Kickstarter vs Indiegogo: де збирати гроші?
1,894 views

Kickstarter vs Indiegogo: де збирати гроші?

Краудфандінгові платформи стають все більш популярними серед розробників інноваційних продуктів в Україні. Основна їхня перевага – можливість перевірити, наскільки продукт буде цікавий на глобальному ринку і залучити кошти на його розробку.

Підготовка кампанії – досить витратний і трудоємкий процес, який триває від кількох місяців до півроку, а в деяких проектах і довше. За цей час знімається відео, готуються медійні матеріали, ведеться спілкування з потенційними бекерами і журналістами, складається Roadmap і фінансовий план, максимально активізується процес розробки.

Важливий аспект для запуску краудфандінгової кампанії – вибір відповідної платформи. Окремо варто зауважити, що небажання детально ознайомитися з їх правилами може стати причиною досить серйозних проблем, аж до видалення проекту з сайту.

Реєстрація аккаунта

Перше питання, яке виникає перед запуском краудфандінгової кампанії – доступ до майданчика.

З Indiegogo все просто. Додати новий проект може житель будь-якої країни, який досягнув повноліття (з 18 років), без підтвердження особи та банківського аккаунта.

З Kickstarter все трохи складніше. Додати компанію можуть тільки громадяни наступних країн: США, Великобританії, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Нідерландів, Німеччини, Данії, Ірландії, Швеції, Норвегії. Дані про громадянство і банківський аккаунт проходять ручну модерацію (до семи днів). Окремо варто відзначити, що валюта кампанії відповідає валюті країни реєстратора, і поміняти її на іншу неможливо. На перший погляд, це несуттєве питання, проте більшість бекерів зі Штатів, і запуск кампанії в незрозумілій для них валюті зменшує конверсію – потенційні користувачі не розуміють, скільки вони насправді віддали грошей.

Якщо засновники не є резидентами цих країн, але все ж вирішують запускати кампанію зі збору коштів на Kickstarter, доведеться скористатися послугами посередників. В середньому ціна за додавання на майданчик коливається в районі $ 2000, а також 1-3% від кампанії.

Фінансування

Всього існує два види збору коштів – Fixed і Flexible.

Fixed дає можливість вивести кошти тільки при досягненні мети. Даний тип збору коштів використовується, як в Kickstarter, так і в Indiegogo.

Flexible дозволяє вивести кошти, навіть якщо мета не була досягнута. Це негативно позначається на довірі людини до продукту і команді, що може вплинути на успішність кампанії. Даний вид збору коштів є тільки у Indiegogo. Наприклад, український проект Ecozy зібрав за час кампанії $ 30 000, і вже після її закінчення – ще $ 10 000.

Також Indiegogo реалізувала систему попередніх замовлень – InDemand. Після закінчення терміну збору коштів залишається можливість замовити продукт.

У Indiegogo, при використанні flexible-моделі, у бекерів є можливість оплатити товар як через Paypal, так і за допомогою кредитної картки. При використанні Fixed – лише за допомогою Paypal. У Kickstarter можна оплатити нагороду тільки кредитною карткою. При роботі з Indiegogo необхідно відразу прив’язувати Рaypal аккаунт кампанії.

Оформлення кампанії та модерація

Indiegogo або Kickstarter по-різному підходять до оформлення і модерації кампанії. Для Kickstarter важливий контент, якість оформлення кампанії і можливість подальшої реалізації продукту. Це відбивається на вимогах до проекту, модерації і строгості правил після запуску кампанії.

Щоб пройти модерацію, команда повинна представити реальні фотографії пристрою або його прототипу. Використання рендерів заборонено. Всі інтерфейси, представлені в скріншотах, повинні бути повністю робочі. Модерація проектів в середньому триває до семи днів. Лише 40% всіх компаній перевіряються вручну, інші – алгоритмами Kickstarter.

На майданчику заборонено розміщувати проекти, пов’язані з благодійністю, навчальними курсами, тренінгами, подарунковими сертифікатами, а також з проектами, в яких присутн грошова винагорода.

Indiegogo підвищує рівень своїх проектів іншим шляхом. Написавши в технічну підтримку платформи, можна отримати якісну допомогу від команди, починаючи з оформлення проекту та закінчуючи виведенням коштів. За проектом закріплюється менеджер, який веде певну тематику проектів. Модерація кампанії перед запуском не проводиться.

Не настільки критичні відмінності також в кількості нагород – до 10 у Kickstarter і до 20 у Indiegogo. Нагороди є важливою складовою маркетингу компанії. Їх можна використовувати як інфопривід, роблячи унікальні знижки в певні дні.

Ще одна відмінність – в завантаженні відео: у Indiegogo можна додавати відео з YouTube і Vimeo, у Kickstarter необхідно вивантажувати на сайту. YouTube і Vimeo можуть стати додатковим каналом залучення користувачів.

Варто відзначити, що після завершення кампанії Kickstarter закриває можливість редагування проекту, що змушує команду оновити опис за кілька годин до закінчення. У Indiegogo даний функціонал залишається доступним.

Kickstarter

Kickstarter

Статистика і робота з бекерами

Протягом збору коштів важливо розуміти, хто клієнти, що розробляється, і яким чином можна донести їм свою ідею.

Indiegogo надає для цього всі необхідні інструменти – внутрішню статистику системи, можливість додавати Google Analytics і відслідковувати статистику реклами від Facebook. Крім цього, Indiegogo з перших днів кампанії надає доступ до всіх даних бекерів, що дозволяє зрозуміти, хто цільова аудиторія продукту, і почати з ними діалог. Ведення діалогу з бекерами також здійснюється через пошту.

Kickstarter дає доступ лише до внутрішньої статистики. Але, незважаючи на це, є можливість спілкуватися з бекерами за допомогою повідомлень всередині системи.

Довіра до майданчика

Важливий параметр для успішної компанії – довіра аудиторії до платформи.
Kickstarter тут виграє по всіх параметрах. Якість проектів і довіру аудиторії забезпечує сувора модерація і видалення проектів в разі порушень. Це може статися при додаванні завідомо неправдивих проектів, продажу існуючих товарів, порушення авторських прав, прямих посиланнь на сторінку компанії з рекламних майданчиків, таких як Google або Facebook.

Коефіцієнт успішних кампаній на Kickstarter коливається в межах 54% проти 9,8% у Indiegogo. Репутацію Indiegogo також псує відсутність реакції адміністрації на завідомо неправдиві проекти або на проекти, які технічно неможливо реалізувати. Яскравим прикладом є годинник-браслет Ritot, під час кампанії яких велися бурхливі обговорення про можливість їх технічної реалізації. Після завершення збору грошей команда почала регулярно публікувати оновлення про розробку їх технічної частини. Залишається сподіватися, що команда зможе закінчити свій продукт, а бекери отримають свої браслети.

Аудиторія

Не менш важливий фактор – розміри аудиторії. Для початку варто зрозуміти, хто є аудиторією краудфандінгових платформ. Однозначне перевага в величині аудиторії має Kickstarter: 1,1 млн підпиників в Facebook і 1 млн – в Twitter, проти 340 і 230 тисяч у Indiegogo.

Існує думка, що на краудфандінгових майданчиках «грошей немає», але це не зовсім так. Після того як кампанія в короткі терміни збирає понад 30% мети, її включають в розсилку платформи, публікують пости в Facebook і Twitter.

Також є можливість потрапити на головну сторінку майданчика. Kickstarter відбирає проекти вручну, в той час як Indiegogo робить це автоматично.

Варто зауважити, що Indiеgogo надає функціонал для партнерської програми. Кожен користувач отримує унікальне посилання, після чого команда проекту може дивитися, скільки людей купило продукт, і давати заохочувальну відзнаку за це. Якщо грамотно побудувати партнерську програму, можна домогтися вірусного ефекту і значних продажів.

Висновки

Незважаючи на те що Kickstarter і Indiegogo вирішують одну і ту ж задачу – збір коштів для реалізації проекту, при детальному розгляді у майданчиків виявилося безліч відмінностей. Запуск кампаній на обох майданчиках має на увазі різні стратегії і рівень підготовки проекту, і різний набір інструментів для досягнення мети.

Якщо команда розуміє, що час не терпить, і вона не встигає зробити повноцінний прототип, або банально не вистачає фінансування, єдине правильне рішення – запускатися на Indiegogo. Не менш важлива тут підтримка команди краудфандінгового майданчика. Особливо якщо це перший запуск подібної кампанії.

Розглядати Kickstarter варто, якщо у проекту робочий прототип і сильна маркетингова складова.

Перед запуском кампанії завжди варто пам’ятати, що зібрані гроші не гарантують її успішності. По завершенні відведеного терміну починається найбільший і найскладніший етап – розробка проекту, спілкування з клієнтами і доведення продукту до фінальної стадії. Лише 30% команд, які зібрали всю необхідну суму, змогли дотримати свої обіцянки і продати товар.

Також при підготовці кампанії на краудфандінг варто врахувати витрати на маркетинг, зйомки відео і багато іншого. В середньому на це йде близько $ 10 000 власних коштів команди.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?