Home, sweet home! Яким буде будинок майбутнього?
1,624 views

Home, sweet home! Яким буде будинок майбутнього?

Сьогодні технології наступають по всіх фронтах, кардинально змінюючи наше життя. Компанії випускають різну побутову техніку, наділяючи її штучним інтелектом, більш того, багато пристроїв здатні об’єднуватися в єдину мережу (що дозволяє їм “спілкуватися” один з одним і з господарем) утворюючи таким чином систему “Розумний будинок”. Звичайно, таким системам поки далеко до знаменитого дому Тоні Старка, де штучний інтелект – дворецький Джарвіс говорив практично як людина, повністю керував будинком і міг всюди створювати голограми. Але це тільки початок!

1. Приховані датчики1Скоріше за все, в майбутньому всі переміщення людини по дому будуть відслідковуватися прихованими датчиками, які передають сигнал на іншу побутову і не тільки техніку. Наприклад, коли ви прокидаєтесь, вмикається освітлення і підігрівається підлога у ванній кімнаті, почне варитися кава і ,можливо, готуватися якийсь сніданок в мультиварці. Завершивши водні процедури і приступивши до сніданку, людина отримує всю актуальну інформацію про погоду та інше на свій планшет, а також ознайомиться зі списком продуктів, які потрібно буде забрати на зворотному шляху додому.

2. Самостійна техніка.2Ще одним трендом є розвиток самостійності у техніки. Наприклад, розумний холодильник зможе не тільки відслідковувати термін придатності продуктів, а й пропонувати можливі варіанти страв з використанням інгредієнтів, які перебувають в «зоні ризику». Крім того, він зможе самостійно комплектувати попередні замовлення в супермаркет, якщо помітить, що щось з продуктів закінчується. Вам залишиться тільки забрати замовлення по дорозі додому або просто прийняти пакети у служби доставки. Наразі схожу функцію має розумний соковитискач Juicero. Щоб потішити родину свіжими соками не потрібно мити і нарізати овочі чи фрукти – купуючи соковитискач ви автоматично підписуєтетесь на доставку пакетів з сировиною для соків.

3. Розумний автомобіль3

За наявності регулярного розкладу не важко налаштувати автозапуск автомобіля, а за наявності автопілота – і його подачу до під’їзду або порогу вашого дому в потрібний час. Тут, звичайно, доведеться попрацювати над комунікаціями не тільки серед виробників побутової техніки, але і в середовищі найбільших автогігантів, що займаються розробкою розумних автомобілів, але воно того варте.

4. Системи безпеки


Після того, як господар розумного будинку піде по своїх справах, за роботу береться система безпеки: автоматично закриває всі вікна і двері, переводить всю техніку в режим енергозбереження і запускає камери стеження. Інформація про всі зміни і несанкціонований доступ до житла буде відправлятися на мобільний пристрій господаря, який зможе прийняти рішення про подальші дії. На відеозаписі, де грабіжника спочатку розпізнала система безпеки, а потім обматюкав господар будинку по внутрішньому динаміку, видно як це працює.

5. Геолокація5

Стеження за пересування господаря не буде обмежене тільки периметром будинку. Щоб встигнути прогріти і провітрити будинок, налаштувати освітлення і включити улюблену музику, дані про місцезнаходження господаря будуть відправлятися безпосередньо до головного комп’ютера розумного будинку.

6. Дім, який чекає на тебе6Створення таких умов, при яких будинок ніби зустрічає свого господаря, стане основним в концепції smart house. Відкриття дверей гаража, розблокування дверей, голосове управління автовідповідачем, телебаченням та іншим – це лише верхівка айсберга можливостей технологій, які є вже зараз.

7. Розумна кухня7

Кухня стане, мабуть, найтехнологічнішим місцем в квартирі або будинку, адже саме тут готується найбільше удосконалень для комфортного життя. Панелі з вбудованими сенсорами і моніторами з підтримкою відеочату, плити, що самостійно визначають положення каструль і подають тепло саме в потрібне місце, а також комбайни, які візьмуть на себе більшу частину роботи по кухні – все це в тому чи іншому вигляді вже представлено в концептах або навіть готових прототипах.

About the author

Admin


What are your thoughts?