Проект Petiole – український стартап в 20-ці найгарячіших
1,294 views

Проект Petiole – український стартап в 20-ці найгарячіших

Проект Petiole, заснований українцем Андрієм Селезньовим в топ-20 найгарячіших стартапів світу в 2015 році за версією американського бізнес-телеканалу CNBC. Додаток дозволяє вимірювати площу поверхні листя – такі дані потрібні для вирощування різних агрокультур. А ще допомагає фермерам і науковцям у сфері сільського господарства проводити більше часу з друзями і сім’єю :)

“Petiole моніторить динаміку росту рослини, використовуючи дані про площу листя, допомагаючи зрозуміти, як рослина реагує на різноманітні фактори (погоду, добрива тощо). Це як розумний трекер для росту рослин”, – йдеться на сайті CNBC. Стартап розташований у переліку під 15 номером.

Стартап з’явився в жовтні минулого року. Ідея виникла тоді, коли одному із співзасновників проекту, В’ячеславу Бикову, потрібно було виміряти площу каштанового листя для дослідження. Виявилося, що цей процес дуже трудомісткий і вимагає багато часу на традиційні виміри. Камера мобільного телефону цілком може впоратися з подібним завданням за лічені секунди.

Ain.ua зазначає, що до комплектації Petiole входить мобільний додаток, спеціальна підставка для смартфона і пластина для калібрування і вимірів. Наразі команда запустила веб-сайт і набирає бета-тестерів першої користувацької версії додатка.

Щоб потрапити до шорт-листа, Petiole подав заявку на відбір у конкурс Startup Open у США. Команду відібрали в топ-50 із 800 заявок. Пізніше з цього списку CNBC вибрав 20 найкращих. Потрапляння до топ CNBC забезпечує проекту високий рівень упізнаваності, враховуючи, що телеканал є одним із найавторитетніших бізнес-ЗМІ у світі. В Україні одним з перших на успіх стартапу звернув увагу Ілля Кенігштейн. Його допис про Petiole в Facebook набрав близько 1500 лайків.

“Почалися переходи на нашу сторінку в інтернеті майже з усього світу (крім Африки) і частини Південної Америки. Але ще більше нам дав пост Іллі Кенігштейна. З емоційної точки зору – великий мотиваційний стусан і прагнення працювати над проектом далі”, – прокоментував подію засновник проекту Андрій Селезньов.

До слова, в березні засновник проекту виступить з доповіддю на концеренції Lviv Startup Garden Conference 2016, де розкаже про власний досвід впровадження високотехнологічних рішень у сільському господарстві України.

About the author

Admin


What are your thoughts?