В Дніпропетровську запустили “космічний” інкубатор Space Hub
182 views

В Дніпропетровську запустили “космічний” інкубатор Space Hub

21 вересня в Дніпропетровську відкрили першу в Україні професійну платформу  для стартапів в космічній сфері – SPACE HUB. Вона включає бізнес-інкубатор для космічних, інженерних та ІТ-стартапів, event-зону для наукових заходів і музей науки, де розмістять прототипи унікальних наукових розробок.

Його запустили бізнесмен Максим Ткаченко і В’ячеслав Маякин, які також розвивають в місті IT-інкубатор InnovationBox і є співорганізатороми дніпропетровського IT-кластеру. Запуску інкубатора посприяла також Дніпропетровська облрада в особі голови Євгена Удода, який виділив команді приміщення.  До слова, за півроку роботи інкубатора InnovationBox п’ять проектів резидентів отримали інвестиції в розмірі $ 250 000.

За словами Максима Ткаченка, на сьогодні в Space Hub вже є шість проектів, а в майбутньому команда планує розширитися до десяти.

Всі проекти діляться на кілька напрямків: інженерний (доставка вантажів), мода (космічний туризм), харчування (орієнтується на забезпечення життєдіяльності космонавта, але з розвитком космічного туризму гастрономічні уподобання в космосі зміняться), поселення на інші планетах і психологічне здоров’я людини. Наприклад, у Space Hub є проект, в рамках якого розробляється спеціальний софт для скафандра астронавта. Він збирає статистику про його емоційний стан протягом всієї експедиції і передає на Землю. Цю інформацію потім можна використовувати, щоб коригувати емоційну складову майбутніх експедицій. Також в активній розробці проект електродвигуна для супутників.

Умови відбору в Space Hub прості – це обгрунтована ідея і команда. Цільова аудиторія тут значно старша, ніж у більшості інкубаторів. «Це не молоді люди, студенти«айтішники». У космосі аудиторія 40+. Це люди, які чомусь залишилися в Україні і нікуди не збираються їхати. Вони не хочуть підкорити світ, вони хочуть просто реалізувати свій проект », – пояснив Максим.

Для цього у Space Hub, за словами Ткаченко, є всі ресурси. «Ми тісно спілкуємося з ХАІ, КПІ, рік тому познайомились з НАСА і вони готові дивитися на наші винаходи», – пояснив він.

Простір інкубатору можна умовно розділити на три зони: власне бізнес-інкубатор, івент-зона і музей науки. «У нас є багато вчених, у яких є прототипи якихось винаходів. Вони носяться з ними все життя, але нікому не потрібні. Чи то бізнес-ідея неправильна, монетизації немає, чи то ще що. І ми хочемо, щоб вони могли показати ці прототипи у нас, хочемо допомогти їм з реалізацією », – розповідає Максим.

Сьогодні в музеї науки при Space Hub вже виставлена ​​котушка Тесла і просторово-об’ємна таблиця Менделєєва, в якій представлені 16 елементів, відкритих людством, але відсутніх безпосередньо на Землі. «До нас також їде фільтр, який витягує з морської води елементи платини і золота, а ще генератор, який перетворює магнітне поле Землі в електроенергію», – розповів Ткаченко. Всі ці прототипи космічного концентратор тестує, а потім викуповує у їх власників за обумовленою ціною.

Фінансує проект сам Ткаченко. Інкубатор, яким безпосередньо керує В’ячеслав Маякин, не приймає участі у проектах і не інвестує в них за стандартною схемою, а скоріше допомагає знайти клієнтів. Втім, якщо інвестиції необхідні, хаб допоможе в пошуку грантів або інвесторів.

«У нас є мікросупутник для доставки вантажів у космос вагою 10 кг. Комерційна ціна доставки 1 кг вантажу на орбіту коштує приблизно $ 20 000. Сам супутник обійдеться приблизно в $ 40 000. Таким чином, нам потрібно $ 240 000, щоб втілити проект в життя. Поки ми самі плануємо його фінансувати, але в разі необхідності будемо шукати фінансову допомогу, можливо, подаватися на якісь гранти », – розповів Максим.

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?