Успішний стартап – шість практичних порад
957 views

Успішний стартап – шість практичних порад

Дні і ночі ви проводите в думках про свій проект – у вас трильйон ідей. Дякувати Богу, що ви на голову вищі і розумніші за ваших конкурентів. І ніколи не станеться так, що ці конкуренти додумаються до того, про що вже подумали ви, правильно?

І от тут ви помиляєтесь! Ваші суперники так само одержимі своїм продуктом, як і ви. І, швидше за все, вони вже встигли подумати і придумати те, про що в цю хвилину думаєте і ви. Тут же виникає логічне питання – де гарантія, що ваш продукт кращий, ніж у решти? І ось це ми зараз розповімо.

Розробка найкращого проекту полягає в тому, щоб в правильному порядку втілювати в життя правильні ідеї. Знати, які 99% ваших ідей відкинути, а який 1% виконати в потрібний момент – це запорука успіху.

1. Завжди повинна бути бета-версія, або MVP – продукт з мінімальною функціональністю. Ваш прототип повинен мати мінімум функцій, необхідних для досягнення мети в будь-який момент – ніяких додаткових сервісів або кумедних штук. Запам’ятайте – якщо це не допомагає наблизитися до головного показника, то не варто витрачати на це час.

2Випустіть прототип і дайте іншим покористуватися!  Ви цього ще не зробили? Хлопці й дівчата, ноги в руки, і бігом виправляти це непорозуміння. Дуже важливо дізнатися думку користувачів, чого їм не вистачає в прототипі, щоб потрібний набір сервісів і функцій був включений у готовий продукт. На початку буде купа помилок, а результат вас, м’яко кажучи, засмутить. У будь-якому випадку – випускайте прототип в маси. Випускайте і безперервно покращуйте.

3. Виберіть один основний критерій успіху. Поставте мету до кінця тижня. Після кожного тижня збільшуйте показники успіху, яких потрібно досягти. Це повинен бути критерій, який при збільшенні розглянутих показників покаже, що компанія вийшла на новий рівень (Якщо продуктом Х користуватиметься _____ нових користувачів, то моя компанія стане в _______ більшою). Фотопрограма? Слідкуйте за кількістю фото, опублікованих щомісячно. Медіа? Підраховуйте кількість рекомендацій, що виставляються впродовж тижня. Оцінюйте розвиток вашого проекту, виходячи з того, наскільки швидко росте одна конкретна метрика за тиждень. В Airbnb відзначали і відзначають їх головні показники на стінці офісу. Ваш продукт буде мінятися відповідно до того, як росте метрика, за якою ви спостерігаєте.

4. Придумайте, як швидше досягти вашої щотижневої мети. Тут вам допоможуть ваші користувачі, запитайте поради – ви ж все робите заради них. Багато власників успішних стратапів кожного дня спілкуються зі своїми клієнтами. Займайтеся тільки тим, що впливає на збільшення вашої метрики. Та й навіщо взагалі займатися тим, що не допомагає в досягненні поставленої мети? Сконцентруйтеся на важливому.

5. Збільшуйте показники вашої метрики, експериментуючи з дизайном. Не створюйте бар’єрів, що заважають зростанню. Наприклад, не вимагайте від користувачів зареєструватися, щоб щось зробити. Скористайтеся каталізаторами росту вибраної метрики – запустіть email-розсилку, яка б спонукала користувачів до виконання дії з вашим продуктом. Щось не спрацювало? Рухайтеся далі і пробуйте щось інше.

6. Не робіть продукт-клон ваших конкурентів. Чи думають вони так само, як ви? Невідомо. Вони впровадили конкретну функцію, тому що вона дійсно важлива чи тому що комусь із команди вона сподобалася? Не копіюйте у інших, якщо не знаєте, чому вони прийшли до такого рішення.

About the author

Admin


What are your thoughts?