10 теорем сучасного PM
1,139 views

10 теорем сучасного PM

12 вересня у Kyiv Golf Club пройшла конференція IT Weekend Ukraine 2015 для провідних ІТ-фахівців з усієї Європи. Під час заходу відбулось нагородження переможців Ukrainian IT Awards 2015, де в номінації Best Professional in Project Management переміг Юрій Козій з компанії GlobalLogic Ukraine. Lviv StartUp Club, за аналогом журналу Еsquire, публікує «10 теорем сучасного PM» від Юрія:

Про «ваших» людей

Те, як поводять себе «ваші» люди — виключно результат вашої діяльності. Якщо у вас проблеми із кимось із них, це означає:

– ви робите щось не так;

– це «не та» людина.

У будь-якому випадку вам потрібно приймати рішення і рухатись далі.

Про покращення

Коли вам здається, що у вас все гаразд, згадайте про концепцію неперервних покращень (Kaizen). Або перечитайте знову Адізеса.

Про мотивацію

Мотивація батогом і пряником добре працює для незрілих особистостей. Але ваші висококласні інтелектуальні колеги швидко відчують, що це — булшит. Насправді ж«вашим» людям вистачить розуміти три речі:

– ціль, до якої ви разом прямуєте

– бачення і прийняття їх персонального вкладу в загальну справу

– усвідомлення, що в разі труднощів ви їм обов’язково допоможете.

І, звичайно ж, ваше безпосереднє завдання — дати їм це розуміння.

Про вашу команду

Ви можете прочитати сотні книг із менеджменту, а стіна вашого кабінету може бути обвішана нагородами та сертифікатами, але якщо ваша команда вами не задоволена, ви — поганий менеджер. І повірте, це усім видно неозброєним оком.

Про помилки

«Проблема цього світу в тому, що розумні люди — сповнені сумнівів, а ідіоти — сповнені впевненості» (Чарльз Буковскі). Не дайте ідіотам шансу — увімкніть свою впевненість і сміливо робіть помилки. Вас не вважатимуть ідіотом. А зрештою… та байдуже, ким вас вважатимуть!

Про ваше завантаження

Якщо ви вічно зайняті, то або ви забагато на себе взяли, або не відчуваєте пріоритетів, або ви — поганий менеджер, бо не довіряєте своїй команді настільки, щоб делегувати їй частину своїх обов’язків. Власне, команді, яку, скоріш за все, ви самі й підібрали.

Про ваше его

У більшості ваших взаємодій із людьми сховайте подалі ваше его. Натомість подумайте, чим ви можете допомогти їм. І результат не забариться.

Про управління очікуваннями

Проектний план — це орієнтир, а не догма. Проекти практично ніколи не здаються взапланованому обсязі в запланований срок. І ваш проект — не виняток. Постійно тримайте вашого замовника в курсі відхилень від плану або потенційних ризиків і разом приймайте рішення про подальші дії. Жоден клієнт не оцінить сюрпризу на кшталт «Так, ми обіцяли закінчити проект за 10 місяців, і пройшло вже 9 з них… але нам знадобиться ще місяців 6…». Правда ж?

Про ваших клієнтів

Знову ж таки, те, як поводять себе ваші клієнти — виключно результат вашої діяльності (див.П.1).

Про вас

Вам зовсім необов’язково бути ідеальним. Адже у кожного з нас є і сильні, і слабкі сторони. Фокус у тому, щоб концентруватись на розвитку слабких сторін — це правильний шлях для менеджера-середнячка. Менеджера, який вміє робити все… однаково посередньо. Натомість, ваша опора — це ваші сильні сторони, продовжуйте розвивати їх! А для слабких сторін придумайте «лайфхаки». Або делегуйте ці речі комусь із своєї команди. Шкодую, що не дійшов до цього років на 10 раніше :)

Отож, Lviv StartUp Club запрошує на Lviv Project Management Day 2015 Autumn, де можна буде послухати Юрія з доповіддю «Менеджерські граблі або Фейл – найкращий вчитель» :) Навчаймося разом!

by Lilia Matviiv

About the author

Admin


What are your thoughts?