Як вийти на світовий ринок – досвід компаній Jooble, Topes і «1С-Бітрікс»
2,186 views

Як вийти на світовий ринок – досвід компаній Jooble, Topes і «1С-Бітрікс»

Як українським IT-компаніям вийти на зарубіжні ринки – питання, яке слід вивчати. Наприклад, компанії Vitagramma, Clickky, Promodo, «Реактор» вже завоювали ринки Індії, Китаю, США, Росії, тощо. Видання IGate досліджувало, у чому ж особливості виходу українських компаній на ринок Японії, Польщі, Казахстану, Білорусі.

Наприклад, Topes – успішний сервіс, який дозволяє оптимізувати процес закупівель. У компанії є досвід виходу на ринок Польщі і Казахстану. Співзасновник компанії, Андрій Живолович, ділиться досвідом: «Перед виходом на закордонний ринок потрібно проаналізувати його, а саме: загальні економічні показники, рівень сприйнятливості до інновацій, кількість представлених міжнародних компаній, бізнес-клімат в цілому. Як правило, ці дані є у відкритому доступі.»

В Україні Topes загалом обслуговує IT-компанії. Для виходу на закордонний ринок, сервісу потрібно відкриватиновий офіс і наймати місцевих менеджерів з продажу. А це істотно збільшує вартість входу на ринок.

Компанія «1С-Бітрікс» – розробник систем управління сайтами та корпоративними порталами.

Дмитро Суслов, директор українського і білоруського офісу «1С-Бітрікс» розповідає: «Для виходу на ринок Білорусії оцінювалися два ключові показники: кількість існуючих партнерів (і динаміка приросту їх кількості) та соціально-економічні показники в країні. Підготовка зайняла всього декілька місяців. В основному це були юридичні питання.» Загалом компанія майже упродовж року нічого не продавала, а займалася лише маркетинговою активністю.

А ІТ-підприємці з сайту пошуку роботи Jooble вважають, що все залежить від специфіки бізнесу. Принцип роботи самого сервісу – інтеграція вакансій з сайтів з працевлаштування, дошок оголошень, сайтів компаній в одному місці. Компанія представлена в 64 країнах світу.

«Якщо є можливість виходити на ринок без фізичної присутності, потрібно лише бажання,» – наголошують у компанії. Якщо ваш бізнес вирішує якусь проблему і робить це добре, то новий ринок не треба спеціально вивчати.

Потрібно пробувати і робити. Ваше рішення повинно відрізнятися від того, що вже представлено на ринку, інакше буде важко конкурувати з локальними компаніями. Продавати сто першу соціальну мережу дуже складно, яка б крута вона не була. Чим більше грошей – тим більша конкуренція, такий закон. Клієнти Jooble – інтернет-компанії. Тому сервіс мав змогу запускатись, навіть не будучи фізично представленим в країні. Завдяки цьому вони виходили на новий ринок максимум за два тижні.

by Lilia Matviiv

 

About the author

Admin


What are your thoughts?