Видавці ігор в 2016: як за кілька секунд втратити працю всього вашого життя
2,508 views

Видавці ігор в 2016: як за кілька секунд втратити працю всього вашого життя

Пам’ятаєте стару приказку: «Якщо угода здається занадто гарною, щоб бути правдою, то так воно і є»? Ну, а ці угоди навіть не здаються хорошими, при цьому безліч розробників щодня попадаються їх вудочку. Звичайно, я зараз про «видавців», які полюють на слабких і захоплених розробників в програмі Steam Greenlight. «Видавці» обіцяють успіх вашої гри і її вихід в топ платформи Steam. Вони кажуть, що побачили вас на Greenlight, були вражені, і пропонують довіритися їм, оскільки вони перетворять ваші мрії в реальність.

Однак в цій дійсності такі «видавці» нічого, по суті, не дають (і навіть іноді шкодять), вимагаючи натомість все що у вас є! Я бачив людей, пов’язаних безстроковими угодами, за якими вони втрачають 30% свого доходу, – і все в обмін на якийсь пост в Твіттері там або сям. Є довгий список компаній, що займаються цим, і у мене немає часу, щоб назвати кожну. Замість цього розглянемо Ultrashock Gaming і його «видатну» угоду.

Щоб було ясно: вони не найгірші в світі. Але вони погані (дуже погані, на мою думку), і таких як вони багато. Якщо вам пропонує угоду якійсь видавець, зверніться до адвоката. Або, якщо з грошима туго, то хоча би загугліть, чи є сенс з ними зв’язуватися. Подивіться, що мені видав Гугл:Ultrashock_Gaming

Ось це так! Мільйон учасників! Може, я даремно переймаюся? Вони не якісь шахраї, вони дійсно є найбільшим видавцем ігор на платформі Steam! І зрозуміло, чому, так як з наступного зображення з’ясовується, що вони видають такі ігри як Call of Duty і Dota 2 (що дуже круто). Хоча, хвилиночку … Схоже, вони просто влаштовують конкурси в Твіттері з роздачею безкоштовних ігор. Але ж цього не може бути, адже вони все ж називають себе видавцем. Копнемо глибше.
Ultrashock Gaming1

Мені подобається формулювання вгорі: «UltraShock Gaming роздала більше 375 000 ігор – це робить нас однією з найнадійніших ігрових компаній».

Що це взагалі означає? Вони – група з роздачі безкоштовних ігор? Вони – видавці? Чи «ігрова компанія»? І яким чином роздача купки ігор, на які у них навіть немає ліцензії, робить їх надійними? Ви ж знаєте, що так не можна, правда?

У всьому цьому не проглядається навіть краплі сенсу. Якщо ви збираєтеся розсилати контракти клієнтам як видавець, пропонуєте видавничі послуги і перенаправляєте їх на свій сайт, хіба ви не показали хоча б частину своєї видавничої могутності? Давайте подивимося на їх сторінку в Steam, щоб дізнатися, скільки ігор вони видали на сьогодні:Ultrashock Gaming2

Як? Жодної? Цікаво… Схоже, що вони дійсно просто спільнота з роздачі ігор. Жодної гри, про які вони говорять, вони не видавали, і у них тільки 113 209 учасників замість мільйона з гаком, про який йшла мова вище. Ну, добре, мабуть, це просто помилка. Добре, тепер, коли ми знаємо, що вони – порівняно успішна група з безоплатної роздачі ігор, можна зрозуміти і прийняти виплату їм кількох доларів для просування вашої гри. Безсумнівно, щоб звернутися до декількох сотень тисяч користувачів Steam, можна дозволити собі заплатити якісь гроші. Подивимося тепер на угоду, яку вони пропонують:Ultrashock Gaming3

Всього лише за 899 доларів ви можете отримати масу показів і рекламних постів! Але врахуйте, що це рекламні пости з мінімальним залученням аудиторії і без будь-якої лояльної бази шанувальників. Це майже те ж саме, що самому заплатити за рекламну кампанію в Твіттері для просування гри. Хоча чому “майже”? Це те ж саме і є. Хоча чому “те ж саме”? Це гірше! Тому що клієнтів така кампанія буде приводити до “видавця”, а не до вас. Чудово!

І ось ще що: у мене непогано прокачаний аккаунт в Твіттері, хоча я і не Activision. Ось моя статистика з 1 по 23 травня (тобто за неповний місяць):1

У UltraShock Gaming 120 000 підписників (більше, ніж у мене), але залучення кожного твіту набагато менше. Всі їх твіти – це роздачі якихось випадкових ігор, але з багатьма ретвітами (причому, “багатьма” – це перебільшення, штук по 30 максимум) І багато ретвітів збирають тільки ті з них, в яких вони роздають ігри, з якими не працюють, той же Call of Duty. Як можна мати 120 000 підписників і всього по шість лайків на твіт з роздачею гри ?! Все просто: у вас, напевно, фальшиві підписники, і ви цілими днями спамите Твіттер всілякою нісенітницею.

Ну, гаразд, неважливо, ви готові віддати кілька сотень доларів комусь, хто може допомогти з просуванням в Фейсбуці і Твіттері? Вперед! Я бачив багато людей, які віддавали чималі гроші на куди більш безглузді затії (моя тітка одного разу заплатила комусь, щоб перевірити, чи немає в її будинку привидів). Я веду до того, це ж все ще далеко від того, щоб спробувати потайки відписати собі 20% вашої виручки або ще якось розвести вас…Ultrashock Gaming4

Дрібним шрифтом написано: “Роялті: двадцять відсотків (20%) валового доходу, отриманого з виняткового поширення і продажу названих вище ігор, згідно з Розділом 7 безстроково, починаючи з дня чинності цього контракту, відповідно до умов даної угоди”.

ГОСПОДИ БОЖЕ МИЛОСЕРДНИЙ! Це не жарт! Обман виходить на абсолютно новий рівень. UltraShock Gaming збирається розмістити кілька безглуздих посилань в Твіттері і Фейсбуці і за це не тільки отримати початкові 900 доларів, але і 20% обороту вічно? Але і це ще не все – пункт про розірвання договору говорить, в числі іншого, що ви можете повідомити про це за три місяці і потім розірвати угоду, але UltraShock Gaming буде продовжувати і далі отримувати 70% від своїх початкових 20% в будь-якому випадку. Нічого собі розірвання договору!Ultrashock Gaming5

Хлопці, так не можна! Такі речі потрібно забороняти. Такі компанії потрібно банити в Steam, банити в Твіттері і взагалі на цій планеті. Клієнти, які звернулися до мене з приводу цих угод, це, в основному, молоді люди, натхнені тим, що у них є гра, яка привернула якусь увагу. Вони не читають дрібний шрифт, вони просто літають на крилах, бо хтось похвалив їх. Ці видавництва полюють на таких захоплених новачків і руйнують їх потенційну кар’єру. Я не буду заглиблюватися в різницю між валовим доходом і прибутком, але 20% валового доходу означає, що ці гроші повинні бути виплачені ще до того, як будуть враховані витрати розробника. Це означає, що більша частина цих грошей повинна була б стати прибутком компанії і повернутися в неї у вигляді інвестиції в розвиток, а не піти в кишеню якомусь злодійкуватому видавцеві.

Я закликаю вас всіх вивчати угоди, які вам пропонують, набагато ретельніше. Я закликаю вас всіх не брати угоди про розподіл доходів без дуже солідної компенсації. І я закликаю вас не дозволяти таким компаніям ошиватися навколо кращої частини нашої спільноти – незалежних розробників – і знищувати їх, позбавляючи нас перспективи появи нових видатних талантів.

За матеріалами habrahabr.ru

About the author

Admin


What are your thoughts?