Українець побудував енергоефективний будинок вартістю $ 7000
19,514 views

Українець побудував енергоефективний будинок вартістю $ 7000

Валерій Самойлов, умілець з Ужгорода самостійно побудував унікальний купольний енергоефективний будинок. Його особливість – економія енергії, яку забезпечують сферична форма приміщення, а також скорочена площа несучих конструкцій і відсутність перегородок. У якості ізоляційних матеріалів Валерій використовував целюлозний утеплювач, а підлога підігрівається від печі на дровах, тому в зимовий час в будинку досить тепло.

Зовні екобудинок здається невеликим, проте всередині досить місця для комфортного проживання цілої родини, в ньому світло і затишно. Він складається з однієї просторої кімнати на першому поверсі і невеликого приміщення на верхньому ярусі. Основою купольного будинку служить дерев’яний каркас, деталі якого скріплюються між собою спеціальною металевою арматурою, а його незвичайна форма дозволяє дуже довго зберігати тепле повітря з температурою близько 26 ° С. В результаті, обігрів будинку протягом 3 опалювальних сезонів обійдеться близько в 2000 гривень.

«Взимку на день досить кілограм 5-7 на добу, – розповідає власник екобудинку. – Але якщо на вулиці -20, то звичайно ця кількість зростає в два рази. Машини дров вистачає на 3 опалювальні сезони»kupolnyi-dom-ukraina

Будинок-купол Валерій побудував своїми руками, житло відрізняється від звичайних не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і змістом, оскільки дозволяє істотно економити. На створення сферично] споруди його надихнув архітектор зі США. Спеціальної освіти і технічних посібників для реалізації подібних проектів Валерій не мав, так що за допомогою доводилося звертатися до «знавців» зеленого будівництва в інтернеті.

Будівельні роботи зайняли приблизно 3 роки, а вартість споруди склала близько 7 000 доларів, ще близько 12 000 доларів знадобилося на внутрішнє наповнення будинку.

Купольний будинок (або купольное домобудівництво) вважається відносно новим напрямком в житловій архітектурі, проте, він має багатовікову історію: різні народи світу вже давно будують купольні будинки: вігвами, яранги, юрти, чуми.

Родоначальником купольного домобудівництва в сучасному вигляді вважається Річард Бакмінстер Фуллер (англ. Richard Buckminster Fuller) – американський архітектор, дизайнер, інженер і винахідник.

За матеріалами ecotechnica.com.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?