9 дурниць про UX, в які не варто вірити
813 views

9 дурниць про UX, в які не варто вірити

Як відомо, створення інтерфейсу справа нелегка. Янів Тросс, керуючий креативним агенством Tross Creative, запевняє, що існує 9 дурниць з точки зору UX в які щиро вірять засновники компаній.

В ідеальному світі всі рішення, які пов’язані з розвитком продукту повинні прийматись на основі даних. Але так буває далеко не завжди, і якщо проект ще не встиг завоювати популярність у користувачів і база користувачів недостатньо велика, власники діють спираючись на інтуїцію. Інколи це приводить до epic fail. Тож давайте розглянемо ці дурниці детальніше.

1.”Це сподобається всім без винятку”

На світі є кілька речей, яких ніхто ніколи не бачив, але всі про них говорять – такі як динозаври, собака, яка розмоляє, безпека особистих даних або продукти, які подобаються всім. Для того, що зробити справді зручний інтерфейс потрібо розуміти, хто буде його використовувати, коли саме його будуть використовувати, чим вони будуть займатися перед тим, як будуть використовувати даний продукт, а також, що вони люблять більше – картоплю-фрі чи чіпси з лавашу.

Всі хочуть створити продукт, який буде корисний для всіх на світі. І це реально. Але абсолютно неможливо створити продукт, який починаючи з дня запуску будуть використовувати всі. Продукт потрібно розробляти, орієнтуючись на перших користувачів і видозмінювати, коли цього потребуватиме аудиторія.

2. “Ця функця так само важлива”

Є всього дві рівнозначні функції “Вкл” і “Викл”. Всі решта не можуть бути однаково важливими. Якщо ви не знаєте, які з них важливіші, то ви не знаєте власний продукт. Цілком можливо, що ви помиляєтесь в тому, яка функція найважливіша (в такому випадку користувачі вам на це самі натякнуть), але хоч якісь думки в цьому напрямку мають бути.

Засновники стартапів зазвичай проводять градацію функцій згідно складності їх реалізації і числу рядків коду. Їх можна зрозуміти – кожному хочеться похвалитися, якщо зробив щось складне. Так само можна зрозуміти, що всі функції важливі, але для процвітання продукту і зручності користувачів розробники мають згадати Спарту і дозволити вижити тільки найсильнішим і найзручнішим функціям.

3. “Така штука є в наших конкурентів, нам потрібно щось інше”

Ні, не треба. Знайоме середовище діє заспокійливо на користувачів. Якщо існує продукт, який конкурує з вашим і користувачі його добре знають, це можна використати на вашу користь і скоротити час навчання.

Інновації в дизайні – прекрасна річ, але треба переконатися, що новий дизайн дійсно кращий, ніж існуючий, а не просто інший. Обов’язково потрібно враховувати той факт, що якщо ваш конкурент велика компанія з великою кількістю клієнтів, то за час свого існування вони пройшли довгий шлях і набили немало гуль. Головне, щоб інтерфейс був функціональним і зручним у використанні.

Звичайно, можна вирішити, що…

4. “Вони навчаться працювати з ним по-нашому”

Ні, не навчаться. Дослідження показують, що користувачі схиляються до вивчення нових інтерфейсів і способів взаємодії з ними тільки в тому випадку, якщо це займає менше часу, ніж закриття вкладки в браузері. Коли ви звикли до певного алгоритму, налаштуватися на інший доволі важко. Навіть якщо це того варто.

Ящо ви хоч раз в житті переходили з iOS на Android, то точно пам’ятає відчуття фрустрації, яке тривало перший тиждень використання девайсу. Якби вам прийшлося вибирати, після перших секунд роботи з новою ОС ви нізащо не переїхали б.

А ящо ви проміняли Android на Apple, скільки часу у ва пішло на те, щоб перестати шукати мегазручну кнопку “Назад”? Але ви терпіли, бо відвалили купу грошей за новий девайс і діватись було нікуди.

Кожен дизайнео мріє здійснити революцію в сфері інтерфейсів, треба тільки переконатись чи воно того варте.

5. “Та це просто прибамбас”

Може, це і прибамбас, але не все так просто. Існує величезна кількість прикладів дрібничок, які були останньою краплею, що переважувала на шальках успіху або провалу інтерфейсу. Людям потрібно про щось розказувати друзям, коли вони будуть показувати ваш продукт. Дайте їм це “щось”.

Не кожному продукту потрібні ці прибамбаси, але на переповненому ринку було б добре якось виділитися. В кінцевому результаті людину швидше зацікавить хороший продукт, в якому є якісь круті фішки, ніж просто хороший продукт.

6. “Маркетингову стратегію розробимо, коли продукт буде готовий”

Класний продукт – основа успіху, але не єдина його складова. Логотип – це просто символ, відео кожен з користувачів перегляне тільки один раз, а сайт – просто один з етапів воронки продаж. Тільки інтерфейс – єдиний інструмент маркетингу, який користувачі будуть використовувати постійно, тому в нього повинно бути закладено основне посилання до споживача.

Якщо ви намагаєтетесь бути “найшвидшим Х”, то краще не виглядати неоковирно. Тут навіть не обов’язково бути дійсно швидким і плавним, але виглядати все повинно саме так. Обіцянки слід виконувати, а ще їх потрібно правильно донести до користувача.

7. “Це не баг, це – фіча”

*голосно сміюсь. Це майже так само смішно, як жарт про те, що ваші користувачі втратять терпіння і розвернуться в сторону конкурентів.

Ні один продукт, якщо до його створення і створення його інтерфейсу підходили грунтовно і детально, не може мати серйозних багів. Більшість користувачів помилок не пробачають. В світі, де хто завгодно, хто має 300 фоловерів в Твітері – “лідер думок”, відсутність помилок стала в 300 разів важливішою.

8. “Ти професіонал, я тобі повністю довіряю”

Ваш продукт був детально спланований? Прекрасно, його пора міняти. Це непросто, але гнучкість при розробці дуже важлива для кінцевого успіху. З іншого боку, не треба забувати про того, хто за все відповідає.

UX – це не забаганки дизайнера, а матеріалізація бачення засновника проекту. Якщо він не задіяний в процес створення інтерфейсу пора прикривати вашу контору.

Хороші UX-дизайнери можуть придумаи тисячу різних способів створення продукту, але завдання зансновника – спрямовувати їх в цьому океані можливостей. Спеціаліст має право не тільки на підтримку своїх ідей, а й на право доводити їх життєздатність.

Ознака поганого UX-дизайнера – самозакоханий і не здатний відстояти свою ідею. Те ж саме можна сказати про підприємця, до речі.

9. “Пересунемо дату запуску на кілька місяців”

А якщо ідея, яка вчора вночі прийшла вам в голову зробить продукт не просто крутим, а суперкрутим? Ніхто про це не дізнається, якщо люди не побачать продукт.

Крім того, є команда, інвестори і прихильники – вони хочуть отримати хоч щось, хай навіть недосконале. Втома від продукту – цілком реальна річ, яка може негативно вплинути на команду. Не дарма ж є приказка “Краще – ворог хорошого”.

About the author

Admin


What are your thoughts?