«Більше ризиків, більше грошей»: як фрілансери змінять економіку через 25 років
3,183 views

«Більше ризиків, більше грошей»: як фрілансери змінять економіку через 25 років

Традиційний підхід до роботи вмирає. До 2040 року американську економіку буде не впізнати, стверджується в новій доповіді Інституту Рузвельта та Фонду Кауфмана. Ми вже бачимо ознаки насування змін: фрілансери зараз, згідно з опитуванням Edelman Berland, складають 35% американських працівників. Це 53 млн чоловік. У наступні 25 років прискориться фундаментальний перехід до підприємницької економіки, що базується на роботі незалежних підрядників і peer-to-peer-роботі людей на платформах на зразок TaskRabbit.

Традиційні види зайнятості згасають, і ми ще зіткнемося з хворобами росту нової економіки. «Це створить серйозну напругу для бюджету, – говорить Дейн Стенглер, віце-президент з досліджень і політиці в Фонді Кауфмана. – Ми побудували всі наші соціальні програми, від пенсій до охорони здоров’я, навколо ідеї стабільної роботи ».

Доповідь, яка спирається на висновки 30 економістів, фахівців з технологій, політиків і підприємців, зосереджена на чотирьох головних темах: майбутнє праці, майбутнє технологій, майбутнє підприємництва і майбутнє нерівності. Ось п’ять змін, яких варто чекати економіці майбутнього.

1. Робота складатиметься з безлічі «короткострокових» завдань
Колись наявність постійної роботи означало для американців безпеку і успіх. Але після рецесії уявлення про те, що хороша робота – наріжний камінь «хорошої економіки», виявилося хибним. Люди зрозуміли, що хороша робота – не означає стабільна робота.

До 2040 року ринок праці буде спиратися на обмежені за часом завдання, на підприємництво, а кар’єра буде будуватися через портфоліо. Замість щоденної роботи, що складається з приблизно одних і тих же обов’язків, «кар’єра буде складатися з тисяч короткострокових завдань, розкиданих протягом усього життя», говориться в доповіді. Ці завдання можуть тривати кілька днів, а можуть кілька років, і люди стануть працівниками у власних фірмах. Тому в 2040 році основний ріст робочих місць забезпечить малий бізнес.

2. З’являться нові платформи, що знижують економічний ризик
У міру того, як традиційна робота – зі страховкою, плануванням пенсій, утриманням податків – зникне, ми побачимо нові і нові платформи і інститути, які допомагають працівникам і їх сім’ям справлятися з непередбаченими обставинами і знижувати ризики. Ці платформи будуть задовольняти три категорії потреб.

  • Нові засоби маркетингу та продажу товарів і послуг – наприклад, як Etsy допомагає продавати товари ручної роботи.
  • Можливості дізнаватися про нові можливості та завдання, отримувати ці завдання і збирати оплату, а також задовольняти потреби на кшталт медичного обслуговування, страховки, пенсії, турботи про дітей і літніх.
  • Навчання і освітні програми для працівників, які допомагають їм виходити на ширший ринок.

3. Все більше рекрутингових агентств будуть шукати стандартних працівників
Спочатку агентства з пошуку талантів шукали в основному артистів і спортсменів, відбирали зірок, а в економіці майбутнього рекрутингові та хедхантингові контори почнуть грати більш серйозну роль в житті звичайних професіоналів, які мають намір розвивати свою кар’єру. У доповіді говориться: «Абсолютно новий характер роботи і робочих місць у новій економіці потребують абсолютно нових платформ організації кар’єри».

4. Зростання малого бізнесу призведе до зростання зарплат
Розвиток самозайнятості неминуче підніме заробітки. Крім того, у міру того, як літнє населення буде йти на пенсію, а народжуваність впаде, пропозиція на ринку праці буде скорочуватися. Це теж внесе свій внесок в зростання заробітків. І хоча імміграція може частково задовольнити запит на нових працівників, в доповіді наголошується, що цей фактор не зможе стримати зростання зарплат.

5. Кожен відповідальний за свій власний успіх
Так, ви зможете позбутися роботодавця, який вам недоплачує, але це також означає, що ваші кар’єрні успіхи залежать виключно від вас. У доповіді говориться: «Зокрема, працівники будуть змушені постійно думати про свої наступні завдання, про навички, необхідні для виконання цих завдань та про освіту і досвід, необхідні для цього».

Вже не буде конкретних правил або кар’єрних сходів, які гарантують успіх. Працівникам доведеться стати більш вправними і швидкими, ніж їх попередники, тому що життя стане набагато складнішим.

Щоб бути успішними, людям потрібно буде думати як підприємці і відповідним чином планувати своє життя: постійно «продавати» себе, самим формулювати область своєї роботи і спеціалізації, здобувати освіту для майбутніх завдань. В економіці майбутнього робота може бути більш прибутковою і більш осмисленою, але уявлення про те, що вас чекає професійна винагороду за лояльність компанії, піде в небуття.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?