Не аутсорсом єдиним: 10 українських ІТ-компаній, які створюють власні продукти
2,191 views

Не аутсорсом єдиним: 10 українських ІТ-компаній, які створюють власні продукти

Незважаючи на труднощі, які зараз відчуває українська ІТ-індустрія, українці продовжують створювати унікальні продукти під власними брендами. Пропонуємо вашій увазі десятку найбільших компаній, розробки яких продаються на вітчизняному та світовому ринках.

При виборі топ-5 компаній в двох категоріях враховувалася їхня виручка в Україні, впізнаваність на світових ринках, думка експертів, розрахунки Асоціації «ІТ України», ЮФ «Юскутум» і аудиторських компаній, що входять в «велику четвірку».

Augmented Pixels

Augmented PixelsДата заснування: 2010
Засновники: Віталій Гончарук

Минулого року команда перїхала в Каліфорнію. Туди фірма переїхала після чергового раунду фінансування в розмірі $ 1 млн, залученого у американських фондів The Hive і Steltec Capital. На переїзді в Сполучені Штати наполягли інвестори – боялися, що близькість зони АТО може відбитися на термінах виконання замовлень. Засновник компанії Віталій Гончарук вимогу виконав, але сам по кілька разів на рік приїжджає в Україну, відвідуючи рідну Одесу.

Бізнес Гончарука почався шість років тому. Підприємець заснував стартап AR23D по розробці технологій доповненої реальності. Сьогодні Augmented Pixels входить в топ-20 розробників доповненої реальності в світі за версією аналітиків Research & Markets. У компанії – десятки великих клієнтів, в тому числі журнал National Geographic і легендарна Ferrari. «Якщо ти робиш найкращий продукт, укласти угоду можна з другої зустрічі», – запевняє Гончарук.

GrammarlyДата заснування: 2009
Засновники: Олексій Шевченко, Максим Литвин

Бізнес Grammarly починався 12 років тому, коли Олексій Шевченко і Максим Литвин створили програму My Dropbox. Її головна функція – перевірка текстів на плагіат – миттєво привернула увагу навчальних закладів. За допомогою My Dropbox викладач міг легко перевірити, написав студент роботу самостійно чи «запозичив». Сервіс став популярний в США і Європі, і в 2007-му його купила американська компанія Blackboard Inc.

Через два роки, виконавши всі умови угоди з Blackboard, партнери створили новий проект – Grammarly. Цей сервіс теж аналізує тексти, але вже на дотримання правил граматики. Плагін для веб-браузера в режимі реального часу шукає в англійських текстах граматичні та синтаксичні помилки. Зараз у сервісу понад 4 млн. активних користувачів, а ліцензію на технологію Grammarly купили 600 компаній і університетів. Заробляє сервіс і на платній підписці, за яку клієнти викладають $ 12-30 на місяць. Річна виручка компанії перевалила за $ 10 млн.

MacPawMacPaw

Дата заснування: 2008
Засновники: Олександр Косован

Засновник компанії MacPaw Олександр Косован – приклад того, як за кілька років вибудувати великий бізнес, спираючись тільки на власні сили. Косован не просто обійшовся без зовнішніх інвестицій, але і сам почав активно вкладати в інші проекти через фонд SMRK. Наприклад, в червні 2015 го фонд виділив $ 1 млн на розвиток стартапа Ajax Systems Олександра Конотопського.

Успіх за кордоном MacPaw приніс додаток CleanMyMac. Кілька кліків мишкою і програма видаляє сміття з комп’ютерів Mac і створює список застарілих файлів. CleanMyMac вважають кращим додатком для очищення Mac. MacPaw випустила аналогічні утиліти для Windows-комп’ютерів і зовнішніх жорстких дисків. Сьогодні компанія зосередилася на новому напрямку – захисті інформації. В її каталозі – вже два додатки для шифрування даних. Український розробник пропонує вісім власних продуктів. Всі вони отримують стабільно високі оцінки американських і європейських експертів.

ReaddleReaddleДата заснування: 2007
Засновники: Андріан Буданцев, Ігор Жаданов, Дмитро Процеров, Олександр Тягульський

Одеська студія розробки мобільних додатків iOS – старожил Apple App Store. Readdle почала працювати над програмами для iPhone ще до появи самого App Store. Її продукт – ReaddleDocs, який дозволяє переглядає файли будь-якого формату, потрапив в список перших 500 програм, що з’явилися в сервісі Apple. ReaddleDocs коштував $ 14,99 і вже за перший тиждень продажів приніс чотирьом друзям-розробникам $ 3000. А після огляду, опублікованого на сайті Wall Street Journal, кількість завантажень злетіла на 800%. Студія заробляла від $ 500 до $ 1000 щодня.

Сьогодні у Readdle близько десятка популярних додатків. Загальна кількість завантажень – 40 млн. У порівнянні з трьома мільярдами завантажених копій гри Angry Birds показник, здавалося б, не видатний. Але у Readdle вужчий ринок – додатки для бізнесу: сканери текстів, програма для перетворення документів у PDF-файли, поштовий клієнт для iPhone. Наприклад, у сканера ScannerPro понад 7 млн. ​​завантажень. Ця програма стабільно входить в двадцятку кращих в категорії програм для підвищення ефективності праці.

AllsetAllsetДата заснування: 2014
Засновники: Станіслав Матвієнко

Сервіс Allset надає можливість замовити їжу і оплатити рахунок ще до приходу в заклад. Клієнту накриють стіл заздалегідь: для зайнятих людей це відмінна можливість заощадити час. А для власників ресторанів Allset – ще і додатковий канал комунікації з гостями. Сервіс дає можливість відправляти клієнтам повідомлення на смартфон про акції, знижки на улюблені страви і гастрономічних новинки. Allset працює з 160 ресторанами в 3 містах – Нью-Йорк, Сан-Франциско і Пало-Альто. Його місячна аудиторія в квітні склала близько 7500 користувачів.

ELEKS
EleksДата заснування: 1991
Засновники: Олексій і Олексій Скрипник (батько і син)

Фірма була створена ще в 1990-і і з маленького підприємства виросла в одну з найбільших ІТ-компаній України. Близько 95% замовників – західні клієнти, які доручають ELEKS виконання складних технічних завдань. Спеціально для них компанія створила R&D-центр і сформувала групу розробників. Про один з останніх проектів ELEKS багато писала міжнародна преса: компанія розробила додаток для розумного годинника Apple Watch, що допомагає відслідковувати стан автомобіля Tesla.

Аутсорсинг-розробки – тільки частина бізнесу ELEKS. У компанії є кілька власних продуктів. Наприклад, сервіс Doctor Eleks, який допомагає оптимізувати роботу лікарень, дебютував ще в середині 1990-х. Зараз він працює в більш ніж 100 клініках країн СНД. За останні три роки створено також сервіс STATR, що допомагає розробникам відслідковувати статистику додатків. Ще один продукт – Dakar – використовують для аналізу стабільності роботи електричних мереж.

Telesens
telesenskscl
Дата заснування: 1998
Засновник: Едуард Рубін

Telesens – постачальник програмних рішень для телеком-операторів. Українська компанія активно працює над розширенням географії та списку клієнтів. У ньому вже багато гучних імен: Ucell, Siemens, Comptel, а також українські «Київстар», МТС і lifecell.

Операторам Telesens пропонує власні продукти для організації білінгу. Серед них – T-Roaming для взаєморозрахунків за послуги роумінгу, Tinterconnect для розрахунків між операторами і постачальниками послуг зв’язку, а також система для торгівлі трафіком T-TTM. У Telesens працюють офіси в Україні, Німеччині та В’єтнамі, а штаб-квартира розташована в Лондоні.

Miritec
MiritecДата заснування: 2008
Засновник: Микола Гончаров

У вересні 2015-го американська дослідницька фірма Clutch включила Miritec в трійку найбільших IT-розробників України. Список клієнтів компанії вражає – Coca Cola, MTV, Samsung, Альфа-Банк. Miritec займається розробкою IT-рішень для проведення маркетингових кампаній, продуктів для електронної комерції, корпоративних порталів і т.д. Всього вона має вісім софтверних рішень для малого, середнього і великого бізнесу.

Kodisoft
icafe_dmytrokostykДата заснування: 2001
Засновник: Дмитро Костик

Найвідоміша розробка української Kodisoft – інтерактивний стіл. Його сенсорний екран – альтернатива паперовим меню в ресторанах і окремий розважальний інструмент для відвідувача. Але спроектувати електронну начинку столу – тільки півсправи. Kodisoft самостійно розробила ще й програмне забезпечення, за допомогою якого відвідувачі замовляють страви. Завдяки такому столу власник ресторану може економити на персоналі, а також використовувати додаткові сервіси монетизації.

Останнім часом компанія активно працює над кількома новими напрямками. Одне з них – хмарні технології. Інше – стрімко концепція розумного будинку. Мета – зв’язати всю домашню електроніку в єдину систему і максимально спростити людині взаємодія з нею.

Terrasoft
TerrasoftДата заснування: 2002
Засновники: Катерина Костерева, Олександр Попов

Terrasoft – яскравий приклад IТ-компанії, яка динамічно розвивається. Її платформа bpm’online призначена для управління процесами продажу, маркетингу та сервісу. У 2015-му платформа увійшла в число кращих CRM-рішень в звіті Forrester Wave. Кілька років поспіль різні рейтинги підтверджують успіхи і самої Terrasoft. У компанії 6000 замовників, в тому числі Allianz і MetLife Alico, Rozetka, Яндекс, Adidas Group. Terrasoft контролює 20% ринку CRM-систем в країнах СНД.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?