«Спочатку продай сам бізнес процес, потім будуй продукт» – Ігор Підручний про свій стартап Jell.
1,426 views

«Спочатку продай сам бізнес процес, потім будуй продукт» – Ігор Підручний про свій стартап Jell.

підручний

Ігор Підручний міг спокійно закінчити філософський факультет Могилянки, залізти в бочку і міркувати про сенс життя. Але програмування взяло гору, тому з 2008 року доводиться керувати успішною аутсорсинговою компанією LEZGRO, яка працює в 2 містах і впроваджувати соціоніку в життя великих і не дуже ІТ-компаній через стартап Jell.

– Історія створення Jell бере відлік з того моменту, коли я побачив команди, які не можуть продуктивно працювати через те, що люди розмовляють на різних мовах. Якщо двоє працівників домовляються про те, що на якомусь етапі потрібно напружитись, то для одного це означає більше працювати = довше бути в офісі, для іншого – робити те, чого він не робив раніше. Одне слово – багато суб’єктивних бачень. Я був в команді, де це настільки заважало робочому процесу, що я почав шукати цьому якесь наукове пояснення. І знайшов його в соціоніці.

* соціоніка – наука, яка вивчає процес обміну інформацією між людиною і зовнішнім світом, тобто те, як люди сприймають, переробляють і відтворюють інформацію.

1

– Я трошки почитав в інтернеті, потім поїздив по різних виставках, розмовляв з людьми і зрозумів, що їх так само хвилює ця проблема. Тоді пішов до Міжнародного інституту соціоніки в Києві, ми разом зробили тест, а потім мої хлопці написали програмне забезпечення. Точніше, довго писали, пишуть і переписують. (Сміється) Зараз ми робимо пілотні проекти орієнтовані на ІТ-компанії, які розуміють, що від атмосфери в колективі залежить успіх проекту.

– В LEZGRO досить кострубатий колектив, співробітники не завжди співпадають по соціонічних типах. Це своєрідний battle of vision. В цій війні можна знайти баланс, але перемир’я не наступить ніколи.

4

– Над Jell ми працюємо вже 2 роки і зараз складається враження, що можна було вкластись в 2 години, якщо знати що і як робити. Зараз там працює 3 людини. І цього достатньо. Ми пройшли довгий шлях з купою помилок і основною було те, що ми почали кодити не маючи основи, від якої можна було відштовхнутись. В нас було бачення, але не було бази. Це неправильний спосіб робити стартап.

– Більшість історій про стартами замовчують той факт, що багато часу вони б’ються головою об стінку, бо справа зайшла в глухий кут. Я для себе визначив, що потрібно просто робити те, що ти робиш. І все. Є ідеї, які сьогодні не знайшли вікно можливостей. Це не означає, що ідея погана, просто її час прийде згодом.

– Зараз ми фокусуємось на ринках США і Канади, але туди є зміст йти, коли в тебе вже є готовий перевірений продукт. Задешево щось перевірити можна тільки в Україні. Використовуй компанії друзів, щоб зменшити затрати на продажі, і мати зворотній звязок. Jell все тестує на LEZGRO.

– Найми людей які горять ідеєю. Оскільки Jell – внутрішній продукт, то девелопери асайнилися на нього за залишковим принципом. В результаті код став непідтримуваним. Як тільки на проект прийшли виділені девелопери і продажники, пішов процес і настав порядок.

About the author

Admin


What are your thoughts?