Найбільші раунди європейських ІТ-інвестицій в 2014 році
1,360 views

Найбільші раунди європейських ІТ-інвестицій в 2014 році

 

2014 вже далеко позаду, але крім найбільш значущих подій, що відбулися у світі європейських ІТ-компаній за минулий рік, є сенс розібратися і з найбільшими раундами інвестицій.

Ця дорогоцінна інформація була зібрана протягом останніх 12 місяців. Ми підготували детальний огляд 20 найбільших раундів фінансування європейських технологічних компаній в 2014 році. Насолоджуйтесь і діліться з колегами.

Розташована в Берліні, онлайн-платформа в області доставки їжі Delivery Hero по праву займає перше місце в списку, піднявши колосальні $ 523 000 000 інвестицій тільки за минулий рік. Мусимо зазначити, що ми навмисне не включили Rocket Internet в список, наведений нижче, навіть незважаючи на те, що компанія продала досить велику частину пакета акцій напередодні їх жовтневого первинного публічного розміщення на біржі.

Короткий аналіз

На графіку видно, що в 2014 році три європейські компанії в сумі залучили більше мільярда доларів фінансування (і на одну з них припадає більше половини цієї суми). Ми також бачимо, що торік не менше дванадцяти компаній отримали більше $ 100 мільйонів інвестицій. Тринадцять, якщо включити Westwing, яка близько підійшла до цієї планки, піднявши $ 96 500 млн. Вісімнадцять компаній отримали більше $ 75 млн.

Варто відзначити, що торгові майданчики і проекти, що займаються електронною комерцією досі популярні: більше половини компаній у списку можна віднести до цієї категорії. Три компанії займаються виключно онлайн-замовленнями і доставкою їжі, до них відноситься і вже названий numero uno (Delivery Hero, Takeaway.com і Foodpanda).

Іншими популярними сферами діяльності є платіжні системи та фінансові технології (Adyen, Klarna і Borro), а також розробка програмного забезпечення (Scytl, ironSource, Blue Yonder і ElasticSearch).

Географія найбільших раундів фінансування 2014

З п’яти найбільших раундів фінансування 2014 роки три відбулися в Німеччині (треба відзначити, що два з них пов’язані з берлінськими компаніями сімейства Rocket Internet, націленими на ринки Південно-Східної Азії та Африки, які саме зароджуються), один – у Нідерландах, і один – в Росії.

Якщо поглянути на двадцятку головних фандрайзингових кампаній 2014 року, видно, що перше місце за кількістю компаній у списку займає Німеччина (шість штук), за якою з відривом йдуть Великобританія і Нідерланди, від яких у списку представлені по три компанії. Скандинавські країни теж показали себе, враховуючи, що в список включені дві шведські і дві датські компанії (дивно, але немає жодної фінської). Іспанія, Ізраїль, Росія і Франція мають по одній компанії в списку.

Нижче представлений детальний список двадцяти найбільших раундів фінансування європейських технологічних компаній в 2014 році:

Delivery Hero (Німеччина) в сумі залучила $ 523 млн за три раунди, проведених в 2014 році ($ 88 млн у січні, $ 85000000 в квітні і колосальні $ 350 млн у вересні). Заснована в травні 2011 року Delivery Hero хоче повністю захопити сферу онлайн-замовлень їжі, яка набирає обертів. На сьогодні компанія залучила $ 635 млн, і направить ці кошти на зміцнення свого впливу в цілому світі.

Зрозуміло, швидке поширення в світовому масштабі вимагає великих витрат. В умовах сильної і постійно зростаючої конкуренції у сфері онлайн-замовлень їжі маркетингові витрати стають досить відчутними. Звідси і грошові вливання.

Але $ 635 000 000 менше ніж за 4 роки?! Що такого знають їх інвестори, чого не знаємо ми?

Інвестори: Vostok Nafta, Insight Venture Partners, Phenomen Ventures, Team Europe, Kite Ventures, Ru-net, Tengelmann Ventures, Holtzbrinck Ventures і Point Nine Capital.


 

Adyen (Нідерланди) залучила $ 250 млн. Стартап, що займається міжнародними платежами, збирає вершки зі свого швидкого зростання: за минулий рік компанія, розташована в Амстердамі, подвоїла кількість оброблюваних платежів і свій прибуток.

Adyen створила платформу, яка дозволяє компаніям приймати платежі з усіх точок земної кулі. Компанія уклала партнерські угоди з усіма головними компаніями-емітентами кредитних карт, а також з місцевими платіжними системами по всьому світу. Adyen потрібні гроші, щоб почати працювати в усіх куточках світу і отримати перевагу над великою кількістю компаній-конкурентів, які зароджуються.

Інвестори: General Atlantic, Index Ventures, Felicis Ventures і Temasek Holdings.


 

Lazada (Німеччина) залучила $ 250 млн. Незважаючи на своє неймовірно швидке зростання, платформа електронної комерції в Південно-Східній Азії досі знаходиться на стадії зародження. Гіганту роздрібної торгівлі Lazada потрібні гроші, щоб утримати і закріпити лідируючі позиції на ключових ринках (Індонезія, Малайзія, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам).

Компанія повідомляє, що з червня 2014 продажі, або, скоріше, валова виручка (GMV), від товарів, реалізованих через вебсайт або мобільні додатки, виросла в два рази.

Інвестори: Temasek, Rocket Internet, Verlinvest, Kinnevik, Tesco, Tengelmann Ventures, Summit Partners і Access Industries.


 

Ozon (Росія): $ 150 млн. Генеральний директор Ozon Group Маель Гаве (Maëlle Gavet) розповіла в інтерв’ю, що капітал буде спрямований на прискорення зростання компанії. І як же інтернет-магазин таких розмірів як Ozon збирається це зробити?

Звісно інвестуючи в логістичну інфраструктуру (сховища, пункти прийому і так далі), розширювати асортимент і збільшувати швидкість доставки, знижуючи при цьому ціни. З упевненістю можемо сказати, що для цього потрібні значні грошові кошти.

Інвестори: АФК «Система» і підконтрольна їм телекомунікаційна компанія МТС.


 

Jumia / Africa eCommerce Holding (Німеччина) залучила $ 150 млн. Компанія Jumia, штаб-квартира якої розташована в Берліні – це інтернет-магазин, який працює на території Африки і представляє велику кількість категорій товарів – від одягу до електроніки. 1500 співробітників компанії працюють в десяти різних країнах.

Будучи частиною Africa Internet Group, інтернет-об’єднання Jumia, яке лідирує в Африці, пишається своєю власною логістичною інфраструктурою і автопарком. Зростання інтернет-магазину з великою кількістю «оффлайн» елементів (як у випадку з Ozon і Lazada) вартує великих грошей – звідси і така сума фінансування.

Інвестори: Summit Partners, Rocket Internet, Millicom і Africa Internet Group (AIG).


Kobalt Music Group (Великобританія): $ 140 млн. Kobalt збирає ліцензійні виплати від імені більш ніж 2000 відомих особистостей і компаній, наприклад, Пола Маккартні, Disney, Dr. Luke, Макса Мартіна, Дейва Грола, Maroon 5 і Skrillex’a.

Kobalt почала робити кроки до самостійного створення об’єктів інтелектуальної власності, за які вона отримує авторські гонорари. Сьогодні Kobalt стежить за дотриманням авторських прав на більш 600 000 пісень. Щоб це число збільшилося, компанії потрібні істотні інвестиції.

Інвестори: Balderton Capital і приватна інвестиційна фірма Майкла Делла MSD Capital.


Momondo Group (Данія) підняла $ 130 млн. Momondo Group (заснована в Данії, але розташована у Великобританії), що є прабабцею туристичних сайтів з онлайн-бронюванням Cheapflights і Momondo, не так давно шукала покупця.

У жовтні минулого року компанія отримала $ 130 млн. з приватного бостонського інвестиційного фонду Great Hill Partners. Після залучення коштів Momondo оцінюється в $ 210 000 000. На отримані гроші компанія планує заключити декілька угод, щоб продовжити свій розвиток.

Інвестори: Great Hill Partners.


Klarna (Швеція): $ 120 500 млн. Компанія Klarna, штаб-квартира якої розташована в Стокгольмі, дає можливість тисячам онлайн-магазинів приймати платежі від мільйонів покупців з цілої Європи.

Виключення банків, як посередників з ланцюжка оплати – дороге задоволення. Ще Klarna потрібно екстра-фінансування для того, щоб оплатити придбання німецької системи SOFORT і переїхати в нові офіси до Стокгольму.

Інвестори: Sequoia Capital, General Atlantic і Atomico.


Borro (Великобританія): $ 112 млн. Borro – це онлайн-платформа, що дозволяє людям брати гроші під заставу дорогих годинників та інших предметів розкоші.

Генеральний директор Borro Пол Ейткен (Paul Aitken) розповів TechCrunch, що зібрані гроші підуть на розширення бізнесу на ринках Великобританії та Сполучених Штатів, а також на збільшення обсягу грошових позик, які зможе надавати Borro.

Інвестори: Victory Park Capital, Canaan Partners, Eden Ventures, European Founders Fund, Augmentum і Ribbit Capital.


Scytl (Іспанія) за результатами трьох траншів раунду С залучила в сумі $ 104 млн. Компанія Scytl, штаб квартира якої знаходиться в Барселоні – це світовий лідер з проведення безпечних онлайн-голосувань та модернізації процесу виборів, що володіє величезною кількістю патентів у цій сфері.

Scytl заявляє, що її рішення успішно використовувалися в більш ніж 35 країнах по всьому світу за останні 10 років, але є ще більша кількість країн, які можуть по достоїнству оцінити сучасні і безпечні технології модернізації процесу виборів. Свіжі капіталовкладення повинні сприяти подальшому розвитку компанії.

Інвестори: Vy Capital, Adams Street Partners, Industry Ventures, Vulcan Capital співзасновника Microsoft Пола Аллена і SAP Ventures.


Takeaway.com (Нідерланди): $ 103 млн. Як у випадку з Delivery Hero (див. вище), Takeaway.com хоче поширити свій сервіс з доставки їжі по всьому світу, а для цього потрібні капіталовкладення в персонал, офіси і рекламу.

Ще однією причиною такого прибуткового раунду Takeaway.com стало придбання нею сайту Lieferando.de – одного з найбільших сервісів з доставки їжі в Німеччині.

Інвестори: Macquarie Capital і Prime Ventures.


BlaBlaCar (Франція): $ 100 млн. Сервіс BlaBlaCar дозволяє мандрівникам шукати попутників на авто, надаючи їм номери мобільних телефонів або електронну пошту водіїв, для врегулювання питань щодо вартості поїздки.

Ринки оренди авто і спільних поїздок в Європі (і не тільки) швидко захоплюють добре фінансовані конкуренти, що створюють загрозу бізнесу BlaBlaCar. Щоб залишитися попереду і почати роботу в інших країнах: Туреччині, Бразилії та Індії, BlaBlaCar потрібні додаткові гроші.

Інвестори: Index Ventures, Accel Partners, французький фонд ISAI і Lead Edge Capital.


 

Westwing (Німеччина): 72 млн євро / приблизно $ 96,4 мільйона. Westwing – це інтернет-магазин предметів інтер’єру та декору, якому потрібна велика кількість грошей на зберігання товарів, їх розсилку і маркетинг.

Компанія Westwing є частиною сімейства Rocket Internet і тому має відносно легкий доступ до «гаманцям» багатих інвесторів – партнерів німецького інкубатора.

Інвестори: Odey Asset Management, Fidelity Worldwide Investment і Tengelmann.


ironSource (Ізраїль) залучила $ 85 млн. Компанія, розташована в Тель-Авіві, займається розробкою програмного забезпечення і допомагає розробникам поширювати і заробляти на десктопних і мобільних додатках. В офісах компанії, розташованих по всій земній кулі, працює приблизно 450 осіб, а щорічний заробіток компанії складає близько $ 250 млн.

Це було їхнє перше фінансування (продаж вторинних акцій за участю Carmel Ventures не рахується), гроші підуть на оплату праці новим співробітникам, розвиток лінійки продуктів і розширення компанії до інтернаціонального рівня.

Інвестори: Невідоме об’єднання стратегічних та інституційних інвесторів з Америки, Європи і Китаю.


Foodpanda (Німеччина) залучила $ 80 млн. за два раунди в 2014 році. Пояснення просте – компанії сімейства Rocket Internet, що працюють в індустріях, які розвиваються, добре фінансуються. Так само як і у випадку з Delivery Hero і Takeaway.com (представленими в цьому списку), Foodpanda хоче поширити свою мережу доставки їжі по всьому світу, а для цього потрібні вкладення в персонал, офіси і рекламу.

Інвестори: Rocket Internet, Falcon Edge Management, Phenomen Ventures і Kinnevik.


Truecaller (Швеція) залучила $ 78 800 млн за два раунди. Truecaller дозволяє користувачам смартфонів визначати вхідні дзвінки і керувати списком контактів. Сервісом користуються близько 85 мільйонів людей по всій земній кулі, більше половини з них припадає на Індію. Кожен день кількість користувачів Truecaller збільшується на 200 000 чоловік.

Компанія залучила спочатку $ 18 800 млн, а потім ще $ 60 млн. з метою стимулювати подальше зростання на території Сполучених Штатів, Індії та Європи.

Інвестори: Sequoia Capital, Atomico і Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB).


Blue Yonder (Німеччина) залучила $ 75 млн. Компанія Blue Yonder, що займається Big Data і заснована в 2008 році фізиком-ядерником Майклом Файндтом (Michael Feindt), звернулася до нью-йоркської інвестиційній фірмі Warburg Pincus за рятівними $ 75 мільйонами, щоб розширити вплив компанії на глобальному ринку.

Інвестори: Warburg Pincus.


Tradeshift (Данія): $ 75 млн. Tradeshift пропонує програмне забезпечення для B2B-торгівлі і співпраці, і на сьогоднішній день об’єднує 500 000 компаній.

Щоб поширити свій вплив в Азію, зокрема, в Японію, Tradeshift потрібна була рука допомоги, яку їм простягнула сінгапурська венчурна фірма Scentan Ventures, і не тільки інвестувала великі суми, але і запропонувала партнерство, щоб допомогти з розвитком бізнесу в регіоні.

Примітка: За даними Комісії з цінних паперів і бірж, Tradeshift могла отримати ще додаткові $ 30 млн, просто на момент публікації дані не були підтверджені. Є ймовірність, що в 2014 році компанія залучила в сумі $ 105 млн.

Інвестори: Scentan Ventures, Notion Capital, Ru-net, Kite Ventures, Intuit і PayPal.


ElasticSearch (Нідерланди): $ 70 млн. Компанія Elasticsearch пропонує просунутий пошуковий і аналітичний движок у вільному доступі. Зараз його використовують Facebook і The Guardian.

Для масштабування їм потрібен додатковий капітал, зокрема, від інвесторів з великим досвідом роботи з відкритими продуктами і корпоративним програмним забезпеченням. Отримані гроші підуть на подальші розробки і комерційну діяльність по всьому світу.

Інвестори: New Enterprise Associates (NEA), Benchmark Capital і Index Ventures.


FarFetch (Великобританія): $ 66 млн. FarFetch – це інтернет-магазин для незалежних модних бутиків. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, а інвестиції підуть на інтернаціональне розширення в Сполучені Штати, Бразилію та Азію і багатоканальний маркетинг.

Інвестори: Vitruvian Partners, Condé Nast International і Advent Ventures.

Іншими помітними раундами фінансування, анонсованими в цьому році, стали: SoundCloud (заявила про $ 60 млн.), Prezi ($ 57 млн.), Arago ($ 55 млн.), iZettle ($ 53 500 млн), Huddle ($ 51 млн), HelloFresh ($ 50 млн. ) і Moovit (також $ 50 млн).

 

 

 

 

 

 

About the author

Admin


What are your thoughts?