Як я залучив $400 000 за два тижні від 61 інвестора на AngelList. Частина І
1,741 views

Як я залучив $400 000 за два тижні від 61 інвестора на AngelList. Частина І

Інтернет-майданчик AngelList – одна з найбільших у світі платформ для залучення інвестицій в стартапи. ЇЇ база налічує більш 200 000 компаній і 21 000 інвесторів, дві третини з них – бізнес-ангели. За три роки існування проекту близько 1300 компаній, серед яких сервіси Uber і Pinterest, залучили понад $ 200 млн інвестицій.

Виконавчий директор софтвер-стартапу Bliss і інвестор в Bassin Ventures Брайан Йорк розповів про те, як за два тижні зібрав $ 400 000 за допомогою синдикованих угод на AngelList.

Коротка передмова

Я довгий час намагався зробити так, щоб хоча б один з моїх стартапів потрапив до списку AngelList. Перша спроба була в 2011 році. Тоді я отримав першу відмову.


«Більше 4 років тому

Від Навала Равіканта

Привіт, Брайан.

Спасибі, що зайшли на AngelList. Ми переглянули профайл вашої компанії. Нам подобається те, що ви робите, але поки ми не готові розповідати про вас інвесторам по e-mail. У вашого бізнесу безумовно є потенціал, але поки ще рано робити розсилку інвесторам.

Будь ласка, напишіть нам знову, коли оновляться показники вашого трекшену, з’являться покупці або social proof».


 

Фраза «поки ще рано» буде часто зустрічатися в цій статті.

Я писав їм знову, але наші показники ніколи не дотягували до того, щоб вони внесли нас в список.

Тоді я жив у тому ж будинку, в якому розташовувалася штаб-квартира AngelList. Кожен день, вигулюючи собаку, я бачив, як наполегливо працює команда AngelList. Кожен день все нагадувало мені про те, що моя компанія не заслуговує того, щоб там опинитися.

Мета: синдикат Bliss

Модель AngelList помітно змінилася з того часу, коли я вперше спробував туди потрапити п’ять років тому. На сьогоднішній день найкращий спосіб зібрати гроші – це синдикат.

У травні, коли Bliss вперше почав залучати гроші для посівного раунду, я хотів, щоб AngelList став частиною загального стратегічного плану, але розумів, що було ще занадто рано звертатися до інвестора, який керував би нашим синдикатом. На той момент ми зібрали тільки $ 1000 прибутку і нуль інвесторів (ми самі себе забезпечували), але мені вже тоді хотілося підготувати грунт.

Я відразу ж подумав про синдикат SaaS, який розглядав як гарну перспективу для подальших дій. Я уважно відстежував їх інвестиційну активність на AngelList і знав, що цей синдикат постійно фінансує стартапи з регулярним доходом на ранній стадії.

У результаті подальших досліджень я зрозумів, що Кайлі Йорк, один із засновників синдикату SaaS і директор зі стратегічних питань в Dyn (компанії з інтернет-продуктивності на основі SaaS), якраз та людина, з яким я хотів поговорити.

Найбільше мені запам’яталися рекомендації, які він дав на AngelList і LinkedIn. Все це вкупі з його профайлом в Twitter (я дізнався про нього під час due diligence), створювало враження, що я вже давно його знаю, хоча ми ніколи не спілкувалися наживо. Я вже мовчу про збіг наших прізвищ. Нам просто судилося працювати разом!

Я переглянув свої контакти і знайшов цікавий лист:


Від Арджуна Арора

Брайану, Кайлу, Ешлі

Брайан,

Познайомся з Кайлом, директором з стратегічних рішеннях Dyn, інвестором і радником в декількох крутих компаніях.

Можливо, йому знадобиться кілька тижнів для того, щоб почати листування, але Ешлі Сісед допоможе вам запланувати зустріч. Спасибі, Ешлі!

З найкращими побажаннями, Арждун.


 

Цю переписку вела асистентка Кайла, Ешлі, а не він сам. Ми домовилися про ознайомчий дзвінок, але Кайл переносив зустріч разів зо три.

Зрештою, ми зідзвонились 9 червня. Короткий, але доброзичливий дзвінок тривав 18 хвилин. Кайл проявив мінімальну цікавість до компанії, а ще сказав, що нам поки рано працювати з SaaS-синдикатом, і запропонував мені написати йому знову, коли регулярний дохід Bliss буде $ 8000 в місяць.

Не найкращий старт, але, принаймні, у мене з’явився хоч якийсь орієнтир.

Наполегливість

Більшість підприємців в цьому випадку розгубилися б, але я вирішив, що наш стартап Кайл повинен запам’ятати, як найкращий. Протягом наступних місяців я тримав Кайла в курсі актуальних бізнес-новин та грамотно спілкувався з ним у Твіттері. Коли в жовтні (через 5 місяців) ми досягли постійного доходу в $ 8000, він почав виявляти цікавість до Bliss.

Цього разу Кайл вирішив глибше розібратися в суті бізнесу і зацікавився тим, над чим ми працювали. З регулярним доходом в $ 8000 і потужним щомісячним зростанням прибутку Кайл представив Bliss синдикату SaaS. Але в підсумку вони вирішили, що в Bliss поки що дуже рано інвестувати.

Сповнені рішучості залучити інвестиції за допомогою AngelList і працювати безпосередньо з Кайлом, ми прийшли до висновку: нехай Кайл самостійно відповідає за синдикат Bliss. Звичайно, ми дуже зраділи тому, що Кайл погодився взятися за це. Він був тим самим партнером, який нам був потрібен з самого початку. Саме завдяки йому п’ять місяців наших зусиль не пропали дарма. У нас з’явився головний інвестор, який залучить  гроші на AngelList!

Починаючи з нуля

Одним з можливих ризиків угоди через синдикат стала наша недосвідченість, яка не дозволяла залучити велику кількість інвесторів. Для того щоб про нас дізналися, довелося докласти більше зусиль.

Кайл відкрив свій синдикат 12 жовтня, а ми повинні були заручитися додатковою підтримкою. Протягом наступних тижнів я зв’язувався з усіма знайомими з проханням підписатися на синдикат Кайла.


13 жовтня

Брайан Йорк

Привіт, Андре, сподіваюся, у тебе все добре. Bliss скоро вступить в синдикат Кайла Йорка. Є бажання взяти участь з невеликою кількістю грошей (наприклад, з $ 1000)? Якщо є, будь ласка, напиши Кайлу сюди https://angel.co/l/KrTFm.


 

Я розіслав повідомлення всім своїм знайомим через Slack, електронну пошту, LinkedIn і решта соцмереж.

Для мене ця кампанія не увінчалася успіхом, але я вивчив важливі уроки, які можуть знадобитися кожному, хто опинився у схожих обставинах.

Оскільки AngelList досі не підтвердив угоду Bliss, не було жодного прямого посилання на неї, для того щоб інвестор міг зацікавитися або інвестувати в Bliss. Я розсилав адреси своїм знайомим, які не знали Кайла, відразу направляючи їх в синдикат, в якому не було ні слова про мою компанію. На додаток до всього більшість людей були зовсім не знайомі з тим, як працює AngelList, що тільки ускладнювало справу.

Висновок: дочекайтеся коли угоду схвалять і опублікують!

Озираючись назад, можу сказати, що засновник компанії не так багато може зробити, до того як угода втілиться в життя. Найважливіше – зберігати хороші відносини з усіма знайомими, тому іноді краще просто почекати, поки угоду затвердять у AngelList і з’явиться пряме посилання, яке відразу направляє інвесторів до фінансування вашої компанії.

З іншого боку, в моєму випадку відмінно спрацювала стратегія прямого звернення до інвесторів. Завдяки їй вони дізналися про те, що Bliss скоро з’явиться на AngelList. Це дозволило мені зацікавити їх і відповісти на будь-які питання в ході підготовки до синдикату, який мав ось-ось відбутися.

Процес підтвердження

AngelList схвалив синдикат Bliss далеко не відразу. Кайл витратив кілька тижнів на те, щоб зв’язатися з командою AngelList і пояснити їм можливості, розповісти про наш бізнес і переконати в тому, що синдикат здатний провести успішний фандрайзинг Bliss.

На щастя, Кайлу вдалося привернути увагу до проекту краще, ніж мені. Якщо у мене було всього два зареєстрованих інвестора, то Кайл приніс в синдикат більше $ 300 000 від бекерів.

Для того щоб прискорити нашу спільну адміністративну роботу з Кайлом, ми використовували Google Docs і створили для Bliss «Короткий огляд угоди». Цей огляд розіслали всім інвесторам, які спонсорували синдикат Кайла, для того щоб пояснити їм інвестиційні можливості – це важливе завдання і частина загальної домовленості. Застосовуючи цей підхід, ми могли домовитися про звіт за два дні. Я дуже рекомендую скористатися перевагами Google Docs.

Завдяки інвестиціям понад $ 300 000 і короткому огляду угоди, 9 листопада синдикат Кайла затвердили!


Привіт, Кайл і Брайан.

Синдикат Кайла для Bliss підтвердили.

На цьому етапі Кайл повинен запросити інвесторів сюди. Ви обоє можете самостійно запрошувати додаткових інвесторів, відправляючи їм ось це посилання особисто: https://angel.co/i/zl9mg


 

Ура!

Запуск синдикату – 24-годинний спринт

У вівторок, 10 листопада ми запустили синдикат Кайла для інвестицій в Bliss.

О 9 вечора (Кайл запропонував цей час, оскільки вважав, що це найоптимальніший час для будь-яких часових поясів Америки) Кайл почав відправляти листи 400 інвесторам, які були підписані на нього в AngelList. Яким же було наше здивування, коли ми зібрали $ 100 000 з восьми інвесторів за 5 хвилин!


Кайл: Матір Божа. Вже 108 тис. Хоча розсилку зробив всього 5 хвилин тому. Може, в мене в очах просто рябить. Лол

Брайан: $ 10 тисяч від інвесторів Batchery – це не так вже й багато: -0


Моя моментальна тактика полягала в тому, щоб зв’язатися з інвесторами, з якими в мене були близькі стосунки, включаючи бізнес-ангелів з Batchery, які вже інвестували в Bliss через акселераторську програму і тих, що були в штаб-квартирі нашої команди.

Команда Bliss в The Batchery!

До обіду  кілька моїх знайомих заглянули на сайт і вклали свої гроші. Загальна кількість інвестицій зросла до $ 129 000.

Нам дуже пощастило, що наша угода відзначилася навіть на AngleList. Я дізнався про це через соцмережі, електронну пошту і тексти. Не можна заздалегідь спланувати свій вихід у AngelList. Нам просто дуже пощастило. Можливо, позначилося те, що ми запустили синдикат напередодні Дня подяки. Вважається, що залучати кошти в свята – досить ризикована справа. Ймовірно, тому інші синдикати менше інвестували в нові угоди, щоб уникнути повільного трафіку.

Я сидів перед комп’ютером до другої ночі, для того щоб відповісти на всі листи від інвесторів і написати кожному, хто завантажив наш пітч для ознайомлення.

Порада: Зробіть свій пітч доступним для завантаження з профайлу на AngelList. Інвестору буде зручніше шукати проекти з готовими даними.

Скріншот переписки в перший день синдикату

У перший день наш пітч перегянули 43 інвестора. З кожним з них я зв’язався особисто поштою. Я взяв їх дані (ім’я та електронну пошту) з DocSend і дізнався більше про них у Твіттер і LinkedIn. В середньому на написання одного листа йшло п’ять хвилин, враховуючи витрачений на індивідуальний підхід час. В цілому в першу ніч мені знадобилося 3,5 години.


Від: Брайан Йорк

Хей, спасибі, що прочитали наш пітч!

Будь ласка, дайте знати, якщо у вас з’являться питання з приводу Bliss. Мені цікаво дізнатися ваші думки про виконану нами роботу.

До речі, у нас, здається, багато спільного:

Футбол: я грав у футбол у збірній коледжу, а потім ще рік в Іспанії.

Барабани: я підробляю викладачем гри на барабанах в університетах.

Латинська Америка: в минулому році мені довелося пожити в Боготі :)

Брайану

Привіт, Брайан. Дякую що написав. Ви коли плануєте закривати синдикат? Мені б хотілося зідзвонитися з вами, щоб зрозуміти суть вашого бізнесу.


День 2. Хаос триває

У середу я прокинувся і дізнався, що синдикат заповнився під зав’язку, набравши $ 200 000! Понад $ 50 000 надійшло ще від 15 інвесторів.

За матеріалами https://medium.com/swlh/how-i-raised-400-000-in-two-weeks-from-61-investors-through-angellist-525c65869ecf#.ism16ln80

About the author

Admin


What are your thoughts?