Smart home в деталях. Як Google, Apple і Samsung міняють наші домівки
292 views

Smart home в деталях. Як Google, Apple і Samsung міняють наші домівки

Всі знають мегауспішний проект львівського стартапу Smart Atoms, чий «розумний» дисплей LaMetric. Невеликий настільний гаджет, що відображає різну інформацію зі сторонніх додатків користувача – від повідомлень електронної пошти до курсів валют і статистики його спортивних успіхів.

Гучну славу девайсу, серед всього іншого, забезпечило пряме попадання в світовий тренд «інтернету речей».

Одне з наймодніших словосполучень сучасності розшифровується просто: IoT (від англійського Internet of Things) – це «речі», які підключаються до інтернету. Браслет Fitbit, який пам’ятає, скільки кілометрів ви пробігли на цьому тижні, система освітлення Philips Hue, яка вміє запалити світло в передпокої, коли ви повертаєтеся з роботи, холодильник Samsung, що виводить на LCD-дисплей рецепти – всі ці та багато інших пристроїв від різних розробників поки що не вміють повноцінно «спілкуватися» один з одним. Але футуристична концепція «розумного будинку» вже практично стала реальністю.

За прогнозами консалтингової компанії Gartner, до 2020 року кількість розумних гаджетів у світі виросте від 0,9 до 26 млрд, а «інтернет речей» привнесе в світову економіку $ 1,9 трлн. Судячи з усього, ці цифри будуть безпосередньо пов’язані з декількома найбільшими гравцями на ринку.

Google і Nest

На початку 2015 року Google витратив $ 3,2 млрд на придбання Nest – компанії-виробника «розумних» приладів для будинку. Найвідоміше дітище компанії – термостат, здатний «вивчати» звички користувачів і коригувати режим обігріву квартири відповідно до графіка життя її мешканців, погодою за вікном і багатьма іншими факторами. Тоді ця угода викликала безліч домислів, але зараз питань стало набагато менше.

Напередодні щорічної конференції Google I/O в Сан Франциско, Nest Labs оголосили про відкриття програми Nest Developer Program, що дозволяє стороннім розробникам інтегрувати термостати c іншими гаджетами. Таким чином, Nest може перетворитися на своєрідний центр управління будинком.

Дивлячись на список перших партнерів програми (серед них – Mercedes-Benz, Whirlpool і Jawbone), можна уявити недалеке майбутнє, в якому фітнес-браслет з функцією смарт-будильника «попросить» термостат підняти температуру в будинку до того моменту, коли ви зберетеся вибратися з-під теплої ковдри, в той час як на кухні вас вже чекатиме чашка свіжозвареної кави. Наглядати за квартирою під час вашої відсутності буде камера Dropcam, права на яку, за чутками, Nest ось-ось набуде за $ 555 млн, а про необхідність знову нагріти приміщення до вашого повернення за кілька кілометрів до будинку повідомить Mercedes.

Apple і HomeKit

Незадовго до презентації Nest Developer Program компанія Apple представила на суд громадськості HomeKit – платформу, що дозволяє управляти всіма пристроями «розумного будинку» за допомогою iPhone або iPad. За задумом творців HomeKit, дверні замки, освітлення, камери стеження, термостати, розетки і вимикачі можна буде контролювати з одного мобільного додатку, який буде синхронізуватися на всіх i-пристроях користувача.

Поки що про дітище Apple відомо мало, але критики вже сперечаються про те, чи зможе новинка прижитися в сім’ях, члени яких користуються смартфонами на різних мобільних платформах. Чи зможуть користувачі Android теж підключатися до HomeKit? Чи вийде управляти домашніми пристроями з комп’ютера, на якому встановлена Windows? Поки ці питання залишаються відкритими.

Samsung і Smart Things

Samsung придбав Smart Things – одного з головних конкурентів Nest. Компанія випускає пристрій, що дозволяє управляти через мобільний додаток різноманітними гаджетами для будинку. Для південнокорейського гіганта, який вже виробляє «розумні» предмети побутової техніки, Smart Things цікава в першу чергу можливістю об’єднати всі домашні пристрої на одній платформі – так що разом з «будинком Apple» і «будинком Google» на ринку може з’явитися «будинок Samsung».

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?