В США розробили лазерну бритву
212 views

В США розробили лазерну бритву

Стартапери з Ірвіна, штат Каліфорнія, представили прототип лазерної бритви. Skarp – станок, який настільки акуратно зрізає волосок при контакті, що отримати опіки або порізи від інноваційної лазерної бритви практично неможливо. Крім того, Skarp попереджає розвиток шкірних інфекцій, адже мікроби і бактерії паразитують якраз на пошкоджених ділянках шкіри.

У порівнянні з одноразовими станками для гоління, лазерна бритва Skarp має безліч інших переваг. Для неї не потрібно купувати дорогі картриджі, а також піну або засоби після гоління. Процес здійснюється без зусиль і болю, не викликає подразнення. Skarp – екологічно безпечний пристрій: одноразові станки для гоління – це пластик, на природну переробку якого підуть століття (а кожен рік у світі викидається понад 2 млрд бритв або картриджів), до того ж для їх промивання потрібна значна кількість води.

Skarp навіть промивати після гоління не потрібно, але розробники відзначають, що в душі використовувати лазерну бритву можна. Її корпус виготовлений зі сплаву 6061 алюмінію. Працює лазерна бритва від однієї батарейки AAA, якої вистачає приблизно на місяць.

У створенні пристрою взяв участь Морган Густавссон (Morgan Gustavsson), який в 1989 році розробив технологію IPL (інтенсивно пульсуючого світла) – вона і сьогодні є однією з найбільш актуальних у видаленні волосся і дерматологічному лікуванні. Ідея лазерної бритви у Густавссона виникла в 2001 році, але тоді її реалізація була дуже затратною. У 2009 році вчений зробив прорив і зміг підібрати довжину хвилі лазерного променя таким чином, щоб він міг видаляти волоски будь-якого кольору.

Першим інвесторам вічна лазерна бритва обійшлася в 89 $.

У 2013 році до Густавссона приєднався Пол Бінан (Paul Binun), який удосконалив технологію. Згодом вчені виявили у всіх типах волосків хромофори (особливі групи атомів, що відповідають за колір волосся і можуть поглинати електромагнітне випромінювання незалежно від наявності у хімічної сполуки кольору) і зрозуміли, що, впливаючи на них лазером, можуть видаляти волосся більш ефективно незалежно від статі, раси та індивідуальних особливостей.

Для збору коштів на запуск Skarp в промислове виробництво стартапери опублікували кампанію на Kickstarter. Першим інвесторам вічна лазерна бритва обійшлася в 89 доларів, і за 24 дні до завершення кампанії на випуск Skarp вже зібрано близько $ 250 000.

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?