Чотири основні напрямки в Fintech-стартапах
1,512 views

Чотири основні напрямки в Fintech-стартапах

У січні 2012 року Swift запустив конкурс інтернет-стартапів Innotribe Startup Competition з метою зібрати разом стартапи-флагмани і найбільших гравців ринку фінансових сервісів. Це була перша така спроба, а згодом відбулися ще кілька подібних заходів. Сьогодні fintech-хакатони і різні конкурси проводяться регулярно по всьому світу. Компанія O’Reilly проаналізувала переможців 18 fintech-конкурсів і хакатонів з метою з’ясувати ключові тенденції в цьому середовищі. У цьому пості ми поділимося з вами результатами цього дослідження.

Кожен fintech-стартап хоче здійснити революцію і витіснити традиційні фінансові інститути за рахунок впровадження передових технологій, продуктів і дизайну. У той же час гіганти зосереджені на безпеці систем грошових переказів, платежах і кредитуванні в глобальному масштабі. Стартапам і великим компаніям зовсім не обов’язково змагатися. Великим гравцям важко змінити устрій бізнесу зсередини, це участь стартапів – вони тестують нові бізнес-моделі розширювати межі технологій, вільних від зайвого корпоративного регулювання. Хакатони та конкурси стартапів – якраз те місце, де підприємці-початківці та розробники можуть поділитися інноваційними ідеями, протестувати їх і одержати схвалення інвесторів.

На чому саме зосереджені інновації? Аналіз переможців виявив ряд тенденцій ринку фінансових технологій – від Big Data до транзакцій і банкінгу. Графік показує частку переможців у кожній категорії:

В таблиці видно, що стартапи які займаються обробкою даних, зайняли перше місце – на них припадає майже 19% списку.

Під час дослідження були виявлені наступні ключові тренди:

1. Аналіз даних для більш ефективного прийняття рішень.

Все частіше стартапи пропонують послуги аналізу даних в якості сервісу для комплексної перевірки кредитів і угод, щоб передбачити успішність кредитних операцій і визначити, хто з клієнтів може претендувати на попереднє схвалення нової позики або рефінансування студентського кредиту. І чим більше інформації про нас і навколишній світ збирають наші пристрої, тим більше ми потребуємо надійного і більш досконалого аналізу даних.

2. Платежі і міжнародні перекази.

Платежі та міжнародні перекази – це серце грошових операцій. Стартапи в цій галузі сфокусовані на численних засобах оплати, включаючи кредитні картки та мобільні додатки, безстрокові підписки, безконтактні платежі та Bitcoin-платежі. Попит на миттєві і безкоштовні транзакції підготував поле діяльності для інноваційних finetech-проектів. Одне з рішень, яке стартапи взяли на замітку – це використання розділеного бухгалтерського реєстру, за допомогою якого можна прискорити міжнародні перекази.

3. Кредитування.

Стартапи в даній категорії працюють в основному з P2P-кредитуванням і краудфандінгом. Ця категорія найбільше пов’язана з управлінням даними (Big Data). Компаніям необхідно зрозуміти, які клієнти (приватні особи або малий бізнес) є найбільш надійними позичальниками, зрозуміти, як функціонує сфера кредитування в принципі, проаналізувати дані для юридичної експертизи, оцінити можливість попереднього схвалення кредитної пропозиції.

4. Фінансові рішення для малого бізнесу.

Стартапи з цієї категорії розробляють рішення, які допомагають малому бізнесу з бухгалтерським обліком, виставленням рахунків і розрахунком заробітної плати. Для великих підприємств стартапи пропонують сервіси для співробітників – короткострокові кредити, автоматичне накопичення та інвестиційні послуги.

Ось кілька компаній, які особливо зацікавили автора під час аналізу переможців конкурсів. Команди продемонстрували неординарне мислення, що властиво творчим стартапам.

  • Kill Bill – продукт з відкритим вихідним кодом, учасник хакатону Money2020, який відбувся минулого року, привернув до себе уваги простим рішенням проблеми. Панель Kill Bill керує платежами за підпискою. Якщо вашу кредитну карту зламають, ви з легкістю зможете відновити свої регулярні платежі навіть з новою картою.
  • Trusting Social – фіналіст конкурсів Innotribe Startup Challenge і Future of Money and Tech. «Кредитний рахунок 2.0» – так називають свій продукт розробники. Сервіс використовує дані сучасних репутаційних систем для всебічного аналізу кандидата на отримання кредиту, що набагато краще застарілих оцінок FICO.
  • Credibles – фіналіст Future of Money and Tech 2013 року. Стартап об’єднує локальні невеликі компанії, що продають продукти харчування і краудфандінг за підпискою. Credibles був створений для того, щоб місцева їжа була більш різноманітною. Ідею підтримала мережа супермаркетів Whole Foods.
  • Geolocation stock discovery – стартап з хакатону New York FinTech пропонує новий спосіб пошуку об’єктів інвестування, який базується на геолокації.

Тенденції очевидні: поки люди і компанії використовують дані для прийняття рішень, стартапи користуються моментом і пропонують нові продукти та послуги. Кредити та позики нікуди не зникнуть, але вашим кредитором буде не банк, а суспільство (якщо мова йде про краудфандінгом) або група фінансових інститутів. Нас чекає поява нових рішень для платежів і міжнародних переказів, оскільки багато шукають способи децентралізувати технологію для збільшення швидкості та ефективності переказу. Зрештою, хто захоче чекати 1-3 робочих дні, коли Bitcoin і Paypal пропонують моментальний переказ?

Зараз ринок фінансових технологій дає стартапам колосальні можливості – лідери ринку всерйоз задумалися над тим, як застосувати нові технології, продукти і сервіси у своїх організаціях. У свою чергу finetech-стартапи працюють над задоволенням зростаючих потреб ринку. І вже не викликає сумнівів той факт, що ідеї стартапів, які перемогли в конкурсах і хакатони цього року – це лише мала частина того, що ми побачимо в майбутньому.

За матеріалами radar.oreilly.com

About the author

Admin


What are your thoughts?