Новий проект Sunroof від Google знає чи варто вам встановлювати сонячні батареї
1,631 views

Новий проект Sunroof від Google знає чи варто вам встановлювати сонячні батареї

Компанія Google запустила проект під назвою Sunroof. Він покладається на картографічні сервіси Google і дозволяє визначити доцільність встановлення сонячних батарей на даху того чи іншого будинку.

Використовуючи геолокаційні дані Google Maps і супутникові знімки Google Earth, засобами сервісу створюється 3D-модель даху конкретної споруди, а потім визначається оптимальна схема розміщення сонячних батарей із зазначенням приблизної суми, яку можна заощадити при використанні сонячної енергії.

У процесі проведення розрахунків враховуються багато факторів, нюанси прилеглих об’єктів, а також вказується кут нахилу даху, висота сонця над горизонтом і навіть число сонячних днів у році, розраховане на підставі середнього прогнозу погоди для зазначеної місцевості. В результаті користувач отримує детальний звіт, у якому крім суми приблизної економії міститься інформація про кількість сонячних годин у році, протягом яких сонячні батареї зможуть виробляти енергію і приблизна площа, яку вони будуть займати на даху.

Від користувача лише потрібно вказати адресу свого будинку в Google Maps на сайті  Sunroof Project.

Крім того, Sunroof також надає інструменти для пошуку постачальників сонячних панелей і видає ціни на установку з урахуванням особливостей кожного конкретного будинку.

На даний момент  Sunroof доступний в США. Рішення запустити такий сервіс компанія Google прийняла за результатами аналізу пошукових запитів користувачів.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?