Навіщо і як працювати з криптовалютою?
1,082 views

Навіщо і як працювати з криптовалютою?

Років десять тому в наш інтернет-побут прийшло таке поняття, як криптовалюта. Кількість користувачів зростала і постало питання створення певної грошової одиниці, яку можна було б використовувати повсюдно. Отже, криптовалюта: що це простими словами? За своєю суттю – це електронна валюта. Згідно із задумом її творців, вона мала б усунути з угод третю сторону. Щоб передача платежів відбувалась «з рук в руки», без участі сторонніх осіб.

Коли і навіщо з’явилися електронні гроші?

Принципи криптографії (методи забезпечення конфіденційності даних, їх аутентифікації і цілісності) використовуються вже понад чотири тисячі років. Вперше ази криптографії використовували для маніпуляцій з електронною валютою в 1990 році. Правда, тоді платіжна система компанії DigiCash була строго централізованою. Та й сам проект збанкрутував через 8 років після відкриття.

Що таке криптовалюта для чайників? Це можливість проводити фінансові операції, не повідомляючи про це урядові служби. Загалом, зовсім не дивно, що електронні гроші користуються такою високою популярністю. Сучасні технології дозволяють проводити платежі швидко, незважаючи на місцезнаходження учасників угоди. Правда, стовідсоткової безпеки теж ніхто не гарантує. Але хто її сьогодні може гарантувати?

У чому переваги криптовалюти?

Децентралізація. У електронної валюти немає визначеного центру емісії. Крім того, на відміну від національної валюти, ця не належить нікому, крім самих власників монет.
Прозорість угод. Всі дані по транзакціях назавжди залишаються в базі даних. Так що в будь-який момент можна підняти і відстежити дію, яка вас цікавить.
Комісії за операції всередині системи складають частки відсотка, що робить криптовалюту досить вигідним способом розрахунку в тих країнах, де банківське обслуговування коштує дуже дорого.
Немає централізованого контролю. Так що ви можете не бояватися, що хтось зможе прикрити ваш гаманець або скасувати угоду.
Анонімність. На відміну від того ж webmoney і йому подібних, тут не потрібні документи, що посвідчують особу. Немає потреби пред’являти паспорт, щоб зареєструвати гаманець.
Доступність. Будь-який інтернет-користувач, який має домашній комп’ютер, може власноруч займатися видобутком монет.
Повна прив’язка до ресурсів на відміну від світових валют. Сryptocurrency прив’язана до обчислювальних потужностей.

У багатьох, хто хоча б краєм вуха вже чув про криптовалюту або знайомий з нею, саме поняття асоціюється зі словом «біткоіни». Та це й не дивно. Адже bitcoin, власне, це і є перша і найпопулярніша сьогодні криптовалюта. По-англійськи визначення звучить як cryptocurrency. Сам термін був вперше згаданий в статті, присвяченій цим монетам. До речі, до цих пір немає єдиної думки, хто ховався під псевдонімом творця флагмана криптовалют Сатосі Накамото – одна людина чи ціла група розробників.

Якщо про біткоїн як валюту гравці онлайн-казино та клієнти інтернет-магазинів вже знають, то слово «блокчейн» наразі викликає запитання. Заплутавшись серед багатьох понять на кшталт «децентралізація» та «смарт-контракт», цю технологію вважають терміном для айтішників або фінансистів.

Блокчейн – це база, на основі якої незабаром збудують величезну частину сервісів для повсякденного життя. Ці сервіси не стосуватимуться лише IT-галузі, грошових переказів і біржевих торгів.Blockchain&Bitcoin

Детальніше про розмаїття проектів на базі блокчейна розкажуть розробники та підприємці в рамках щорічної Blockchain & Bitcoin Conference, що відбудеться у Києві 23 вересня. Подія обіцяє бути наймасштабнішою в СНД і зібрати понад тисячу учасників, що вдвічі більше, ніж минулого року.

Цього року організують окремий потік для тих, хто ще не занурився в тему біткоїна та блокчейна, але має намір дізнатися про це більше. Розробники, фінансисти та підприємці детально розкажуть, які ще є криптовалюти, окрім біткоїна, що таке блокчейн, як він працює, та які сервіси можна збудувати на його базі. Теми зацікавлять початківців і досвідчених айтішників, а також представників найрізноманітніших видів бізнесу.

Як повідомляє організатор виставки компанія Smile-Expo, під час заходу діятимуть три потоки в режимі інтенсив: освітній, експертний і окремий – для розробників. Про те, як відбувається підготовка до заходу, читайте на сайті Blockchain & Bitcoin Conference. Зареєструватися на подію можна ТУТ

About the author

Admin


What are your thoughts?