Чтиво для літа! 13 кращих книг про найкрутіші ІТ-корпорації
1,452 views

Чтиво для літа! 13 кращих книг про найкрутіші ІТ-корпорації

Business Insider опублікував підбірку з 13 книг, звідки можна дізнатися про принципи управління та роботи в найбільших ІТ-корпораціях світу.

1. Стівен Леві, “In the Plex”

Стівен Леві – технологічний журналіст, працює у виданні Wired. Книга розповідає про те, як влаштована робота в ІТ-гіганті Google і охоплює всі рівні: від топ-менеджменту (включаючи співзасновників Сергія Бріна і Ларрі Пейджа) до лінійних розробників.

Леві розповів про те, як в компанії приймаються ключові рішення, яку участь в управлінні приймають співробітники, а також торкнувся історії корпорації.

2. Адам Лашінскі, “Inside Apple”

Книга Адама Лашінскі розкриває стратегії, тактики і внутрішній устрій однієї з найдорожчих технологічних компаній світу за часів, коли керував нею засновник Стів Джобс. Книга також описує, як Apple створює культ навколо своїх продуктів.

3. Девід Кіркпатрік, “The Facebook Effect”

Збір матеріалів для книги технологічний журналіст Девід Кіркпатрік проводив спільно з топ-менеджментом соціальної мережі. Отримана книга розказує історію Facebook, її злети і падіння, аспекти роботи в компанії і її бачення майбутнього ІТ-індустрії. Центральне місце в історії займає засновник і генеральний директор соціальної мережі Марк Цукерберг – саме він надихнув Кіркпатріка на написання книги.

4. Бред Стоун, “The Everything Store”

«Бізнес спільнота не може перестати обговорювати книгу Бреда Стоуна – зокрема, тому, що автору вдалося отримати доступ до співробітників і керівництва компанії, а до нього це не вдавалося зробити нікому», – так звучить анотація до книжки на Amazon. Твір розкриває історію найбільшого світового інтернет-магазину Amazon. Самі співробітники корпорації відзначають, що Стоуну вдалося достовірно передати всі факти з біографії компанії.

5. Джеймс Уоллес, Джим Еріксон, “Hard Drive”

Книга описує як особисті досягнення засновника Microsoft Білла Гейтса, так і історію створеної ним компанії. Атмосфера в корпорації була дуже гаряча: як пишуть автори твору, програмісти, які працювали по 80 годин на тиждень час від часу для розрядки підривали саморобні снаряди. «Hard Drive описує, як Гейтсу вдалося стати королем у такій жорстокій галузі».

6. Ніколас Карлсон, “Marissa Mayer and the Fight to Save Yahoo”

Книга технологічного журналіста Ніколаса Карлсона описує діяльність колишнього топ-менеджера Google Марісси Майєр на посаді генерального директора корпорації Yahoo. Карлсон згадує успіхи і невдачі Майєр, а також показує, наскільки складно великій компанії залишатися на плаву в мінливій ​​галузі. Автор також описує історію Yahoo ще до приходу в компанію нового генерального директора.

7. Нік Білтон, “Hatching Twitter”

Як зазначають читачі книги, твір Білтон не тільки розповідає історію найбільшого сервісу мікроблогів, але і розкриває різні подробиці становлення компанії: в тому числі, чвари між співробітниками і керівництвом. Колишні співробітники Twitter пишуть, що читання викликає змішані почуття: «Здається, ніби бачиш себе в документальному фільмі про рок-групу на телеканалі MTV».

8. Марк Беніофф, “Behind the Cloud”

Книга про історію хмарної платформи Salesforce написана Марком Беніоффом – генеральним директором компанії. Підприємець описує перешкоди, з якими стикалася організація в міру свого зростання, і пояснює, як команда і керівництво вирішували проблеми, які були на їх шляху.

9. Джина Кітінг, “Netflixed”

Джина Кітінг першою з технологічних журналістів описала повну історію популярного стрімінгового сервісу Netflix. Автор узагальнила свої попередні роботи і поспілкувалася зі співробітниками і керівниками компанії, які поділилися власним баченням ситуації в Netflix.

10. Тім Джексон, “Inside Intel”

Книга описує історію технологічної корпорації Intel. Один з колишніх співробітників компанії зауважує, що Тіму Джексону вдалося достовірно передати основні факти з життя компанії, а також показати її «подвійне обличчя». Крім іншого, Джексон описав маркетингову стратегію Intel і жорсткі бізнес-прийоми, які використовувало її керівництво.

11. Ешлі Венс, “Elon Musk”

При написанні цієї книги журналісту Ешлі Венс вдалося заручитися підтримкою самого Ілона Маска і його найближчого оточення – сім’ї та друзів. Венс провів 30-годинну розмову з підприємців і поговорив з більш ніж 300 іншими джерелами – знайомими, підлеглими і так далі. У книзі описані історії компаній, в яких займав або займає керівні посади підприємець – PayPal, Tesla, SpaceX і інші.

12. Метью Саймондс, “Softwar”

У своїй книзі журналіст Метью Саймондс описує історію становлення корпорації Oracle, а також розповідає про її засновника – Ларрі Еллісона. Саймондсу вдалося поговорити з самим Еллісоном – журналіст зачіпає не тільки управлінські принципи підприємця, а й аспекти його особистого життя, і таким чином відтворює повну картину життя компанії і її засновника.

13. Девід Паккард, “The HP Way”

Книга від співзасновника корпорації HP – Девіда Паккарда. У ній підприємець розкриває історію компанії, описує основні принципи управління і секрети мотивації персоналу, які він і його співзасновник використовували при побудові своєї корпорації.

About the author

Admin


What are your thoughts?