AVentures Capital інвестував $400 000 в аудіо-плеєр VOX компанії Coppertinо
697 views

AVentures Capital інвестував $400 000 в аудіо-плеєр VOX компанії Coppertinо

Продукт компанії Coppertino – аудіо плеєр VOX для Mac залучив $400 тисяч від українського венчурного фонду AVentures Capital в рамках посівного раунду інвестицій. Доля, котру Aventures Capital отримав в компанії не розголошується. Зазвичай на посівній стадії засновники віддають до 20%. Таким чином можна припустити, що компанію оцінили в не менш ніж $2 мільйони.

Засновники Coppertino: Іван Абламський та Петро Бондаревський

Засновники Coppertino: Іван Абламський та Петро Бондаревський


Засновники компанії – Іван Абламський та Петро Бондаревський. Компанія Coppertino зареєстрована в США, розробка знаходиться в Україні. Зараз в компанії працює 6 чоловік і декілька залучаються як фрілансери.

Плеєр VOX розробив італійський студент Алессіо Нонні 6 років тому, плеєр мав простий та зручний інтерфейс, підтримував більшість форматів, був доволі функціональний. Та 2 з половиною роки назад Нонні набридло розвивати продукт. Тоді з ним сконтактував Абламський і домовився про продовження роботи над продуктом в Coppertino за невелику долю для італійця.

Роботи по доробці VOX почались в середині 2012 року. А вже в березні 2013 в Coppertino випустили бета-версію музичного плеєру для десктопів та ноутбуків. 6 серпня він був розміщений в Mac App Store. Довгий час плеєр тримався на першому місці в магазинах додатків для різних країн. За три тижні програму завантажили більше 140 тисяч користувачів. Неофіційний блог компанії Apple TUAW, портал Mashable та ще декілька авторитетних західних видань називають VOX кращою альтернативою “рідному” iTunes. Зараз продукт вже три тижні входить в ТОП-10 безкоштовних додатків глобального Mac App Store. Справа в тому, що Apple пропонує своїм користувачам слухати музику через iTunes. “Як плеєр він занадто незручний, до того ж програє файли всього чотирьох форматів. VOX підтримує близько 20” – говорить Абламський.

VOX Player

VOX PlayerЄдина платна функція VOX на даний момент – доступ до 3000 радіостанцій, котрий коштує користувачі всього $0,99. Зараз цією функцією користується близько 2% користувачів. Модель монетизації – заробіток на бізнес-партнерах. В компанію вже звертаються дистрибютори музикального контенту, котрі хочуть пропонувати користувачам VOX платну музику, а дохід – ділити з Coppertino. Також засновники компанії збираються співробітничати з музикальними інтернет-сервісами на зразок Spotify, SoundCloud, «Яндекс-Музыка», котрі мають платити за нових користувачів.

Засновники і інвестори VOX очікують, що після виходу iPhone-версії компанія дозріє до наступного етапу інвестицій (Round A). Його плануюють провести в найближчі 10-12 місяців. Колодюк та Сисоєв розраховують, що в ньому візьмуть участь авторитетні профільні інвестори з музикальної індустрії.

Команда Coppertino

Команда Coppertino


AVentures Capital – міжнародна компанія-розпорядник венчурного фонду, з локальними та міжнародними інвесторами. Засновники фонду стверджують, що об’ем інвестицій фонду за наступні 2-3 роки складе $30 млн., з котрих частина вже залучена та проінвестована. Інвестиції будуть спрямовані в користувацький інтернет-сервіси, CIS eCommerce, а також software, mobile, gaming та інші проекти, пов’язані з інтернетом та цифровими технологіями і глобальними перспективами. По мандату фонду – більша частина портфельних компаній буде мати центри розробки в країнах CIS, особливо в Україні. Управляючі директори фонду – Євген Сисоєв та Андрій Колодюк.

Раніше ми вже повідомляли, що фонд AVentures Capital проінвестував в україно-американський стартап nuPSYS та одеську студію, розробника технології доповненої реальності “AR23D Studio”

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?