Доповнена реальність і пошуки пікачу – все, що вам потрібно знати про Pokemon GO
1,625 views

Доповнена реальність і пошуки пікачу – все, що вам потрібно знати про Pokemon GO

Японська компанія Nintendo 6 липня випустила Pokemon GO — гру з елементами доповненої реальності, яка працює в смартфонах на iOS і Android.

Додаток пропонує шукати і приручати покемонів, захованих в реальному світі. Доповнена реальність застосовується в іграх вже кілька років, але Pokemon GO, здається, влаштувала революцію: додаток б’є рекорди популярності, а гравці не можуть відірватися від пошуку покемонів навіть на побаченнях або на акціях протесту.

Це перша гра Nintendo для сучасних смартфонів. Додаток використовує елементи доповненої реальності: гравці шукають покемонів, захованих в реальному світі. Телефони повідомляють власникам про те, що поруч захований покемон, за допомогою звукового сигналу і вібрації. Мета гри — знаходити і тренувати покемонів, щоб потім брати участь в битвах з покемонами інших гравців. Додаток можна завантажити безкоштовно, але в ньому передбачені внутрішньоігрові покупки. Гра офіційно доступна в США, Австралії та Нової Зеландії. Додаток Nintendo виявилося неймовірно успішним.

За два дні Pokemon GO став найпопулярнішим додатком у американському App Store; частка користувачів Android, завантаживших Pokemon GO в США, перевищила 5%. У день користувачі проводять за грою в Pokemon GO більше часу, ніж у WhatsApp, Instagram, Snapchat і Facebook Messenger.

Користувачі Pokemon GO захопилися грою не на жарт. Ігрова механіка, що передбачає пошук віртуальних об’єктів у реальному світі, виявилася напрочуд вдалою. Іноді “покестопами” стають пам’ятки (парки, музеї, пам’ятники), але часто користувачі виявляють покемонів в найнесподіваніших місцях: монстри можуть ховатися в церкві, на цвинтарі, в стрип-клубі, у поліцейському відділку. Заглибленість у гру вже стала причиною травм і різних зловживань.

Деякі гравці в Pokemon GO так зосереджуються на ігровому процесі, що перестають помічати навколишній світ. Один з перших нещасних випадків, пов’язаних з грою, був зафіксований в США вже через півгодини після виходу програми в App Store: користувач Reddit, захопившись, не помітив у себе на шляху рівчак, впав і пошкодив ногу. Пояснюючи лікарям те, що трапилося, він вирішив розповісти, що отримав травму, вигулюючи собаку. Покемони, які заховані у важкодоступних місцях, призводять і до несподіваних знахідок. Так, у штаті Вайомінг підліток шукав в річці водяного покемона і виявив труп.

Pokemon GO — найуспішніший продукт Nintendo за тривалий час. На хвилі популярності гри акції японської компанії на Токійській біржі до 11 липня подорожчали більше ніж на 25 відсотків — рекордне зростання з моменту виходу Nintendo на біржу в 1983 році. Pokemon GO здатний не тільки вивести Nintendo на ринок ігор для мобільних пристроїв, але і виправити фінансові справи компанії.

За матеріалами meduza.io

About the author

Admin


What are your thoughts?