Uber до кінця року запускає мережу в Україні
1,542 views

Uber до кінця року запускає мережу в Україні

Про сервіс Uber багато неоднозначних відгуків. Особливість його роботи не тільки в тому, що пасажир не знає яку суму йому доведеться сплатити в кінці поїздки, а й в тому, що система працює виключно через мобільний додаток.

4 грудня стартап отримав більш ніж $2 млрд нових інвестицій і його вартість зросла до нечуваних $62,5 млрд. Зараз Uber став дорожчим за компанії рівня Ford, Time Warner і навіть eBay, з виторгом, який у десятки разів перевищує сервіси з виклику таксі.

У сусідніх з Україною країнах сервіс Uber працює досить давно. Чому так довго готувався вихід на український ринок? Однією з причин стало очікування запуску 3G. Замовлення автомобіля й оплата поїздки проходять через мобільний додаток, а для його повноцінної роботи потрібен швидкісний інтернет. Лише віднедавна три українських мобільних оператори покрили мережею 3G весь Київ, що і зробило можливим запуск сервісу. Столиця України і стане першим містом, де почне роботу новий сервіс виклику таксі.

Якщо все піде за планом, то запуститися в Україні сервіс може вже до кінця місяця. «Uber − одна з найвідоміших технологічних компаній, яка змінює уявлення про таксі в 67 країнах світу. Ми можемо стати 68-ю», − зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Від запуску Uber повинні виграти як водії, так і пасажири. Останні, приміром, можуть розраховувати на подачу автомобіля відповідного класу і в належному стані: старі чи некондиційні авто заборонятимуться. Згідно з правилами сервісу, якщо авто не потраплятиме в заявлений сегмент, водієві можуть відмовити у співпраці. Кожному таксисту можна ставити оцінки: коли середній бал падає нижче 4-х, кількість замовлень у нього різко знижується, що впливає на заробіток. Це мотивує водія поводитися під час поїздки більш ввічливо. Водії також мають систему захисту від неприємних пасажирів − та ж система оцінки, яка діє за тим же принципом: якщо у людини низький бал, за нею просто не будуть приїжджати. За свої послуги сервіс стягує комісію, яка коливається від 5 до 20%. Ще один бонус для водіїв Uber − вища вартість поїздки. За попередніми даними, ціни на послуги Uber в Україні будуть дещо вищими за середні по ринку.

Ще одним плюсом Uber є повністю безготівковий розрахунок. Всі транзакції проходять виключно через мобільний додаток, до якого користувач прив’язує свою банківську карту. Готівки на руки водій не отримує, а зароблені ним кошти перераховуються на карту з певними інтервалами.

Серед мінусів, з яким можуть зіткнутися українські користувачі, − мала кількість підключених машин. Це характерно для всіх міст, де сервіс тільки починає працювати.

За матеріалами platfor.ma

About the author

Admin


What are your thoughts?