Дисплей iPhone буде реагувати на жести
1,113 views

Дисплей iPhone буде реагувати на жести

Бюро патентів і торгових марок США оприлюднило нову патентну заявку Apple, яка може в майбутньому лягти в основу цікавих інновацій в iPhone і iPad. У патенті під назвою «Proximity and multi-touch sensor detection and demodulation» описується технологія, покликана поглибити і розширити взаємодію з сенсорним пристроєм.

Патент №9250734 описує технологію компенсації коливань сигналу при управлінні гаджетами за допомогою торкання і жестів. Якщо з дотиками все більш-менш зрозуміло, то управління за допомогою hover-жестів грунтується на впровадженні в дисплей особливих датчиків, які розпізнають рух руки або стилуса. Сенсорами такий жест визначається як торкання і запускає ту чи іншу дію. Наприклад, якщо жест імітує торкання по іконці, то додаток буде запущений.

Технологія працює за рахунок слабкого електричного поля, яке генерується над сенсорною панеллю. Коли палець користувача потрапляє в це поле і починає з ним взаємодіяти, датчики реєструють зміни, а операційна система розпізнає їх як жест, який виконується.

Об’єднання двох різних методів управління сенсорним інтерфейсом – за допомогою доторків і жестів – непросте завдання. Від її успішного рішення залежить точність сприйняття дій користувача і надійність технології. Головна проблема полягає в тому, як iOS визначити, що в даний момент ОС необхідно реагувати, наприклад, на жест, або ігнорувати вплив на зовнішнє електричне поле і сприймати лише повноцінні торкання.

Ситуація ускладнюється, якщо два види жестів використовуються одночасно (або якщо операційка так вважає, наприклад, розцінюючи утримування великого пальця на пристрої як торкання). У такому випадку інженерам в Apple доведеться потрудитися, щоб задіяти тут якусь технологію ігнорування помилкових торкань і жестів, подібну до тієї, що з’явилася на iPad.

Головне завдання патенту – компенсація коливань сигналу з метою забезпечення безперебійної та безпомилкової роботи технології. Адже на електричні поля дисплея здатні впливати не тільки власне жести, але і фактори навколишнього середовища такі як вологість, температура повітря або атмосферний тиск, що може призвести до порушення сприйняття сигналів.

Далеко не всі запатентовані Apple технології знайшли своє застосування в серійних продуктах, тому немає впевненості, що описана вище теж добереться до комерційних рішень. Хоча, конкуренти щось подібне вже реалізували. Так, Samsung впровадила систему розпізнавання жестів в Galaxy S4 і Galaxy Note 3 (Air View і Air Gestures).

About the author

Admin


What are your thoughts?