WannaBiz закриває інкубатор і запускає венчурний фонд на $5-10 млн.
814 views

WannaBiz закриває інкубатор і запускає венчурний фонд на $5-10 млн.

Стартап-інкубатор WannaBiz припиняє приймати заявки від стартапів на стадії pre-seed і до кінця року повністю трансформується в венчурний фонд. Для цього планують зібрати $ 5-10 млн від приватних limited partners. Про це повідомив інтернет-ресурс AIN.UA з посиланням на керуючого партнера WannaBiz Вадим Роговський.

 

Таке рішення він пояснює тим, що зараз настав час виростити інкубатор до фонду, як це задумувалось з самого початку. Всі партнери фонду: Вадим Роговський, Олександр Борняков і Артем Бородатюк (вони ж були партнерами і в інкубаторі) мають успішний бізнес в ІТ.

«Не можу сказати, що ми зовсім перестанемо бути інкубатором, просто тепер основним фокусом стане наш венчурний seed-фонд. Ми плануємо зібрати фонд на $ 5-10 млн від приватних limited partners, а метою для інвестицій будуть компанії з російськомовними засновниками по всьому світу в сферах ad tech, fin tech, enterprise, mobile, social, hardware», – розповідає Вадим.

Враховуючи seed-фокус фонду, розмір чека буде коливатися від $ 50К  до $ 500К , фонд також братиме участь в синдикативних угодах. Пріоритетом при виборі удуть проекти з портфоліо WannaBiz – ті, хто вже пройшов програму.

Також зараз WannaBiz шукає нових людей в команду, які будуть займатися пошуком і відбором компаній для фонду. «Ми розраховуємо зібрати комітменти від limited partners і почати активну діяльність фонду з початку наступного року, користуючись тим, що нас вже добре знають, як мінімум, в СНД», – розповідає Вадим.

До речі, нещодавно один з випускників інкубатора, стартап Luciding, який розробляє девайс для свідомих сновидінь, отримав інвестиції від одного з перших співробітників Google і встиг поспілкуватися з Павлом Дуровим.

Але в цілому інкубаційних програм на українському ринку стає все менше. Нагадаємо, минулого року закрився EastLabs.

About the author

Admin


What are your thoughts?