Чого хочуть бізнес-ангели та венчурні фонди?
966 views

Чого хочуть бізнес-ангели та венчурні фонди?

Сьогодні бізнес-ангели і венчурні фонди з великою обережністю підходять до нових інвестицій, обмежуючи свої капіталовкладення певними критеріями.

Експерти в інвестуванні пояснюють це поступовим дорослішанням венчурної галузі та підвищенням вимог до інвестиційних проектів. Які пріоритети та орієнтири використовують венчурні інвестори і що впливає на їх рішення інвестувати в стартапи? Давайте поговоримо детальніше на що звертають увагу інвестори?

1. Команда

На першому місці для інвесторів – команда з амбітним лідером, а не просто людина з ідеєю. Більшість інвесторів зійшлися в думці, що на дружню команду з двох-трьох чоловік з недопрацьованою ідеєю вони звернули би більше уваги, ніж на одну людину з хорошим проектом. Повинна бути технологічна, сильна команда (Олександр Чачава, партнер фонду Leta Capital). Найголовніше – це люди(бізнес-ангел Аркадій Морейніс).

2. Монетизація

На друге місце інвестори ставлять можливість монетизації. І головне не те, що я комусь можу продати неприбутковий стартап, нехай вони самі заробляють гроші собі й мені. На думку венчурних капіталістів, йти за грошима стартаперам краще вже з готовим прототипом, а не з бізнес-планом. Від початківця IT-підприємця чекають зрозумілу, працюючу модель, яка б максимально повно відображала, яким чином проект буде заробляти гроші.

Але якщо все-таки презентується поки що тільки ідея, то фонди ранньої стадії готові вкладати у створення прототипу. Якщо ми віримо в команду і потенційний ринок, навіть точно не знаючи, що хлопці роблять, ми готові вкладати в такий стартап (Сергій Фрадков, керуючий партнер iDealMachine).

Startup

3. Масштаб

Нарешті… важливим фактором вважають масштабованість проекту. Тільки один регіон чи навіть вся територія країни нам нецікаві (Ярослав Швецов, керівник бізнес-інкубатора казанського “ІТ-Парку”). Проект повинен бути націлений на міжнародний ринок (Олександр Чачава, партнер фонду Leta Capital).

4. Напрями

Ярослав Швецов, керівник бізнес-інкубатора казанського “ІТ-Парку” пріоритетними напрямками називає робототехніку, гаджети, біомедицину та технології пов’язані з наукою. А фонди окремо фокусуються на більш вузьких сегментах ринку.

Нас цікавить маркетплейс транспортних і туристичних послуг, а також відеосервіси (Сергій Азатян, співзасновник та керуючий партнер InVenture Partners). Є фонди, які чітко визначилися, у що вони вкладати не будуть. Наприклад, Da You Business не готовий робити вкладення “в інтернет заради інтернету”, де виручка замикається на віртуальному середовищі. Інтернет-ігри, сайти знайомств, які не призводять до реального результату, це не наш профіль (Євген Гаврилов, CFO Da You Business).

5. Як інвестори знаходять стартапи?

Більшість відповідають, що через знайомих у Facebook. Також працюють інструменти нетворкінгу, стартаперских тусовок, венчурних конференцій, рекомендації партнерів, професійних спільнот і бізнес-інкубаторів провідних вузів.

Ми користуємося всіма джерелами: конкурсами, рейтингами, списками. Перешкод між інвестором і стартапером поки не існує: можна надіслати e-mail з описом проекту до фонду. Так, в InVenture Partners приходить на електронну пошту близько 100 проектів на місяць. (Олексій Соловйов, Керуючий партнер Prostor Capital)

About the author

Admin


What are your thoughts?