Топ-10 українських стартапів, які знають у світі.
2,311 views

Топ-10 українських стартапів, які знають у світі.

Представляємо топ-10 українських винаходів, про які знає весь світ. Футуристичні, чудернацькі та надзвичайно корисні − вони вже змінюють світ і додають нашій країні балів у гонці за право називатися наступною Силіконовою долиною.

Enable Talk

4 українські студенти розробили розумні рукавички, що дозволяють глухонімим спілкуватися з тими, хто не знає мови жестів. Рукавички оснащені сенсорами, що розпізнають мову жестів і перетворюють її у текст. Його можна відобразити на екрані смартфону чи трансформувати в голосове повідомлення. У 2012 розробка отримала перше місце на технологічному конкурсі Microsoft Imagine Cup.

LaMetric

Проект розумного настільного годинника LaMetric викликав гучний резонанс на Kickstarter, зібравши на 300 000 $ більше, ніж просила команда львівських розробників. Гаджет може відображати повідомлення з соцмереж, мейлів, погоду, курси валют, нагадування з календаря та досягнення у фітнес-програмах тощо. Крім цього, LaMetric має вбудований таймер, секундомір, музичний програвач, радіо і суперстильний дизайн.

Luciding

Мабуть, один із найбільш чудернацьких українських пристроїв. Luciding − це девайс, який дозволяє управляти снами. Автор концепту і головний розробник пристрою Микита Ант придумав Luciding під враженням від праць Карлоса Кастанеди і його книги «Мистецтво сновидіння». Вдягнувши пристрій на голову на ніч, людина зможе контролювати свій сон і управляти його сюжетом.

Helko

Уявіть собі гаджет, за допомогою якого ви не просто зможете займатися спортом, а й постійно отримувати мотивацію. Прокидаючись зранку, користувачі бачитимуть на екрані свого сматфона нагадування про необхідність виконання вправ. Результатами тренувань можна і треба ділитися у Facebook, Twitter та Instagram, бо інакше гаджет розповість про якийсь твій фізкульт-фейл у соціальних мережах самостійно.

Ecoisme

Ecoisme − система, яка допоможе зробити ваш будинок «економнішим» і більш екологічним. Вона дозволяє в реальному часі відстежувати і зберігати у вигляді зручних графіків найважливіші параметри квартири чи будинку: температуру, інформацію про спожиту електроенергію тощо. Проаналізувавши ці дані, можна значно зменшити кількість кіловат, які споживає ваша родина.

Branto

Branto − це система дистанційного управління «розумним будинком». Пристрій оснащений модулями Wi-Fi, Bluetooth та інфрачервоним портом, що дозволяє підключити його до кондиціонера, розеток, освітлення, аудіосистеми й телевізора. Девайс має вбудовані динаміки і HD-камеру з кутом огляду 360°. Завдяки цьому господар може стежити за своїм будинком зі смартфона та навіть спілкуватися з домочадцями. Також розробники передбачили функцію «домашнього сторожа» − система нічного бачення і вбудовані сенсори миттєво попередять власника про підозрілу активність у приміщенні. Усім цим можна управляти за допомогою Google Glass.

Pet Cube

Мабуть, найбільш мімішний і найвідоміший пристрій з нашого списку, винайдений українцями. Pet Cube − це домашній робот, що дозволяє спостерігати та гратися з домашніми улюбленцями, поки нікого немає вдома.

Mobiliuz

Mobiliuz − платформа для розумних автомобілів, що зчитує дані з бортового комп’ютера автомобіля чи іншого підключеного пристрою. Mobiliuz надає докладну інформацію про стан авто, характер водіння й витрати палива.

Ritot

Перше, що спадає на думку, коли дивишся на розумний годинник Ritot – неймовірно! Щось подібне показували у фільмі «Час» із Джастіном Тімберлейком і Амандою Сайфрід. Цей розумний годинник не має дисплея, проте проектує вхідні дані на руку користувача. Окрім часу, Ritot візуалізує повідомлення з соцмереж, вхідні СМС і дзвінки тощо. Девайс встиг стати справжнім скандалом на Indiegogо і встиг зібрати рекордні 650 000 $.

SafeBand

Мрія інтроверта й затятого соціофоба. Пристрій SafeBand − це розумний браслет персональної безпеки. Крім традиційної для подібних гаджетів функції відстеження активності власника та моніторингу сну, браслет виконує і ряд нових завдань. Наприклад, SafeBand може слідкувати за безпекою цінних речей або оцінювати рівень безпеки у місці, де знаходиться власник. Тож із ним можна сміливо вирушати на екскурсію Борщагівкою і Троєщиною.

За матеріалами studway.com.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?