Кращі варіанти монетизації для стартапу
919 views

Кращі варіанти монетизації для стартапу

Виявляється, соціальні мережі заробляють катастрофічно мало. Один американський користувач приносить Facebook 5 доларів в рік. Причина в тому, що Facebook заробляє на демонстрації реклами користувачам. Але зустріти людину, яка любить рекламу практично нереально. Для того, щоб більше заробляти Facebook повинен показувати реклами більше. Це прямий шлях до того, щоб всі користувачі розбіглися. Таким чином, капіталізація Facebook перевищує 200 мільярдів доларів не завдяки, а всупереч власній бізнес-моделі.

Дітище Цукерберга – щасливчик, який витягнув виграшний лотерейний квиток. Свого часу Пітер Тіль вклав в «соціалку» 500 тисяч доларів. Тому, якщо ніхто не прагне вкласти в новостворену соціальну мережу такий стартовий капітал, то запускати її з прицілом на рекламу – марна справа.

Бізнес-моделі, які покращують стартапи

1. Google – найприбутковіша бізнес-модель.

Новачкам вкрай важливо зрозуміти суть і механізми бізнесу Google, щоб застосувати їх на практиці. Основний бізнес гіганта – пошук. Гроші Google отримує від рекламних посилань. Гроші забезпечують комерційні запити. Коли користувач шукає, де купити автомобіль або квартиру, пошуковик тут же видає релевантні посилання на продавців потрібного товару. При цьому, Google аналізує сайти продавців за ключовими словами і посиланнями. Але ж це не означає, що кращий продавець виявиться на першій позиції! Не обов’язково, що його сайт буде кращим. У нього може бути кращий персонал і умови продажів, проте, Google, зі зрозумілих причин, не зможе цього оцінити. В цьому випадку вступає в роботу бізнес-модель. Google пропонує продавцям на аукціонній основі придбати право перебувати в першому рядку видачі. Як правило, більше платить в результаті той продавець, який багатший, а отже має більше клієнтів і якісніше їх обслуговує. І неважливо, за великим рахунком, кращий він чи гірший. Якщо у нього йдуть продажі, значить клієнт вибрав його. Все інше філософія.

2. Японський месенджер Line – «імператор» стікерів.

Ще один приклад прекрасної бізнес-моделі. У Line не один спосіб монетизації, але зупинимося на торгівлі стікерами. Неймовірно, але люди готові платити гроші за те, щоб відправити знайомим мальовану картинку. Вартість питання другорядне. Напевно, для багатьох очевидно, що безкоштовні стікери більше б сподобалися користувачам, ніж платні, проте, є своє «але». Мессенджер половину ціни стікера віддає художнику, який намалює ще партію нових. Якби вони не заробляли, то не було б сенсу малювати, тому користувачі мали б дуже вузький вибір. Тому краще заплатити за красиву картинку, ніж залишитися без стікерів.

3. Grrow.me – соціальна мережа вільна від реклами.

Тут користувачі заробляють шляхом публікації і поширення цікавого контенту. Читачі готові платити тільки за цікавий контент. У свою чергу автори, які викладають матеріали на Grrow.me бачать, скільки заробляє той чи інший пост і прагнуть робити більше корисних матеріалів. Чим більше цікавого контенту, тим більше читачів. Соціальна мережа стає більш насиченою, збільшуються заробітки авторів.

4. Instagram – бізнес-загадка

З моменту купівлі сервісу гігантом Facebook за 1 млд. доларів, досі не зрозуміло, як пан Цукерберг збирається заробляти на ньому гроші. Раніше повідомлялось, що основна ставка буде зроблена на платну рекламу, але подробиці досі не розголошують.

Розуміння інвесторами того, як бізнес модель може поліпшити стартап, робить стартап набагато привабливішим для подальшого фінансування. Тому не лінуйтеся розбиратися самі і детально пояснювати інвесторам, в чому краса вашої бізнес-моделі :)

About the author

Admin


What are your thoughts?