38 порад дизайнеру для створення успішного UX-дизайну
3,172 views

38 порад дизайнеру для створення успішного UX-дизайну

Якщо ваші зусилля в області оптимізації та маркетингу спрямовані на те, щоб встигнути за розвитком алгоритмів пошукових систем, а не на те, щоб привести свої стратегії у відповідність до запитів користувачів, ви вибрали невірний шлях.

Область SEO та інтернет-маркетингу постійно знаходиться в русі, еволюціонує малими кроками або великими стрибками разом з онлайн-сферою в цілому, щоб відповідати запитам і потребам користувачів.

Оптимізація UX

Оптимізація UX, або UXO, довгий час залишається основним принципом SEO та інтернет-маркетингу, і в цьому відношенні змін в майбутньому не передбачається. Ваша мета – зробити такий UX, щоб користувачеві захотілося повертатися до вас знову і знову.

UX дизайн (UXD) – це процес створення продукту (веб-сайту або цільової сторінки), який певним чином взаємодіє з користувачем. Неважливо, пасивна чи активна, взаємодія між продуктом і людиною (користувачем) відубувається в будь-якому випадку.

Оптимальний UXD створює цінний і привабливий, зрозумілий і зручний для користувача продукт, з яким хочеться мати справу. Як кажуть, “немає такої речі, як дизайн взаємодії, але можна створити дизайн для взаємодії”. Ден Макоскі, віце-президент по дизайну в CapitalOne, говорить про це трохи інакше і додає, що “досвід взаємодії – це індивідуальні враження людей, те, що не належить дизайнерам, і тим не менш, ми можемо впливати на них за допомогою дизайну. “Підводячи підсумок визначення UXD, він говорить, що “враження людей, для яких ми створюємо дизайн, визначають успіх продукту, послуг і взаємовідносин, які ми пропонуємо”

Отже, справді успішний UX дизайн здебільшого пов’язаний з враженням користувачів, і є деякі прийоми, які ви можете використовувати для створення дизайну веб-сайту, контенту або стратегій інтернет-маркетингу, щоб забезпечити вашим користувачам найкращий досвід взаємодії.

Ось 38 порад, які вказують, в якому напрямку рухатись:

1. Користувачі, як правило, помічають елементи у верхній частині сторінки частіше, ніж в інших її частинах.

2. Колір може надати сторінці більше візуальної виразності, і все ж краще орієнтуватися на людей з нестандартним сприйняттям кольору і переконатися, що контент легко зможе побачити і прочитати кожен.

3. Симетричне розташування об’єктів на сайті справить на користувача гарне враження.

4. Розташовуйте об’єкти в логічному порядку, щоб користувач інтуїтивно йшов туди, куди ви його ведете.

5. Дотримуйтесь єдиної навігації в рамках вашого сайту. Користувачеві незручно мати справу з новими навігаційними опціями при кожному переході з однієї сторінки сайту на іншу.

6. Орієнтуйтеся на простий і зрозумілий дизайн.

7. Використовуйте один і той же колір для заклику до дії і не використовуйте цей колір для інших елементів контенту.

8. Якщо текст на вашій сторінці буде завантажуватися раніше, ніж зображення, користувач зможе почати читати, поки завантажується інший контент.

9. Дайте користувачеві зрозуміти, що нижче на сторінці розміщена корисна інформація, і мотивуйте його прокрутити сторінку.

10. Використовуйте синій колір шрифту тільки для посилань. Інтернет-користувачі звикли сприймати синій текст як посилання, так як це налаштування за замовчуванням.

11. Робіть веб-сторінки настільки короткими, наскільки це можливо. Деякі користувачі продовжать читати цікавий їм контент, але найчастіше люди вважають уникають цього.

12. Якщо вам все-таки потрібно створити сторінку з довгою прокруткою, краще додати фіксоване меню, яке не буде рухатися під час переміщення і забезпечить навігацію без необхідності повертатися наверх.

13. Не розбивайте контент на сторінки. Це часто сприймається як хитрощі для збільшення кількості переглядів, якщо необхідності створювати кілька окремих сторінок немає.

14. Переконайтеся, що ваші сторінки завантажуються швидко (не довше ніж кілька секунд). Згідно з результатами досліджень, якщо очікування завантаження займає більше двох секунд, користувач перемикається на інші ресурси, які миттєво нададуть йому необхідну інформацію.

15. Текст кнопок навігаційного меню повинен бути коротким – менше 3-4 слів – і починатися з ключових слів.

16. Повідомлення про помилку повинні бути інформативними. Поясніть користувачу, що призвело до помилки і як її виправити або повернутися до попередньої сторінки.

17. Призначення кожної сторінки на вашому сайті має бути ясним і очевидним. Якщо розділ “Допомога” все ж необхідний, зробіть поради короткими і зрозумілими. Більшість людей не заглядають в цей розділ, тому краще зробити навігацію та структуру сайту максимально зрозумілою.

18. Функції “Скасувати” і “Назад” повинні бути легко доступні користувачеві.

19. Іконки повинні бути зрозумілими, а їх дизайн – простим. Не використовуйте іконки, просто щоб додати на сторінку графічні елементи, і не перевантажуйте ними сторінки.

20. Не використовуйте в мобільному контенті елементи, які активуються подвійним клацанням.

21. Текст посилання повинен точно вказувати, куди користувач перейде. Не використовуйте розмиті фрази, на зразок “дивіться тут”.

22. Робіть посилання схожими на посилання, не приховуйте їх “красивим” дизайном.

23. Розташовуйте найважливішу інформацію у верхній частині сайту. Ви можете розмістити ключову інформацію і нижче, але інформацію, яка відповідає потребам користувача, краще розташувати нагорі, де вона миттєво приверне його увагу

24. Завжди додавайте поле “Пошук по сайту”, якщо на вашому сайті більше двох сторінок. Пошукове поле повинно бути схожим на пошукове поле, а запит має поміщатись в ньому повністю.

25. Уникайте слайдерів. Лише 1% користувачів гортає слайдери. Більшість користувачів уникає їх через те, що кожного слайда потрібен час для завантаження (особливо коли кожен новий слайд вимагає перезавантаження всієї сторінки).

26. Намагайтеся уникати курсиву і слів, цілком написаних великими літерами. І те, і інше складно сприймати.

27. Звертайте увагу на контрастність при створенні мобільного контенту. На яскравому екрані деякі елементи можуть стати невидимими.

28. Не використовуйте спливаючі вікна, що з’являються без будь-яких активних дій з боку користувача. Великий відсоток користувачів відразу покине сайт, як тільки таке вікно з’явиться (неважливо, який його зміст).

29. Більшість користувачів пробігає текст очима, перш ніж читати. Використовуйте жирний шрифт, заголовки, марковані списки і інші елементи, щоб виділити найбільш значиму інформацію.

30. Робіть кнопки для мобільного контенту зручними. Розмір кнопки повинен бути як мінімум 1 см на 1 см, а відстань навколо неї має сприяти натиску без проблем.

31. Уникайте професійного жаргону і технічної термінології, якщо без них можна обійтися.

32. Більшість людей, що шукають інформацію, не знайомі з предметом, тому контент слід робити зрозумілим для середньостатистичного читача.

33. Використовуйте зручні для сприйняття шрифти. Оригінальні шрифти виглядають красиво, але вони складні для сприйняття і відштовхують відвідувачів, які шукають інформацію.

34. Уникайте дрібного шрифту, особливо якщо на сторінці багато тексту.

35. Не використовуйте на своєму сайті банерів, якщо вони не мають явних відмінностей від стандартних рекламних банерів. Більшість відвідувачів намагаються не звертати увагу на елементи, що нагадують рекламу.

36. Завжди надавайте достовірну інформацію про те, що ви знаєте, можете, пропонуєте, створюєте або приносите. Якщо ви використовуєте неправдиву рекламу або інформацію для заманювання відвідувачів, вони, врешті-решт, розкриють обман і більше на зайдуть на ваш сайт.

37. Повторюйте те, що має успіх. Якщо ви написали відмінну статтю, яка приваблює відвідувачів до вашого ресурсу, використовуйте її знову. Не варто просто копіювати її, пошукові системи це помітять. Переробіть матеріал, поновіть інформацію, додайте нові точки зору або деталі.

38. Продумайте імідж бренду і використовуйте його на всіх ресурсах в мережі. Чим помітніший ваш бренд, тим більше визнання і уваги він отримає. Визначтеся зі своїм унікальним стилем і застосовуйте його до всього онлайн-контенту.

Часто на шляху створення гарного UXD варто одна проблема: люди думають, що для створення успішного UX потрібно сконцентруватися на UX-дизайні. Насправді, сконцентруватися потрібно на створення найкращого контенту для відвідувачів, читачів, фахівців, покупців і іншої аудиторії, і тоді питання UX налагодиться саме собою.

UXD – це не окремий принцип, який потрібно застосовувати. Це частина єдиного процесу, що включає використання відповідних SEO, контент-дизайну і стратегій контент-маркетингу для створення продукту (тобто вашої веб-сторінки), який відповідає потребам користувачів, залишаючись цікавим, свіжим і звертає на себе увагу.

About the author

Admin


What are your thoughts?