В Івано-Франківську збудують бізнес-центр для стартапів
1,996 views

В Івано-Франківську збудують бізнес-центр для стартапів

Хороша новина для івано-франківських «айтішників» – скоро у них постане свій бізнес-центр для стартапів та розвитку. Мешканці міста неодноразово говорили про потребу такого закладу для міста, зокрема, на Ivano-Frankivsk Freelance Forum, який організовував Lviv Startup Club влітку цього року, і крига таки скресла. У місті запущено платформу для реєстрації архітектурних проектів у рамках міжнародної програми «Простір інновацій».

Ще в січні 2015 року об’єднаними зусиллями девелоперської компанії «Арсенал City», архітектурної компанії «Зелемінь», активістів громадської організації «Тепле місто» та представників IT-сфери Івано-Франківська було створено концепцію інноваційного середовища для життя та бізнесу. На базі нового мікрорайону в межах вулиць Національної Гвардії, Коновальця, Чорновола та Сорохтея планується збудувати бізнес-центр із громадським простором, приміщеннями для коворкінгу та стартапів, офісними приміщеннями для ІТ-індустрії. Він має на меті втілити нові стандарти життя та роботи в Івано-Франківську.

За словами директора девелоперської компанії «Арсенал-сіті», яка збудує майбутній інноваційний простір, Тараса Виноградника, мікрорайон матиме плащу близько 20 га. Перший поверх буде мати транзитний піший трафік через будівлю, щоб люди частіше заходили до інноваційного простору, цікавилися тим, що там відбувається та, можливо, долучалися до інноваційної діяльності. Тут будуть: вело- та автомобільні парковки для працівників та гостей; зарядні пристрої для засобів пересування на електрокарах; Wi-Fi покриття по всьому центру та навколишній території; штучна водойма; антикафе; територія для ігор на свіжому повітрі; виставкові зали.

В червні цього року перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Басараб, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Йон Фредеріксен, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Сід Форум Україна» Дмитро Подолєв підписали меморандум про співпрацю, яким передбачено відкриття в Івано-Франківську бізнес-центру. Аналогічні центри, де надаються підтримка та інформаційно-освітні послуги охочим започаткувати власний бізнес на основі інноваційних технологій, вже діють у Києві та Чернігові. Ці структури функціонують за підтримки норвезького уряду.

Влітку івано-франківчани мали змогу ознайомитись із проектом-переможцем. Громадський комплекс стане не лише простором для інновацій, а й відпочинковою зоною з прилеглою територією. Тепер Івано-Франківськ має всі шанси на створення та розвиток сучасного професійного середовища. Адже в місті активно розвивається фріланс, бізнес-структури, імідж міста і чимало працівників ІТ-сфери, які не розглядають як варіант для життя Львів, переїжджають саме сюди.

Почати будівництво, за словами Тараса Виноградника, планують вже цього року, а завершити – у 2017 році.

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?