Кишеньковий пристрій, який перетворює ваш мобільний в потужний мікроскоп
1,270 views

Кишеньковий пристрій, який перетворює ваш мобільний в потужний мікроскоп

Напевно, мало хто замислювався, які мікроорганізми мешкають на кухонному столі в кожному будинку? А може хтось навіть захоче побачити, як вони виглядають крупним планом. Тепер з’явився новий кишеньковий інструмент, який допоможе поглянути ближче на цих мікро-домочадців.

Проект розробки нового мікроскопа для смартфона, названий μPeek, нещодавно зібрав необхідні для подальшої роботи кошти на Kickstarter. Пристрій розміром з кредитну карту, який кріпиться до задньої частини будь-якого смартфона і керується спеціальним додатком, дозволяє отримувати дуже чіткі зображення крихітних об’єктів, міняючи налаштування мікроскопа прямо на телефоні.

При цьому новий потужний мікроскоп це не «просто ще одне збільшувальне скло на вашому смартфоні», – сказав співзасновник проекту μPeek Патрік Галлікер. Мікроскоп оснащений об’єктивом з сервоприводом і складною оптичною системою, які, як правило, встановлюються на дорогих (і відносно великих) професійних мікроскопах.

Щоб використовувати μPeek, необхідно прикріпити пристрій до телефону і помістити його над будь-якою поверхнею, щоб побачити мікроскопічні об’єкти. Тепер можна вивчати мікросвіт, що мешкає в килимі у вітальні, або розглянути крупним планом лист, який впав з дерева.

Хоча μPeek зовсім не схожий на звичайний мікроскоп, він може виявитися корисним для справжніх вчених, вважає Галлікер.

Крім того, крихітний розмір робить його зручним інструментом для оснащення кабінетів для вивчення природничих наук. μPeek можна покласти в кишеню і використовувати в будь-якому місці, наприклад, у лісі або на пляжі.

Розробники також пропонують ще один варіант пристрою – μPeek Blue, який оснащується джерелом ультрафіолетового світла для використання в якості флуоресцентного мікроскопа.

Як очікується, прилад μPeek коштуватиме 159 доларів. Ціна більш просунутих моделей буде близько 219 доларів. Пристрій з’явиться у продажі в другій половині 2016 року.

За матеріалами livescience.com

About the author

Admin


What are your thoughts?