Underwater Robot Project – український іхтіандр
1,378 views

Underwater Robot Project – український іхтіандр

Якщо робота забезпечити відповідною комплектацією, він запросто зможе робити багато маніпуляцій під водою – прикручувати і відкручувати, відрізати й приварювати, доставляти вантажі на глибину і піднімати на поверхню. Причому робити це годинами – він не боїться високого тиску, кесонної хвороби і переохолодження.

Все частіше роботів залучають для будівництва, обстеження і ремонту об’єктів, що знаходяться під водою:  газо-і нафтопроводи, підводні кабелі, нафтові вишки, греблі, опори мостів. Спеціально створені апарати використовують в атомній промисловості для перевірки і проведення нескладних робіт у радіоактивних водних резервуарах.

Найцікавішою завданням для роботів є обстеження та очищення акведуків і систем каналізації зсередини, там, куди людина взагалі не може добратися. Так, в одному з найдовших водопровідних тунелів світу, Делаверскому акведуці з’явилися тріщини, через які щодня витікає тисячі кубометрів води. Для ремонту тунелю передбачено використати мініатюрний підводний човен-робот.

Українці також не відстають від передових технологій. Андрій Гонтаренко, розробник вбудованих систем, зробив мініатюрний телекерований апарат для підводних досліджень під назвою Underwater Robot Project

Пристрій оснащений Full HD відеокамерою, приводами, освітлювачами, цифровим компасом, датчиком глибини і температури. Управляти ним можна з ноутбука через дротове з’єднання (Ethernet), а живиться ця “рибка” від бортового Li-ion акумулятора. Апарат може бути застосований для візуального дослідження водойм, а також для розваг. Позачіпати прототип та познайомитись з автором і особисто потиснути йому руку можна буде на R0b0 Camp 2016, куди Underwater Robot Project припливе на виставку R0boCamp Expo! 

Тож, якщо у Вас також є цікавий проект/розробка hardware, IoT стартап, власноруч створений дрон/квадрокоптер, 3D принтер, робот чи проект, що відповідає тематиці Smart City/Connected Home – заповнюйте форму і не пропустіть можливості стати одним частиною R0boCamp Expo!

About the author

Admin


What are your thoughts?