Зміни в комісійній політиці на платформі Upwork
1,504 views

Зміни в комісійній політиці на платформі Upwork

Менше місяця лишається до зміни комісійної політики на платформі Upwork (раніше біржа називалася oDesk) Наразі ще діє фіксована ставка комісії розміром 10%. Однак, з червня 2016 вона змінюється на плаваючу від 5% до 20%. Фрілансери, які займаються невеликими та недорогими проектами і не працюють з одним і тим же клієнтом більше одного разу, тепер будуть платити не 10% із заробітку, а 20%.

Якщо коротко, то розмір відсотку буде розраховуватися наступним чином: якщо до моменту отримання грошей від клієнта, його минулі виплати не подолали порогу в 500 $, ви будете сплачувати 20% від отриманих грошей. Коли досягається поріг в 500 $, комісія знижується до 10%. І, нарешті, якщо поріг виплат сянув 10 000$, комісія знижується до 5%.Upwork commission

Своє рішення творці сервісу пояснюють тим, що дешеві контракти обходяться Upwork дорожче в плані обслуговування. Як вони аргументують, пошук нових клієнтів, які запропонують вам на платформі невеликий контракт, забирає якісь ресурси. З іншого боку, повторні контракти з тим самим клієнтом вже не вимагають від Upwork витрачати багато часу на пошук і забезпечення вас новими клієнтами.

Upwork, за словами творців, тепер прагне до того, щоб в рамках сервісу виникало більше довгострокових контрактів. Чим довше ви працюєте з клієнтом, чим більше платежів ви від нього отримуєте, тим більше ви, в результаті, почнете заробляти. Ось таку, приблизно, картину ви будете спостерігати з червня, якщо будете подавати заявку на якийсь погодинний проекту:Upwork new

Найцікавіше, що тепер не тільки фрілансери відчують на собі всі плюси нових змін. Одночасно з введенням плаваючої комісії з’являється фіксована комісія для клієнтів. Тепер будь-які розрахунки в рамках сервісу будуть додатково обкладатися фіксованою комісією розміром 2,75%. Клієнти зі США, Канади, Австралії, Великобританії і деяких країн Єврозони отримають можливість оплачувати фіксовану суму в 25 доларів – замість комісії за кожен платіж. Це чудова новина для тих, хто перераховує своїм працівникам через Upwork більше 910$ на місяць.

Що кажуть фрілансери?

Відгуки про нову комісійну політику Upwork двозначні. На популярному ресурсі для програмістів існує ціла тема, де фрілансери діляться своїми враженням від нових умов праці на Upwork. Ми попросили прокоментувати нововведення у представників аутсорсингових компаній:

Mykhaylo Terentyak (Founder and CEO | Blackthorn Vision LLC): “Банальна зміна щоб зацікавити якось працювати довгий час через Upwork. Сумно, що якщо ти працюєш-працюєш, а це ніяк не піднімає компанію в рейтингу на Upwork чи в пошуку. Як би багато годин ти не напрацював пошук видає все рівно індусів без досвіду. Дивина.”

Sofia Melnychuk (Business Development Manager at TechMagic): “Я думаю, що для аутсорсингових компаній, в яких проекти стартують від 10 000$, зниження відсотка вдвічі – хороший стимул, щоб подаватись на проекти і, що не менш важливо, не виводити їх за межі платформи. Адже поза нею гарантій добросовісності клієнта менше, а клопоти, пов’язані із готівковими оборотами стають дещо складнішими.

Я часто чула про проблеми, пов’язані з недобросовісними замовниками, які не оплатили наданих послуг. На щастя, нам не траплялось такого прикрого випадку, але я сподіваюсь, що лояльність платформи дозволить як компаніям, так і фрілансерам отримати вигоду не лише із зниження відсотка, а й з низки інших плюсів, які дає Upwork”

About the author

Admin


What are your thoughts?