Звички, від яких варто позбутися стартаперу
863 views

Звички, від яких варто позбутися стартаперу

Тім Ферріс, підприємець і автор відомої книги «Як працювати 4 години на тиждень і при цьому не стирчати в офісі «від дзвінка до дзвінка », жити де завгодно і багатіти» сформулював для своїх шанувальників нову концепцію, так званий «Not-to-do -list ». Іншими словами, це список справ, від яких немає користі і слід від них позбутися. Це досить відчутно поліпшить продуктивність. Отже…

1. Не варто відповідати на телефонні дзвінки з невідомих номерів. Ферріс наводить ряд аргументів: ви втрачаєте концентрацію, після чого знадобиться чимало сил і енергії для її відновлення, ви можете виявитися не готовим до важливої розмови, на відміну від співрозмовника. Оптимальний варіант «по Феррісу» – скористатися голосовою поштою.

2. Не слід перевіряти пошту вранці і перед сном. Читання пошти з ранку може зіпсувати плани на день. Увечері – додати приводів для поганого сну. Ферріс впевнений, що перегляд пошти можна відкласти годин на 10 ранку або ж до моменту, коли вами буде виконаний хоча б 1 пункт з переліку справ на день.

3. Не давайте згоду на зустрічі або дзвінки без конкретного часу закінчення або порядку. Ферріс впевнений, що ні зустріч, ні дзвінок не повинні тривати довше, ніж 30 хвилин, якщо бажаний результат вже відомий. Варто попросити співрозмовників заздалегідь підготуватися, що дозволить ефективно використовувати час.

4, Не дозволяйте людям відволікати вас без потреби. Ферріс вважає, що невеликі розмови займають багато часу. Якщо до вас підійшли з наміром обговорити плани на вихідні, поясніть, що ви зайняті.

5. Не перевіряйте постійно пошту. Регулярна перевірка вхідних листів або повідомлень схожа на кокаїнову залежність. Слід робити це кілька разів в день в певний час.

6. Не витрачайте ресурси на тих клієнтів, які займають занадто багато часу, але приносять дуже мало доходу. До клієнтській базі варто застосовувати аналіз 80-20 в двох напрямках. Які 20% клієнтів приносять 80% доходу, а які 20% клієнтів використовують 80% часу? Після перевірки, «найгучнішні» і найбільш малопродуктивні повинні відправитися в «автопілот». Ферріс вважає, що часом є сенс звільнити власних клієнтів.

7. Не потрібно переробляти, щоб позбутися від перманентної зайнятості. Ферріс впевнений, що ліками від зайнятості є не принцип «ще більше роботи», а навпаки спокійна розстановка завдань в порядку пріоритетності. Якщо відчуваєте, що втома бере своє, не варто починати гарячково працювати. Просто сядьте і виріщіть, що слід зробити зараз, а що можна відкласти. Навіть якщо доведеться виплатити витрати або відправити лист з вибаченнями, в першу чергу, розберіться з найважливішими справами. Краще старанно думати, ніж дуже старанно працювати, вважає Ферріс.

8. Позбавляйтеся від «цифрового повідка» час від часу. Мінімум 1 раз в тиждень залиште свої гаджети в важкодоступному місці. Якщо ви не в силах провести ні дня без них, ви саме та людина, якій ця порада потрібна найбільше.

9. Не чекайте моменту, коли робота замінить життя. Ферріс переконаний: «Робота – це не все життя». Необхідно з лютим завзяттям захищати час, який відведено на дозвілля з близькими.

About the author

Admin


What are your thoughts?