Потенціал ринку українських стартапів у цифрах
1,274 views

Потенціал ринку українських стартапів у цифрах

Українська галузь IT-проектів може залучати чимало інвестицій, вважає голова Асоціації міжнародних інвесторів (UVCA) Андрій Колодюк. «Сьогодні в Україні приблизно 2 тис. стартапів, і це число постійно зростає. Сьогоднішня кількість угод не відображає потенціал ринку», – вважає він.

ad2c319c361c0a7c7846bd7caa33a04e

Керуючий партнер GrowthUP Group Денис Довгополий також дотримується такої думки. «Великі суми інвестицій – гідний показник. Не кожна європейська країна має подібні обсяги. А якщо виключити держфінансування, то ми входимо в десятку європейських країн за обсягом інвестицій в стартапи», – наголошує Довгополий.

Як ми вже писали, загальний обсяг всіх угод оцінюється в $11 млн. Хто ж скільки залучив?

Одеська Clickky залучила 2 млн дол від фонду iTech Capital. Clickky дозволяє залучати аудиторію мобільних додатків, монетизувати трафік, аналізувати його якість і оптимізувати відповідно до цілей клієнтів, використовуючи додатки, сайти, соціальні мережі.

«iTech є одним з кращих фондів з високою експертизою. Clickky – один із чотирьох українських проектів, які працюють на ринку України. Поки він єдиний привернув зовнішнє фінансування. У продукту хороші перспективи, все залежить від команди», – вважає Довгополий.

Український Petcube привернув 1,1 млн дол від AVentures Capital і Almaz Capital. Petcube – це робот, який дозволяє віддалено грати з домашніми вихованцями лазерною указкою, показувати відео в режимі онлайн на смартфоні. StartUpLine також писав про нього навесні.

«Я високо оцінюю перспективи цього проекту, оскільки команда грамотно підходить до організації маркетингу, виробництва, дистрибуції. У них непростий ринок, але вони рухаються в правильному напрямку», – так характеризує їх керуючий партнер бізнес-інкубатора WannaBiz Олександр Борняков.

Український стартап Augmented Pixels залучив 1 млн дол інвестицій. Augmented Pixels створила технологію доповненої реальності для мобільних пристроїв. Серед клієнтів стартапу – компанії в сфері нерухомості, виробництва меблів і рітейлу з Канади, Англії, Близького Сходу та США.

«Перспективи у проекту високі. На такі проекти є попит. При цьому команда Augmented Pixels пішла далеко вперед у порівнянні з конкурентами», – упевнений Колодюк.

Проект Ajax Systems «розумного будинку» отримав 1 млн дол від фонду SMRK. Ajax Systems розробляє охоронні системи та датчики.

«Цей напрямок досить гарячий і цікавий», – додав керуючий партнер Chernovetskiy Investment Group Андрій Криворчук.

Український стартап Kwambio привернув 650 тис дол інвестицій. Kwambio – українська компанія, яка розробила платформу для кастомізації і 3D-друку предметів інтер’єру, модних аксесуарів і гаджетів, а також створила унікальний за своїми характеристиками 3D-принтер UNIQUE One.

«Як один з інвесторів Kwambio, ми уважно стежимо за розвитком проекту і можемо сказати, що оцінка проекту на наступному раунді буде вищою», – зазначив Борняков.

Серед інших:

  • стартап Traqli привернув $300K.
  • DelFast привернув $250K від фонду Imperious Group.
  • Маркетплейс Skidka.ua привернув $250K інвестицій.
  • BeValue вклав в стартап Wishround $200K.
  • Розробник ігор Nravo привернув $200K.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?