Технологія передачі даних Li-Fi показує швидкість в 100 разів більшу ніж середній Wi-Fi
263 views

Технологія передачі даних Li-Fi показує швидкість в 100 разів більшу ніж середній Wi-Fi

В недалекому майбутньому чекайте розмов про Li-Fi – бездротову технологію, яка передає дані з високою швидкістю за допомогою каналу зв’язку видимого світла (visible light communication або VLC). Оскільки дослідники досягли швидкості передачі даних в 224 гігабіт на секунду, потенціал цієї технології обіцяє зробити переворот в сфері інтернету.

Зараз дослідники вперше вивели технологію Li-Fi з дослідницької лабораторії, протестувавши її в офісі і промислових умовах в естонському Таллінні. Повідомляється, що вдалося досягти швидкості в 1 гігабіт на секунду – що в 100 разів швидше середньої швидкості Wi-Fi.

«Ми робимо кілька пілотних проектів у рамках різних галузей промисловості, де можемо використовувати технологію комунікації через видиме світло», говорить керівник естонської технологічної компанії Velmenni Діпак Соланкі.

Технологія Li-Fi була винайдена Харальдом Хаасом з шотландського Единбурзького Університету в Шотландії в 2011 році, коли він вперше продемонстрував, що за допомогою мерехтіння світла від одного-єдиного світлодіода можна передати набагато більше даних, ніж через вежу стільникового зв’язку. І якщо взяти до уваги лабораторні показники швидкості в 224 гігабіт на секунду, то це дорівнює скачуванню приблизно 18 фільмів об’ємом 1,5 Гб за одну секунду.

Переваги Li-Fi над Wi-Fi крім потенційно великих швидкостей в тому, що світло не проходить крізь стіни, і це робить процес передачі даних набагато більш захищеним, а також означає менше перешкод між пристроями.

За матеріалами sciencealert.com

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?