10 додатків, які обов’язково варто завантажити на свій смартфон
3,428 views

10 додатків, які обов’язково варто завантажити на свій смартфон

Десять безкоштовних мобільних додатків, які можуть бути корисними в Україні: від транспорту і радіо – до карти туалетів і бомбосховищ.

UklonUklon

Виклик таксі через інтернет, без дзвінка оператору. Працює в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі й Івано-Франківську. Об’єднує різні служби таксі.

Уміє визначати вашу поточну адресу. Дає можливість обирати автомобіль за розміром чи рівнем комфорту. Після поїздки можна оцінити професійність водія. Інтерфейс загалом зручний, хоча місцями йому бракує інтуїтивності.

Програма підійде для тих, хто часто користується таксі. Також може сподобатися інтравертам, для яких кожна телефонна розмова з незнайомцем – це стрес.

І так, ми пам’ятаємо про Uber, але поки компанія не запустила ще принаймні у кількох містах і не має достатньої кількості водіїв, її до уваги не беремо.

EasywayEasyway

За задумом розробників, ця програма має помагати жителям кількох десятків українських міст розібратися в хитросплетінні автобусів, тролейбусів, трамваїв і потягів метро. Вводите пункт А, пункт В – і додаток прораховує кілька маршрутів разом із вартістю поїздки.

Але користувачі програми скаржаться, що після останніх оновлень вона працює гірше, ніж раніше.Короткий тест показав, що в Києві додаток може проігнорувати короткий і очевидний маршрут на метро на користь довших, із кількома пересадками. Деяких адрес немає в базі даних. А дещо незручний інтерфейс не дає ввести потрібну назву вулиці з першого разу.

Radios UkraineRadios Ukraine

Одна з багатьох схожих програм, які дозволяють слухати цілу купу ФМ і онлайн-станцій з усієї України. Тут можна знайти і розкручені бренди, і станції на кшталт “Рабинович ФМ” чи Radio Lemberg.

Як і в інших схожих додатках, пошук станцій за назвою працює погано або не працює взагалі. Але улюблені частоти можна згрупувати в окрему теку і мати до них швидкий доступ.

Kiev Bomb SheltersKiev_Bomb_Shelters

Карта бомбосховищ столиці, яка ґрунтується на даних київської влади. На мапу Google нанесені станції підземки, паркінги, підземні переходи, підвальні й напівпідвальні укриття, які можуть знадобитися в разі військових дій.

Програма показує найближчі до користувача сховища і супроводжує їх коротким описом.

Сподіваємося, цей додаток ніколи не стане вам в нагоді.

WC KievWC_Kiev

А цей додаток напевне буде корисним кожному, хто багато ходить Києвом пішки. Карта туалетів столиці, посортованих за рівнем комфорту на мінімальний, середній і високий.

На цій мапі є туалети в закладах громадського харчування, у переходах, кінотеатрах, торгових центрах, спорткомплексах, концертних залах, а також просто туалети.

Прем’єр-лігаПрем'єр-ліга

Просто і наочнно про українську футбольну прем’єр-лігу. Розклад і результати матчів усіх турів. Турнірна таблиця з детальними показниками кожної команди. Склади команд і дані по кожному футболісту про кількість забитих м’ячів.

Можна ввімкнути нагадування про початок гри улюбленого клубу і повідомлення про забиті голи.

iKursiKurs

Ще одна проста програма зі зручним інтерфейсом для відстеження курсу гривні до долара, євро і рубля. Можна обрати курс готівковий, середній у банках, міжбанківський і офіційний.

У програмі є калькулятор, який переводить задану суму в усі інші валюти за актуальним курсом.

Offline Ukrainian to English LanguageOffline Ukrainian to English Language

Знайти для телефону хороший безкоштовний англо-український чи українсько-англійський словник – справжня проблема.

Багато з них зроблені нашвидкуруч і на будь-який запит видають лише один варіант перекладу, без синонімів. Приміром, деякі словники нуднийперекладають лише як arid, ігноруючи boring, а робота – як employment, ігноруючи job чи work.

Ще один додаток перекладає irreverent як непочтітельний замість нешанобливий, а indigenous – як місний замість місцевий.

Offline Ukrainian to English теж не позбавлений недоліків: йому бракує прикладів уживання конкретних слів і фонетичної транскрипції. Хоча вимову слів можна прослухати.

MovaMova

Ідеальний вибір ґрамар-наці і тих, хто просто хоче вдосконалити свою українську.

Набір симпатичних малюнків з персонажем у вигляді язика (чому раптом?), які допомагають позбутися суржику, “росіянізмів”, помилок у наголосах чи іншого бур’яну, що його треба полоти в рідній мові.

На морі хитавиця, гойданина, хитанина, але не качка, вчить нас додаток.

У рубриці фразеологізми можна знайти такі перли, як “ні керма, ні вітрил” про неврівноважену людину або “стелити містки” – про залицяння.

В розділі орфографія вас навчать, як писати на жаль, будь ласка іжовтогарячий, а рубрика для дітей допоможе вивчити порядок кольорів веселки: “Чому Пінгвіни Живуть Зимою Без Своїх Фантазій?”.

Українська бібліотекаУкраїнська бібліотека

Ще одна родзинка для фанів писемності – понад 2000 творів українських класиків, зібраних в одному місці.

Тут знайдете Стефаника, Телігу, Хвильового, Марка Вовчка, Михайла Коцюбинського. Але не знайдете Довженка, Підмогильного чи Багряного.

У програмі можна змінювати розмір, колір і вигляд шрифту. Є режим нічного читання.

Якщо за кілька доларів відімкнути рекламу, користуватися стає ще зручніше.

Зрештою, це стосується всіх безкоштовних додатків.

About the author

Admin


What are your thoughts?