промисловості завдяки розробкам від Google і Tesla, вважає Мері Мікер. Також очікується зниження кількості власників автомобілів через поширення сервісів на зразок Uber або UberPool.4

Лідери індустрії технологій купують компанії з інших галузей, щоб стимулювати зростання і перехід на цифровий формат збору, зберігання і обробки даних, зазначено в звіті.

Також відзначається зростання числа користувачів Android-пристроїв, частка техніки на iOS скорочується. Смартфони і планшети на Android становлять 81% на ринку мобільних пристроїв, техніка від Apple – 16%.

До того ж Мері Мікер відзначила суттєве збільшення аудиторії в Індії – кількість користувачів в мережі збільшилася на 40 відсотків. Таким чином, країна вперше обійшла США і стала другим після Китаю інтернет-ринком за кількістю користувачів. Змінився тип спілкування в соціальних мережах – мілленіали надають перевагу текстовим повідомленням, молодше покоління – посилати зображення.5

Kleiner Perkins Caufield & Byers публікує звіти щорічно з 2001 року. Так, у звіті за 2013 рік найпопулярнішими соціальними медіа були названі Facebook, Youtube, Twitter і Google+, також відзначалося зростання кількості користувачів смартфонів. Лідером рейтингу на ринку мобільних пристроїв був визнаний Китай. У 2015 році Мікер відзначала зростання числа користувачів мережі, лідерами сегменту месенджерів виявилися WhatsApp, Facebook і Facebook Messenger.

Обговорити нові тренди та можливості можна на BDMSummit 2016, який відбудеться 24 червня у Києві

Подія створена для обміну досвідом в індустрії, надихнути на нові звершення найбільш продуктивну частину українського IT та сприяти зібльшенню залучення валюти в українську економіку.

Це унікальна можливість раз на рік поспілкуватись з більшістю колег по цеху, дізнатись ексклюзивну практичну інформація від гравців ринку, про яку не говорять публічно та знайти потенційних партнерів для вашого бізнесу.

За матеріалами techcrunch.com

About the author

Admin


What are your thoughts?